Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nejen o sametové konspiraci, plné nečekaných zvratů a zvratků...

  • lenin_mao
Tak se soudruzi otcové zakladatelé komunismu Lenin, Marx, Engels, Gottwald, Castro, Mao, Kim Ir Sen a další dočkali naplnění svého ústředního hesla: "Proletáři všech zemí, spojte se..." Bouří se arabský svět a nejen z náboženských důvodů, sociální nepokoje rozehřívají Německo, Španělsko, Řecko, Itálii, Francii, Portugalsko, USA... Také preference KSČM dokazují, že rovněž Česko v čele s odbory jde vstříc svým novým zítřkům.

A aby toho nebylo málo, rovněž komunistický předvoj v podobě svazáků jde rázně vpřed. Kupředu levá, zpátky ni krok. Svazáci všech mafií se také spojili, s finančním zázemím z rozkradeného svazckého majetku. Společnost E-Invest podnikatele Martina Ulčáka právě kupuje deset procent z kdysi firmy textaře Michala Horáčka - hazardní Fortuny Loterie. Ta v Česku nyní provozuje loterijní hry a stírací losy a patří investiční skupině Penta. Obě strany se dohodly na tom, že další podrobnosti dohody včetně ceny nebudou zveřejňovat… Jak transparentní to obchod.

Co je na tom všem zajímavé? Třeba jak Horáček a Ujčák ke svému štěstí přišli. Roku 1976 se Horáček stal pracovníkem META, výrobního podniku Svazu invalidů. Podmínkou zaměstnání byl invalidní důchod, případně tzv. změněná pracovní schopnost - potvrzení o ní získal po opakovaných hospitalizacích v ústavech pro duševně nemocné v Bohnicích a Kateřinkách, kde je v areálu bývalého augustiniánského kláštera, později vojenského výchovného ústavu, blázinec a psychiatrická léčebna, nejstarší v českých zemích.

Společnost FORTUNA sázková kancelář, a.s. vznikla již v roce 1990 v Praze a stala se jednou z prvních porevolučních akciových společností v tehdejším Československu vůbec. Jejími zakladateli byli čtyři soukromé osoby v čele právě s Michalem Horáčkem, jenž se stal předsedou jejího představenstva. Tato společnost představila střední Evropě fenomén Kurzových sázek, postupně vybudovalA stovky poboček a ročně dosahuje miliardových obratů. Posléze expandovala i na Slovensko a do Polska, takže na přelomu tisíciletí pokrývá území s více než 55 miliony obyvatel.

Poté, co oficiálně "duševně nemocný" Horáček strávil téměř 15 let jako předseda představenstva Fortuny, v prosinci 2004 ji předal novým vlastníkům rozhodně ne za hubičku a ze statutární funkce jako horký kandidát na post v žebříčku Forbesu odstoupil… Fortuna Loterie, z 10 procent koupená nyní Ujčákem, provozuje hry Superloto, Loto a Zlatých 11. Rozvíjí i segment stíracích losů a pomocí 2 000 prodejních míst po celé ČR nabízí i další služby, jako je dobíjení mobilních telefonů. Ale od Adama, tedy spíš od Michala.

Michal Horáček, na přímluvu šéfredaktorky Olgy Čermákové, manželky československého cenzora, redaktor časopisu ÚV SSM Mladý svět, sepsal své paměti protagonisty sametové revoluce a začal se věnovat byznysu. Jeho sázková kancelář FORTUNA byla už dlouho před listopadem 1989 jako černá sázková kancelář v Chuchli pod kontrolou StB. Ale vraťme se do reality Fortuny Loterie a společnosti E-Invest podnikatele Martina Ulčáka; výše uvedené firmy už podepsaly smlouvu o smlouvě budoucí, podle které mají být 10procentní akcie převedeny do 12 měsíců od podpisu. Fortuna Loterie touto dohodou získává velmi silného akcionáře a strategického partnera, který by měl zásadním způsobem pomoci k dalšímu rozvoji loterijního segmentu Fortuny Entertainment Group. Jen ať vzkvétá české gemblerství, počet rozpadlých manželství, sebevražd a bezdomovců...

