Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ivo Bubeník: Je to korupce nebo neni?

  • korupce
Hádejte jaký byl tento týden nejfrekventovanější titulek novin či zpráv? No přece "Švýcaři obžalovali a privatizace MUS" (Mostecké uhelné společnosti.) Nejen na tomto, ale ještě dalších dvou případech z tisku ze září 2011 lze jednoduše dokázat jak naivně se stavíme k  prodeji majetku státu. Není pak divu, že voliči tak hloupě zvolili právě strany TOP 09 nebo ODS. Ty byly a jsou právě „garanty" korupce dle tunelářských zákonů V.Klause.

Pravdou je fakt, že většina majetku státu (doly, lázně, teplárny, vodovody a kanalizace, banky, Transgas, většina novin, Českou pojišťovnu a spořitelnu, Škodu Ml.Boleslav, Telecom, OKD Ostrava, Unipetrol, elektrárenské a plynárenské společnosti a další podniky) byly celých 20 let prodávány pod cenou. Znamenalo to obrovské ztráty pro státní rozpočet tedy daňové poplatníky, kteří museli a musí rozdíly na cenách nějakým způsobem nahradit. To vidíme dnes, když všude chybějí miliardy. Jenže takto z něj má prospěch někdo jiný, který majetek získává hluboko pod skutečnou tržní cenou a tedy jasně korupčně. Proto státu chybí peníze a tak Kalousek navrhuje snížit tu důchody a zvýšit daně. Vůbec tedy není jedno pokud majetek prodávají státní úředníci .

Z tisku jsem se dočetl, že exprimátor Liberce Kittner (ODS) rozprodal pozemky a byty za 17,7 milionu korun. Zde. (http://hn.ihned.cz/c1-52902230-parcelu-za-900-tisic-prodal-prekupnik-za-tri-miliony)

A média? Jako obvykle nereagují, ačkoliv jinak mají plnou hubu komentářů ke kdejaké prkotině, ČT točí stovky pořadů, zpovídá desítky pozvaných intelektuálů , analytiků a odborníků.

K privatizaci či prodeji majetku státu měli možnost hovořit vždy jen vládní úředníci, kteří tyto lukrativní kšefty (stejně jako celou privatizaci) realizovali. Ti všichni nekývali na laciné prodeje zadarmo. Byli a jsou (i ČT) považováni za objektivní a kredibilní. Prodej avizují, ale nejsou schopni označit za špatné natož nevýhodné či dokonce korupční. K těmto vyloženě jasným korupčním prodejům majetku státu média zarytě mlčí. Již 20 let! Za etalon správnosti o privatizaci či prodeji majetku je stále mylně považován jedině V.Klaus a jeho přitakávači. A jako obvykle média reagují na takové případy se zpožděním, tak jako v případě privatizace MUS. Není to zajímavé?

Už i Kalouskovo Ministerstvo financí

Jiný příklad podivného nakládání s cizím majetkem lze prokázat připravovaným prodejem Jánských Lázní pod taktovkou státu tedy Kalouskova Ministerstva financí. (http://byznys.lidovky.cz/posledni-statni-lazne-jsou-na-prodej-a-politici-vetri-pdl-/statni-pokladna.asp?c=A110902_163853_statni-pokladna_nev)

Je zde dokonce vzpomenut i známý politik ODS pan Drobil, který získal lázně Darkov prakticky za hubičku. Vyjádření realitních odborníků, že rozpory mezi účetní hodnotou evidovanou ve státních podnicích a reálnou tržní cenou dodnes přetrvávají, a tržní ceny jsou dvojnásobné. Všechny takové podrobnosti jsou pro média nezajímavé. MF přispěchalo samozřejmě okamžitě s prohlášením: Není pravdou, že stát prodává anebo připravuje prodej lázní „pod cenou". A média? Opět žádné stanovisko, žádná reportáž, žádná debata, diskuze, vysvětlení.

K čemu jsou nám taková média, jenž nejsou schopna k těmto pro nás zatraceně drahým kauzám, které právě znamenají proč se propadáme do chudoby, zaujmout zásadní stanovisko, natož aby popohnala politiky k nápravě nebo je zarazila dokud není pozdě? Co je nám platné pozdější konstatování, že prodej majetku byl ztrátový, pod cenou, že vlastník zaplatil netržní cenu, ale jen zlomek či pakatel atd? Že Švýcaři obvinili 7 Čechů? K čemu to je, když Kalouskovo ministerstvo mlčí. Tohle není demokracie, ale zvůle a diktát chamtivých politiků realizující znárodnění majetku naruby.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře