Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nový projekt: České volby v éře dezinformací

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

The Prague Security Studies Institute zahájil projekt, jehož cílem je analyzovat chování webů šířících dezinformace během kampaně před parlamentními volbami 2017. Projekt, podle institutu, bude trvat po celou dobou předvolební kampaně – tedy od 4. září do 21. října.

 

  • novy-projekt-ceske-volby-v-ere-dezinformaci

„Sledovány budou weby, které v minulosti šířily dezinformace, hoaxy a neověřené zprávy a jsou schopny oslovit širší publikum (více než 10 000 followerů na Facebooku). Konkrétně se jedná o AC24, Protiproud, Sputnik CZ, Českoaktuálně, Světkolemnás, Czechfreepress, Bezpolitickékorektnosti a Vlastenecké noviny. Výjimku představuje Aeronet.cz, který je sledován, jelikož dezinformace nejen přebírá, ale v minulosti je také sám vytvářel. Další výjimkou jsou FB skupiny We Are Here At Home.com, která je sledována kvůli svému vlivu (více než 80 000 followerů na Facebooku) a prosazování antidemokratických narativů, a Volby2017, která byla vytvořena z důvodu mobilizace určitých voličský skupin před volbami,“ píší v informacích o metodologii.

Projekt již zveřejnil první souhrn a to konkrétně za období od 4. do 10. září 2017. Podle něj české dezinformační weby informovaly nejvíce negativně o ČSSD. O sociální demokracii bylo zaznamenáno 11 negativní zmínek. Následuje KDU-ČSL se 7 negativními zmínkami a strana TOP 09 s 6 negativními zmínkami. Weby naopak pozitivně zmiňují stranu SPD Tomia Okamury a to celkem v pěti případech.

Více o projektu na: http://www.pssi.cz/russia-s-influence-activities-in-cee/volby
FB projektu: https://www.facebook.com/pg/volbydezinformace/

Napsal: Jan Cemper

Facebook komentáře

Nejčtenější