Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mike nezklamal.

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

S ochotou a nadhledem velkého bratra nám poradil, co si počít s životem. Jakákoliv spolupráce s Ruskem nebo s Čínou nás může existenčně ohrozit. Jeho rada vyřadit z tendru na dostavbu Dukovan speciálně Rusko a Čínu ovšem nemá nic
společného s normálním lobbingem. Je to nepřípustný nátlak, silně politicky motivovaný. Náš pan ministr Havlíček to vidí jinak, nikdo se vyřazovat nebude, rozhodne kvalita nabídky. Předpokládám, že tak to je v zákoně o tendrech a tak to zůstane, ať je vláda jakákoliv.

  • mike-nezklamal

Čím nás může hrozit Čína, nepochopím asi nikdy. Tím, že firma Huawej je nejdál v zavádění sítí 5G? Tím, že s koupí telefonu Huawej sám sebe ohrozím, protože komunisti v Číně mě budou vidět až do žaludku? Tak ať viděj. Když budu mít telefon od Samsungu, Motoroly, Redmi, nebo nevím od koho, tak mě tam uvidí oni. A já si nepomůžu. Kybernetická válka je něco tak abstraktního, že mě to nemůže zajímat. Protože nejde o nic jiného, než o byznys. O byznys, ve kterém má náskok Čína. To je neodpustitelný. Protože kdyby šlo jaksi taky o lidská práva, tak bychom snad museli měřit všem stejným metrem.

A dodržování lidských práv v Americe? To je na román. Proto v Americe, právě tam vznikají ta různá nesmyslná hnutí metoo, právo černochů na velké Č a podobné nesmysly. Právě Amerika přece nemůže jít příkladem, natož svůj výklad lidských práv po světě vyžadovat. A že je Čína hospodářsky mocná, vojensky neporazitelná? No to je holý fakt, s tím žádné sankce nic nezmohou, politiku jedné Číny prostě lze jenom respektovat. Mike Pompeo podpořil záměr předsedy senátu Vystrčila, je mu to velice sympatické, ale sám by takto na Tchajwan určitě nejel. Věru velké gesto velkého diplomata. 

Volby, další velký nástroj demokratického světa. Naše nejlepší severoatlantická demokracie, kterou vzýváme, ovšem uznává pouze takový výsledek demokratických voleb, který se hodí. Jak tam něco není pode not, tak už jsou to volby nedemokratické, nejlépe je zrušit a opakovat.

Tak dopadla řada voleb a referend v Evropské unii, z poslední doby jsou považovány volby za nedemokratické v Maďarsku, v Polsku (prezidentské volby), teď naposledy v Bělorusku. I volby na Krymu o návratu Krymu do Ruské federace jsou neustále zpochybňovány. Sankce, to je to na co se velká Amerika zmůže. Z jejich vojenských hrozeb už si nikdo nic moc nedělá.

Mike Pompeo přijel, hýřil úsměvy, pronesl pár povzbudivých projevů a s úsměvy plnými porozumění ke svému malém spojenci, zase odjel. Jestli jeho návštěva bude znamenat rychlé dokončení dálnice D11, aby se americká vojska z Německa dostala rychle a bez problémů do Polska, které o ně velmi stojí, tak ta návštěva smysl měla. Dostavbu Dukovan a Temelína nechte na nás.

A zavedení sítě 5G taky, ani Němci pořád ještě neví, proč by neměli použít systém Huawej. A Americká vojska na našem území nechci, takový strach z Číny a z Ruska zase nemám.

Autor: Vladimír Zeman

Zdroj: https://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=755649

Facebook komentáře