Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Babišovo drtivé vítězství, které je bez Hradu prohrou.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Komentář Štěpána Chába

Po volbách je každý generálem, a u těch našich se vylíhlo těch generálů hned několik. Zvítězila koalice SPOLU. Zdánlivě. Proč zdánlivě? No protože koalice SPOLU nemá jeden poslanecký klub. Z jedné koalice se vyklubou kluby hned tři. Kolik v těch klubech bude sedět poslanců? A kolik v tom Babišově?

Otázka jednoduchá, odpověď ještě jednodušší. Babišův klub ANO 2011 pojme po volbách 72 zadků toužících po moci. Klub ODS ponese 34 mocichtivých zadků, pak následuje překvapivě obsazení křesel klubem STAN, který zasedne 33 křesel, pokračování v naší politické žumpě přebrali lidovci s 23 křesly, Okamurova partaj obsadí 20 křesel, TOP 09 pak 14 křesel. Nejvíce biti byli Piráti kteří získali 4 křesla a jejich sen o pirátském premiérovi se rozplynul, no, jako ta pára.

  • babisovo-drtive-vitezstvi-ktere-je-bez-hradu-prohrou

Proč to dělím na křesla a nejedu podle volebních výsledků jednotlivých stran a koalic? Protože taková je realita. Spojení nesourodých stran do protibabišovských koalic, které se mají spojit do protibabišovské povolební koalice nesourodých stran a protibabišovské vlády nad Českou republikou.

A přesně takhle se na výsledek voleb chtěl podívat Miloš Zeman a podle tohoto řazení také započít hru na kočku a myš při sestavování vlády. Jenže nám jako na potvoru ochuravěl tak, že musel na neplánovaně plánovaný pobyt v nemocnici. Novinky přinesly videozáznam z jeho příjmu do nemocnice a zdálo se, že točí převoz nemocného starého pána před smrtí. Nikoliv vitálního pána s drobnými zdravotními komplikacemi, které se vyřeší během pár dní. Bylo by pěkné, kdyby ano, kdyby si Zeman střihnul zase jeden rekondiční pobyt, který z něho minule udělal švarného junáka, ale nejspíš nás v dohledné době čeká státní pohřeb. Vypadá to tak. 

Takže ano, Babiš by měl mít možnost sestavit vládu. Vyhrál volby, logicky by se o to měl pokusit. Vláda s ODS by byla tuze zajímavá. Upřímně, kritika ANO se soustředí pouze na Babiše, ale za Babišem nejsou žádní gauneři, ale středopravicoví politici, kteří dělali svou práci, alespoň se tak zdá, racionálně, bez extrémů ani doleva, ani doprava. Stejná je ODS, ta zase místo velkého bosse (Babiše) má spoustu menších bossů v pozadí. Což je vlastně o to horší, protože na velkého bosse (Babiše) jde vidět, na malého bosse, obzvláště je-li jich tam nepočítaně, vidět není a účet tak i tak budeme platit všichni. Vláda ANO a ODS? 106 křesel? V pohodě. Byla by to ale jízda.

ANO a STAN? 105 křesel a vláda středová, která nejde do extrémů. I když u STANu kdo ví, spojili se do koalice s echt levicí.

Jenže vláda ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů, která by se měla postavit proti Babišovi? To je předpeklí našeho vstupu do na místě přešlapující politiky. Bude nehybná, rozhádaná a povede zemi do kelu. Ne Babiš, ale protibabišovská povolební koalice by nás zmrazila na místě. Přičemž by musela často vybočovat do levicových i pravicových extrémů. Že ne?

Že se ti obejdové napříč názorovým spektrem dohodnou? (Když už třeba teď Piráti se 4 poslanci z celkových 200 ve Sněmovně chtějí 2 ministerstva ze 14 celkem, to bude krásná epocha pohřbená ve věčném dohadování se,... ale že jim to sebevědomí po takovém debaklu stále pumpuje tolik endorfinu do šišinky, to je obdivuhodné.)

Podívejme se na Slovensko, tam se také v dobré víře spojilo několik nesourodých stran proti Ficovi. A co z toho mají? Věčné hádky a neschopnost někam Slovensko posouvat. A já opravdu nevím, jestli jsme v situaci, kdy můžeme paralyzovat naši zemi a čekat, že za čtyři roky si uděláme reparát. Neuděláme. To už se u nás ne že nebudou stavět dálnice a rychlotratě, to už se u nás nebudou stavět ani chodníky. A taková ta rétorika - bez Babiše začne být dobře? Opravdu? Před nástupem Babiše končil Kalousek s Nečasem, korýtka po sobě nechali dost okousaná, stejně jako republiku. Ale hleďme do budoucnosti s nadějí, třeba se dohodnou a nakopnou naši prosperitu.

zdroj: https://www.krajskelisty.cz/praha/26296-babisovo-drtive-vitezstvi-zemanovo-choreni-komentar-stepana-chaba.htm

Facebook komentáře