E-Invest Martina Ulčáka se snažil spolupracovat v loterijním byznysu s investiční skupinou Penta již minulý rok, kdy se obě společnosti prahly získat loterijní společnost Sazka. To se jim ale nepodařilo. Sazka spadla do konkurzu a padlou firmu nakonec koupily společně skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a KKCG miliardáře Karla Komárka. Ještě před tím však společnost Sazka platila stamiliony korun za poradenství spřátelené firmě, za níž stál Martin Ulčák, dlouholetý kamarád bývalého šéfa loterijní společnosti Aleše Hušáka. Platby byly navíc vedeny přes dceřiný Bestsport, čímž unikly pozornosti hlavních akcionářů.

Jak šel život posledních let, aneb připomeňme si již známá fakta. Napřed svazáci po více než dvaceti letech obsadili klíčové rezorty a výnosné finanční instituce. Když někdo vstoupil do strany či se ujal vysoké stranické funkce kolem roků 1970 až 1980, dalo by se to chápat jako nutnost kvůli kariéře nebo rodině. Tím by se dalo získat sice pochybné, ale přece jen alibi pro činnost v době normalizace i během pobytu sovětských vojsk, ale stát se v květnu 1989 šéfem MěstV SSM v Praze a v prosinci 1989 dokonce předsedou ÚV SSM, to zavání krutou vypočítavostí a hrou o svazácký majetek. Řeč je o „zachránci“ Sazky Martinu Ulčákovi, který teď patrně vydělal další miliardy koupí části Fortuny Loterie. Leden 2009 totiž znamenal další boom na poli kursového sázení, legalizace sázek přes internet, přináší českým „sázkovkám“ nové klienty, kteří doposud uzavírali sázky především u zahraničních společností...

Ujčák se narodil v březnu 1964 v Praze, kde také studoval. Po gymnáziu absolvoval národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické. Už během studia působil v různých svazáckých funkcích, aby mu šlo studium hezky od podlahy, naposled byl předseda celoškolského výboru SSM na VŠE. Po návratu z jednoleté vojenské prezenční služby získal ve svazácké hierarchii post předsedy městského výboru SSM v Praze. Po odchodu Vasila Mohority do ÚV KSČ se stal předsedou ÚV SSM. Jeho otec byl považován za "ekonomického architekta" legendárního Čubova JZD Slušovice.

Otec byl považován za "ekonomického architekta" legendárního JZD Slušovice.

Matka je nyní děkanka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kdysi-vedl-svazaky-ted-taha-za-nitky-martin-ulcak-po-20-letech-promluvil-1ms-/kavarna.aspx?c=A091119_092800_kavarna_bos

Jmenování Martina Ulčáka do čela svazáků i jeho albertovské angažmá při konfliktu s policií na Národní třídě v listopadu 1989 bylo součástí propracovaného scénáře. Do čela komunistické strany měl vynést Miroslava Štěpána a do vlády Vasila Mohoritu. Václav Havel však měl též svůj scénář a místo toho, aby nechal zrušit KSČ, zvolil si za svého přítele z nejvěrnějších - komunistu Mariána Čalfu. On dopomohl Havlovi k prezidentskému křeslu, když komunistům ve Sněmovně vyhrožoval prozrazením jejich spolupráce s StB, pokud nezvednou pro Havla ruku, a na oplátku za to dostal křeslo premiéra Československa. Inu, sametová konspirace plná nečekaných zvratů a zvratků…

Na nejbližším sjezdu ještě téhož roku se svazáci pod vedení Ulčáka pragmaticky přejmenovali na Svaz mladých. Ten se prohlásil za právního nástupce SSM a za vlastníka veškerého mnoha set milionového svazáckého majetku. Dnes však Ulčák tvrdí, že “ten majetek vyvlastnil a dal lidu. Svaz se před rozdělením republiky rozdělil na český a slovenský a skončil. V žádném případě si z toho majetku nic nevzal, neměl to údajně zapotřebí…” Jak následně vidno zříti, byla to asi pravda… Prozradil to MFD: „Pak za mnou přišel jeden kamarád, špičkový odborník na leasing (také svazák – pozn. autora). Chtěl, abych sehnal peníze, že by mohl leasovat nějaké důlní mašiny pro Stonavu, pozdější Českomoravské doly. Mělo to být 200 milionů. Šel jsem do IPB, našel si tam náměstka a řekl mu, že potřebuji půjčit 200 milionů. Ptal se, čím chceme ručit. Odvětili jsme, že pohledávkami za Východoslovenské železárny a 900 miliony uhlí, což měla Stonava. Za šest týdnů jsme peníze měli, a tím to všechno začalo…“

