Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lidská ZOO

Tento článek jsem napsala proto, aby byli jasno, kdo měl prsty v ničení Afričanů a Afriky. Proč se nemá Česko a Slovensko za co omlouvat, proč nemá čeho litovat a proč nemá přijímat ekonomické migranty. Je pravda, že hlavně Francouzi a Němci s nimi zacházeli velmi odpuzujícím způsobem.

  • lidska-zoo

Ziskuchtivost po senzacích, hlad po výdělcích a chuť krást je vlastnost západních zlodějských států. Kdyby nechali AFRIKU ŽÍT PO SVÉM a nerozkrádali jejich zemi, možná bychom teď nestáli před problémem, který nás pravděpodobně zničí.

Lidské zoo, kde byli černoši a indiáni chováni jako zvěř

Od doby, kdy se Evropané chodili dívat na černochy, ale i indiány nebo eskymáky zavřené v klecích, neuplynulo ještě ani sto let. Už od 16. století, kdy začalo objevování a mapování afrického kontinentu, byli společně s dosud neznámými druhy zvířat do Evropy přiváženi i první domorodí obyvatelé. V 19. století se první černoši začali objevovat v zoologických zahradách mezi exotickými druhy zvířat. Svoji africkou expozici měly nejen velká města koloniálních mocností, ale i například Moskva a Varšava, ale ty nebyli kolonialisty.

Do těchto bezva vesniček dávali kolonialisté celé rodiny domorodců, lidé se na ně chodili koukat, posmívat a také týrat. Všichni museli dělat to, co by dělali ve své domově v Africe. Pracovali s pomocí primitivních nástrojů, pletli rohože, vařili na ohni.

Myslí si, že omluva pro ně je ta, že běloši na do počátku 20. století nerozuměli rozdílu mezi černým mužem a lidoopem. Když se do berlínské zoo přišel podívat sám Bismarck, tak u klece, ve které byl černoch a gorila, požádal, aby mu ukázali, kde je vlastně člověk. Smetánka se chodila dívat a bavit a vůbec je nenapadlo o nich uvažovat jako o lidech. Proč taky. Naučili se je využívat jako otroky. Sebrali jim země a všechno, co země plodila.

Lidé byli chovány jako zvěř ve výbězích a majitelům tyto ponižující podniky vynášely v velké peníze. Paříž, Hamburk, Londýn, New York, Moskva nebo Barcelona. Tato zvědavost po cizích rasách existovala už za kolonialismu a Kryštofa Kolumba, který z Nového Světa přivezl v roce 1493 domorodé Indiány na španělský dvůr. Takové ZOO se rozmohly zejména v Německu, kde měl ukazovat na nerovnost lidských ras. Afričané vystavování společně s opicemi, aby byl ukázán jejich společný původ.

Francie – Geoffroy Saint-Hilaire se v roce 1877 rozhodl, že uspořádá výstavy, na nichž předváděl návštěvníkům Inuity a Núbijce. Návštěvnost rostla a tak uspořádal další výstavy, asi 30x. Pařížské veletrhy v roce 1878 i 1889 představily černošskou vesnici. Návštěvnost čítala 28 milionů lidí, kteří zírali 400 domorodých lidí. Byli donuceni vystupovat nazí nebo polonazí. Lidská výstava z roku 1931 dokázala za pouhých šest měsíců přilákat 34 milionů lidí.
Opravdu nevím, proč bychom si měli brát za vzor takové státy.

%MCEPASTEBIN%

zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/lidska-zoo

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře