Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Papež František měl pravdu. Krvavé peníze zbrojařů jsou nepřijatelné

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

František jako první papež řečnil v americkém Kongresu. Po bouřlivém přivítání se hlava římskokatolické církve dotkla mnoha velmi bolavých míst na kráse dnešního světa. Obavy před fundamentalismem, náboženským extrémismem i ubírání svobod na úkor honu za často uměle vyvolaným terorismem si našly své místo v řádcích tak sledovaného projevu.

Svět je velmi nemocný a jednou z příčin těžko vyléčitelných potíží jsou zbraně a obchodování s nimi. Není divu, že ani tato oblast neunikla papeži Františkovi ze zřetele. I když studená válka dávno skončila, Spojené státy se s Ruskem podílejí z 58 % na celosvětovém obchodu se zbraněmi. Pozadu nezůstává ani Česká republika, která do rizikových zemí stále častěji a ve stále zvětšujícím se počtu dodává diktaturám nástroje k zabíjení ostatních. 60 % exportovaných zbraní z Česka skončilo v diktaturách i válkou zmítaných oblastech světa jakými byla například Sýrie, Irák, Afghanistán i nejrůznější africké země s tyranskými vládami………..

  • papez-frantisek-mel-pravdu-krvave-penize-zbrojaru-jsou-neprijatelne

Obchodu, jak se zdá, nevadí porušování lidských práva, natož nějaké mrtvoly zavražděné českými kulkami vystřelenými z českých samopalů, pistolí……….zbrojařská lobby zažívá zlaté časy, zatímco dochází k destabilizaci režimů i vytváření vnitřně vysídlených uprchlíků, jež často prchají ze země před válečnými útrapami. Miliardové obraty dávají zapomenout, alespoň na čas, na uprchlíky, jež by mohli zavítat třeba do jinak nevýznamného a neznámého Česka. V případě potíží to kravaťáci z notoricky známých partají před voliči zakamuflují, zejména řečmi o tom, jak je veledůležité podporovat v demokratizaci vlády režimů, kterým ještě před dvěma měsíci ministerští úředníci přes prostředníka dojednali novou dodávku munice.

Krvavé peníze přinášejí krvavá řešení plná neštěstí, těch, co se neumí nebo nemohou bránit. Jak řekl papež František v Kongresu: “je možné považovat výrobce zbraní za křesťany?”. A co teprve politici napomáhající mezinárodnímu prodeji zbraní…..jsou to skuteční křesťané? Dehumanizace a odosobnění je vlastní všem mezinárodním událostem, protože s čísly bez příběhů se snáze jedná jako s věcmi nebo zvířaty na porážku…..jak by bylo krásné, kdyby se tak zvaní křesťané konečně dali na pomoc bližnímu svému…….

Mezi deseti největšími vývozci zbraní světa jsou kromě USA, Ruska, Německa, Číny a Francie také Velká Británie, Španělsko, Ukrajina, Itálie a Izrael. Kromě demokratických vlád jsou v seznamu také autoritářské režimy jako je Čina nebo apartheidem prolezlý Tel Aviv. Evropská unie by měla ukončit vojenskou podporu diktaturám. Stejně tak by Unie měla ukončit zbrojní podporu Izraele, zejména kvůli porušování lidských práv v Gaze a celé Palestině. Spojené státy americké zemi Davidovy hvězdy prodat zbrojní arzenál za 1,9 miliardy dolarů.

Dodávky zbraní nejsou pro Izrael významné pouze z vojenského hlediska, ale zároveň představují i silnou politickou podporu. Evropa musí využít svého vlivu za účelem usmíření obou stran.  Zbrojní embargo je často jediným funkčním nástrojem, jak zabránit tomu nejhoršímu. Vlády mají povinnost chránit životy civilistů a nikoli je mařit v ozbrojených konfliktech.

Krvavé peníze jsou nepřípustné a vlády z celého světa by se měly konečně podle toho chovat.

zdroj:http://www.hrebenar.eu/2015/09/papez-frantisek-mel-pravdu-krvave-penize-zbrojaru-jsou-neprijatelne/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Petr Přecechtěl 2015-09-28 12:44
Zjevené Janovo 17:5 a na čele měla napsané tajemné jméno: VELIKÝ BABYLON, MATKA NEVĚSTEK A OHAVNOSTÍ ZEMĚ.6Takto jsem viděl tu ženu opilou krví svatých a krví Ježíšových mučedníků. Když jsem ji spatřil, strnul jsem v naprostém úžasu.7"Proč se tak divíš?" řekl mi anděl. "Já ti povím tajemství té ženy i šelmy, která ji nese, jež má sedm hlav a deset rohů.8Šelma, kterou jsi viděl, byla a není a má vystoupit z propasti a jít do záhuby. A obyvatelé země, ti, jejichž jméno není od stvoření světa zapsáno v knize života, užasnou, až uvidí tu šelmu, která byla a není, ale znovu se objeví.9Zde je zapotřebí moudré mysli: Těch sedm hlav je sedm hor, na kterých ta žena sedí. Je také sedm králů.10Pět jich padlo, jeden je a další ještě nepřišel; a až přijde, musí zůstat na krátký čas.11Šelma, která byla a není, ta je osmý král; je z těch sedmi a jde do záhuby.

Facebook komentáře