Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

„Nelíbejme Liebermana, nepoklonkujme okupaci!“ aneb Svíčky za 521 palestinských a 1 izraelské dítě

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Happening u příležitosti návštěvy izraelského ministra zahraničí – zveme vás na happening, který se koná již dnes, ve čtvrtek 18. prosince, od 14 hodin před budovou Ministerstva zahraničních věcí (Loretánské náměstí 5, Praha, zastávka tramvaje Pohořelec). Od 8:00 do 15:30 probíhá na stejném místě také petiční stánek, kde bude možné podepsat otevřený dopis ministru Zaorálkovi ve věci Liebermanovy návštěvy. Přivítáme, pokud přijdete kdykoli mezi 8:30 a 15:00 a svou přítomností vypomůžete na petičním stánku (rozdávání letáků, držení banneru, zapalování svíček apod.)

  • nelibejme-liebermana-nepoklonkujme-okupaci-aneb-svicky-za-521-palestinskych-a-1-izraelske-dite

Ve čtvrtek 18. prosince přijíždí na oficiální návštěvu ČR izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman, který je nechvalně proslulý svou pozicí na extrémní pravici a rasistickou politikou vůči Palestincům i samotným palestinským občanům Izraele.

Přijďte vyjádřit svůj protest s českou zahraniční politikou – je ostudné, aby česká reprezentace zvala představitele státu notoricky známého porušováním lidských práv a ignorací mezinárodního práva.

Pietním zapálením 522 svíček budou připomenuty dětské oběti nedávného masakru v Gaze, při kterém bylo zabito více než 2000 lidí, deseti tisíce zraněny, sto tisíce lidí jsou stále bez domova a humanitární situace v uzavřeném pásmu Gazy je zcela katastrofální.

Na místě budete také moci připojit svůj podpis pod otevřený dopis ministru Zaorálkovi a seznámit se s výzvou izraelských občanů v této věci.

Oficiální přijetí ministra státu ignorujícího lidská práva se navíc koná ve stejný čas, kdy na ministerstvu probíhá konference na téma „Zahraniční politika a lidská práva pro 21. století".

ČASOVÝ HARMONOGRAM AKCE:

HAPPENING A ZAPÁLENÍ SVÍČEK:
>> 14:00 — 15:00

PETIČNÍ STÁNEK:
>> 8:30 — 15:30

MÍSTO:
MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ ČR
LORETÁNSKÉ NÁMĚSTÍ 5, PRAHA
MAPA: ZDE

Pořádá:
Mezinárodní hnutí solidarity (ISM ČR)
Ne naším jménem! – Iniciativa za spravedlivý mír na Blízkém východě
Přátelé Palestiny

Pozvánka na webu a facebooku.

Facebook komentáře