Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Další důkaz zkaženosti a šílenství dnešního světa. Bílá jako projev rasismu?

Člověk se nestačí divit, jistě se mnou budete souhlasit, že si v dnešní době musíme často klepat na čelo nad absurditami, které doba přináší.

Tak například USA. Vzor mnoha našich převážně liberálních politiků. Zelensky nedávno vystoupil s projevem v americkém Kongresu. Jak je u jeho projevů, které jsou vypočítané na efekt, zvykem, sklidil bouřlivé ovace, potlesk vestoje, někteří lidé téměř omdlévali a mávali ukrajinskými vlajkami.

Ale představte si, že se našlo pár odvážlivců, kteří mu netleskali. A víte, že tito lidé byli vystaveni veřejné kritice?

  • dalsi-dukaz-zkazenosti-a-silenstvi-dnesniho-sveta-bila-jako-projev-rasismu

Michael Richard Beschloss, historik specializující se na americké prezidenty, žádá vysvětlení, proč někteří netleskali. "Potřebujeme od nich vědět, proč přesně," napsal na Twitteru. Mravnostní policie liberálních médií si všimla, že se republikánský politik Gaezt usmál, když Zelenskij označil pomoc Ukrajině za "investici do globální bezpečnosti a demokracie". "Nemám výčitky svědomí, že netleskám nějakému zahraničnímu vůdci historicky zkorumpované země, který prosí, aby mu Kongres poslal více než 100 miliard dolarů," řekl Gaetz.

.a nyní opět Norsko. V době, kdy se nacházíme v hluboké krizi, zkoumá norská univerzita v Bergenu za peníze daňových poplatníků, zda je bílá barva rasistická. Vláda na něj vynaložila více než milion eur a jedná se o bílou titanovou barvu, která je norským vynálezem a kterou lze nalézt v běžných výrobcích, jako jsou barvy, potraviny, papír, tetování, syntetické textilie, léky a kosmetika.

Projekt zkoumá, jak norská inovace - průmyslová výroba bílého pigmentu oxidu titaničitého - vedla nejen k estetické touze po bílých površích, ale byla také spojena s rasistickými postoji. Cílem projektu není najít důkazy, že současné používání bílé barvy je rasistické, ale prozkoumat možnost, že vynález a komerční úspěch titanové bílé barvy přispěl ke společensky toxickému pohledu na rasu.

Zdroj: https://luna5.blog.pravda.sk/2023/01/24/dalsie-dokazy-zvratenosti-a-sialenstva-v-dnesnom-svete-biela-farba-ako-prejav-rasizmu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře