Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nedovolme, aby nám vládli lidé, kteří budou prosazovat cizí zájmy na úkor těch českých.

Hodnocení uživatelů:  / 25
NejhoršíNejlepší 

Božena Weitingerová 

Neustále se mi honí hlavou, jak je možné, že ti (chtělo se mi napsat "kreténi", ale nenapíšu to), co uvalovali na základě pouhého nedokázaného podezření diplomatické sankce na Rusko, nepředpokládali, jak se jimi vyprovokovaná diplomatická válka bude dál vyvíjet.

Jsou dvě možná vysvětlení: Buď jsou neuvěřitelně hloupí a do svých funkcí tudíž nepatří, nebo to učinili s plným vědomím, že to nesmírně poškodí zájmy České republiky, což by hraničilo s vlastizradou.

  • nedovolme-aby-nam-vladli-lide-kteri-budou-prosazovat-cizi-zajmy-na-ukor-tech-ceskych
  • nedovolme-aby-nam-vladli-lide-kteri-budou-prosazovat-cizi-zajmy-na-ukor-tech-ceskych
A je v tu chvíli jedno, jestli rozhodnutí o vyhoštění diplomatů bylo učiněno pod něčím nátlakem nebo ne. Politik má hájit zájem země i proti svým vlastním osobním i obchodním zájmům.
 
V konečném výsledku se zahájení diplomatické války České republiky proti Rusku rovná obětování českých zájmů na oltář zájmů Spojených států - ostatně stejně jako samotné naše členství v NATO.
 
A reakce Ruska? Je evidentní, že Rusku došla trpělivost. Ještě před pár lety (možná měsíci) by bylo v podobné situaci daleko shovívavější. Ale v Rusku začínají cítit, že jde do tuhého.
 
Spojené státy se ve svých světovládných choutkách neštítí žádné špinavosti a nezastaví se absolutně před ničím. Dvě světové války "vyřešily" americké zadlužení, opuštění zlatého standardu a ustavení dolaru jako světové rezervní měny jim umožnilo v dalších desetiletích prakticky zdaňovat zbytek světa. Destrukce Východního (socialistického) bloku a rozbití Sovětského svazu jim na pár desítek let oddálily jinak nevyhnutelný krach. Nyní se snaží opět zachránit si kůži na úkor zbytku světa, především Ruska.
 
Nedopusťme, aby se Spojené státy znovu zhojily na náš účet. Nedovolme, aby nám v příštích letech a desetiletích vládli lidé, kteří budou prosazovat cizí zájmy na úkor těch českých.
 
zdroj: FB Boženy Weitingerové

Facebook komentáře