Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Francie je jen začátek. Naši politici by se měli začít bát

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Ještě stále se vám líbí demokracie na západě? Hej, politici ČR, nebojíte se, že to propukne i u nás? Já být vámi se bojím. Už o tom nemluví jen obyčejní lidé jako já a mnoho dalších, ale už se k tomu odvážili i někteří politici jako Pithart, či Fišerová.

Ale že jim to sakra trvalo. Já to píšu už skoro 20 let a jak to tak sleduji, tak teprve tento rok mi přestali za to moje psaní nadávat a říkat že jsem blázen, rusofil nebo blbec ničemu nerozumící. To je pokrok:-))

  • francie-je-jen-zacatek-nasi-politici-by-se-meli-zacit-bat
  • francie-je-jen-zacatek-nasi-politici-by-se-meli-zacit-bat

 

Procházím náš tisk nestačím se divit, jak se popisují demonstranti ve Francii.

– vandalové ničící památky
– rabiáti ničící obchody
– rváči co se perou s policií

Zavírají se obchody, památky, divadla. Ruší se fotbalové zápasy a omezuje se doprava. Návštěvníci se nedostali na Eiffelovu věž, zavřený byl Vítězný oblouk, věže katedrály Notre-Dame či muzea Louvre, Orsay a Centre Pompidou.

To je to, co nám vnucují:

Současná vlna pouličních protestů, která se rozlila po celé Francii a rozšířila se i do Belgie a Nizozemska, je nejsilnější od roku 1968. Podle britského deníku The Times se násilnosti snaží podněcovat i někteří uživatelé sociálních sítí napojení na Rusko.

Kdyby to nebylo k pláči, tak se s chutí zasměji. Prostě za vším hledej Putina a Rusko. Asi může i za to, že se protestuje i v Belgii a Nizozemsku. Snaží se nám namluvit lži a přitom co je hlavní věc, která tohle rozpoutala? Jsou to obrovské sociální rozdíly a lidé toho mají prostě dost.

Někteří demonstranti požadovali demisi premiéra Marka Rutteho, jiní vystoupení Nizozemska z Evropské unie, snížení věku odchodu do důchodu atd. Rutte už v pátek uvedl, že motivaci lidí, kteří se chystají protestovat, chápe a je připraven k dialogu. Jenže lidé už nechtějí dialogy, ale prostou spravedlnost. Ono se snižovat k dialogu až když jim hoří města je k ničemu. Lidé už nehodlají poslouchat a věřit, ale chtějí konat a to bude bolet. Belgičané totiž volají po odstoupení „Macrona, Michela.“ Belgičané se inspirovali francouzským hnutím žlutých vest. Protestují především proti podle nich rostoucí propasti mezi chudými a bohatými.

Citace:

„V okamžiku, kdy k vám mluvím, je situace pod kontrolou,“ řekl večer ministr vnitra Christophe Castaner. Podle bilance, kterou zveřejnil, se sobotních protestů po celé Francii zúčastnilo 125 tisíc lidí. Před týdnem jich bylo 136 tisíc, před dvěma týdny 160 tisíc a před třemi týdny, kdy demonstrace takzvaných žlutých vest začaly, 287 tisíc.“

Nic není pod kontrolou. Staví se barikády, vytrhávají se dlažební kostky a lidé se snaží dostat k prezidentskému paláci. Tam vidí hlavního viníky, kterým je jejich prezident Macron. Už vystřízlivěli a myslím že je pořádně mrzí, že nezvolili Jean-Marie Le Pen. Francouze přivedla do ulic bída. Příjmy stagnují a náklady na život rostou. Macron není schopen se vcítit do problémů běžných lidí a já pochybuji, že vůbec chce. Přesto ho lidé Francie dokázali donutit aby upustil od zdražení pohonných hmot. To ho musí sakra štvát, když musel ustoupit „lůze“, jak by je nazvali naši politici či kavárníci.

Rozdíly ve společnosti, daně a Macron. Tři věci, které Francouze štvou. Většina Francouzů podporuje hnutí žlutých vest a já se jim nedivím. Někdo se koupe ve zlatě a druhý tře bídu z nouzí. To si opravdu všichni ti nahoře myslí, že to tak půjde do nekonečna? Že na sobě nechají lidé štípat dříví? Francouzské hnutí žlutých vest má mezi lidmi stále vysokou podporu v 70 procentech Francouzů.

Ještě stále se vám líbí demokracie na západě? Hej, politici ČR, nebojíte se, že to propukne i u nás? Já být vámi se bojím. Už o tom nemluví jen obyčejní lidé jako já a mnoho dalších, ale už se k tomu odvážili i někteří politici jako Pithart, či Fišerová. Ale že jim to sakra trvalo. Já to píšu už skoro 20 let a jak to tak sleduji, tak teprve tento rok mi přestali za to moje psaní nadávat a říkat že jsem blázen, rusofil nebo blbec ničemu nerozumící. To je pokrok.:-))

zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/francie-je-jen-zacatek-a-nasi-politici-by-se-meli-zacit-bat

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 epshark@seznam.cz 2018-12-11 08:52
Bohužel Francie se hroutí do kolapsu. A stačí jedna velká ekonomická recese a tato země se ekonomicky a sociálně zhroutí a začne občanská válka.
Jakákoliv snaha o reformu skončí masivními protesty, takže demokratickým způsobem ji není možné reformovat.

http://www.epshark.cz/clanek/1367/situace-ve-francii-je-bezvychodna

Facebook komentáře