Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Minulost Karla Schwarzenberga

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

 

V souvislosti s postupem do druhého kola prezidentské volby se veřejnost počala zajímat o minulost pána s německým jménem, který se nechá oslovovat titulem „kníže“.

Můžeme se dočíst (http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg), že se kníže narodil r.1937 v Praze, ale v německém prostředí. Otec Karel VI. (1911-86), matka Antonie roz. princezna z Furstenbergu (letopočty neuvedeny). Dětství prožil na zámku Orlík a Čimelice. V Čimelicích chodil do národní školy. 

 

  • minulost-karla-schwarzenberga

Kde a jakou střední školu studoval není uvedeno. V r.1948 komunisti zabavili majetek a rodina emigrovala do Rakouska. Ve 20 letech (1957) odešel do Vídně, kde započal studium práv. Nedokončil je ani po přestupu do Štýrského Hradce. Taktéž nedokončil studium lesnictví v Mnichově. Není zřejmé, jaké má kníže poslední dokončené vzdělání.

     R. 1967 se oženil s Therese (nar. 1940), se kterou měl 3 děti. Když roku 1987 zjistil, že Karel Filip (nar. 1979) není jeho, nýbrž rakouského průmyslníka Prinzhorna, rozvedl se. Znovu se vzali v roce 2008. Otec manželky měl příbuzné mezi pohlaváry NSDAP a III. říše (vizhttp://virtually.cz/journal/?q=predstavoval-prezident-schwarzenberg-bezpecnostni-riziko-pro-cesky-stat).

     Po roce 1989 se kníže vrátil do Československa, kde se zapojil do politického dění po boku Václava Havla. Jak se později ukázalo, nešlo o politiku, ale o majetek. Po uspokojení restitučních nároků (mnohamiliardový majetek) kníže od r. 1993 s Havlem dále nespolupracoval.

     Patrně z majetkových důvodů se kníže zřekl rodičů a r. 1960 se nechal adoptovat strýcem Jindřichem ze Schwarzenbergu. Postoupil tím z druho do prvogeniturní hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů. Adopcí získal nevlastní sestru Alžbětu Pezoldovou, se kterou se dodnes o majetek soudí. Pezoldová usiluje o majetek zabavený před únorem 1948. Vydání majetku by znamenalo prolomení restituční hranice.

     Na počátku 90. let kníže nabídl protislužbu úředníkovi za urychlené vyřízení restituce. K jednání se přiznal.*

     V roce 2002 dostal od státu dotaci 2,7 mil. korun na Kroupovský rybník (pozdní kolaudaci Kalousek prominul) a následně 1,8 mil. na rybník Ždír. 

     Dnes spoluvlastní týdeník Respekt (kníže 44,5%, Bakala 55,5%).**

     O restitucích, spolku Bilderberg a omluvě sudetským Němcům píše A.B. Bartoš zde (http://www.prvnizpravy.cz/sloupky.php?id=6acab86e-cfce-11e0-8ec4-00259038e91e).

      Film Zle, matičko, zle natočil Břetislav Rychlík (http://www.ceskamedia.cz/article.html?id=324309).

 * oprava v 16,45: případ nebyl souzen PJ

 ** oprava 17,45: kníže není spoluvlastník, podíl prodal PJ

zdroj:http://petrjansky.blog.idnes.cz/c/316061/Minulost-Karla-Schwarzenberga.html

Facebook komentáře