Prostě to chce jen najít nějakého vhodného kulicha - náměstka a říct mu o prachy. Jak prosté. Podle obchodního rejstříku začal Ulčák novou kariéru v polovině roku 1991 a obchody, zejména s tabákem a cigaretami a později s cennými papíry, mu šly jak po drátku. Měl ještě od soudruhů ideální užitečné informace, jimiž převálcoval konkurenci. A od druhé poloviny devadesátých let už patří k nejbohatším, potažmo nejvlivnějším podnikatelům nejen v Česku. V poslední době je hlavním zájmem jeho společností především energetika a hutnictví. Na cestě mezi podnikatelskou smetánku byly společnosti s ručením omezeným, později akciové společnosti mj. Geco, Geco Tabak a Atlanta Safe. Geco Tabak se věnuje velkoobchodu s tabákem a cigaretami a je nyní největší z asi 500 firem; vlastní řetězec velkoobchodů i několik desítek maloobchodních prodejen. Její sesterská společnost Atlanta Safe zase obchoduje s cennými papíry. Dalším zakázkám se věnují jiné dvě dceřiné společnosti: sázkově-loterijní E-Invest a Cassis.

A Ulčákův staronový přítel Aleš Hušák? Byl podle Cibulkových seznamů skutečně agentem a tajným spolupracovníkem StB pod krycím jménem Chapmen a Krakonoš? Pokud ano, byla to ideální pozice pro vedení Sazky, kde byl s hazardem jedna ruka… Navíc finanční ředitel Sazky Jan Prádler byl s Ulčákem v městském výboru SSM. Podle řady názorů stál na začátku Ulčákova byznysu majetek SSM. On to ale kategoricky odmítá. Jak také jinak. Kontrola ani policie u něj nic ze svazáckého majetku nenašla. Stačí si vyjmenovat policejní ředitele a ministry vnitra té doby… První větší obchod udělal pro Českomoravské doly. Ty se se později staly součástí skupiny OKD a převzali je podnikatelé kolem Viktora Koláčka.

Právě Ulčák pomáhal Koláčkovi skupovat akcie dolů, později v nich měl i menší podíl. S Koláčkem, který dlouhou dobu organizoval socialistické rekordy pro ředitele Dolu ČSM Mrázka, a dalším spolumajitelem Petrem Otavou, se pak soudil kvůli OKD o půl miliardy korun a soud vyhrál. Ulčákovy firmy byly aktivní při manažerské privatizaci Sokolovské uhelné. Dodnes jí spravují část peněz. Jeho firmy se také “točily” kolem privatizace Třineckých železáren. Významné jsou obchody s loterijní firmou Sazka, které pomáhal s financováním.

Před 10 lety byl Ulčák za jednu z transakcí se šéfem Sazky Hušákem obviněn policií, ta pak obvinění zrušila. Parádně sehrané divadlo pro veřejnost. Dnes Ulčák pracuje také pro společnosti Vítkovice a Evraz. Objem transakcí jeho firem dosahuje stovek milionů až miliard korun… Svazáci jsou zkrátka budoucností Česka. Příkladem může být Radek John, privilegovaný redaktor měsíčníku ÚV SSM Mladý svět, nositel vysokého svazáckého ocenění, později stejně postavený šéfredaktor TV Nova a člověk Světa pojištěnce za zkorumpovaných cca 100 milionů Kč ročně.

Inu, kdo by tušil, že levici zocelí jako kladenskou ocel kariéristický boj uvnitř české pravice... Proto svazáci všech loterií, spojte se! Nebo vám ukradnou, co jste v krvi a potu už dávno rozkradli… Svazáci všech zemí, spojte se, nebo nám ukradnou, co jsme si v krvi a potu ukradli…

Žalobci štěkají, karavana tunelářů však nerušeně kráčí dál…

Zifčák alias agent StB Růžička, mrtvý Šmíd a špek submisivního Uhla

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře