Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mezinárodní hnutí solidarity zve na diskusní večer na téma: Palestinští uprchlíci a uprchlické tábory v Palestině a okolních zemích

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 


14. prosince 2010, 18.00, Cross Club, Holešovice, Praha
19 - 21.00: Přednáška a diskuse, 18 - 19.00, 21 - 22.00: Promítání

Tereza Hendlová - Uprchlické tábory v Palestině
Tereza Virtová - Uprchlické tábory v Libanonu
Rafat Banat - Palestinský uprchlík v Praze
Spravedlivé řešení problému palestinských uprchlíků je jedním z klíčových předpokladů ukončení takzvaného izraelsko-palestinského konfliktu a dosažení trvalého míru na Blízkém východě. Izraelská okupace Palestiny vyvolala dvě hlavní uprchlické vlny, v roce 1948 a 1967, kolonizace palestinských území a s ní související vysidlování Palestinců však pokračuje dodnes. Spojené národy registrují téměř 4.8 miliónu uprchlíků žijících v táborech spravovaných Úřadem pro palestinské uprchlíky na Blízkém Východě, a to jak v Palestině samotné, tak okolních zemích jako je Libanon, Syrie nebo Jordánsko.  
Jak tito uprchlíci žijí dnes a proč je uznání jejich práva na návrat tak důležité? Kam se v této oblasti staví mezinárodní právo? Může se palestinský uprchlík a český občan žijící v Praze podívat na místo svého narození? 
To vše se dozvíte na první z našich pravidelných přednášek v holešovickém Cross Clubu. Na programu je i promítání a diskuse. 

Pozvánka na stránkách ISM: http://ism-czech.org/?p=416
Leták ke stažení: http://ism-czech.org/store/Cross%20Refugees.pdf
Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=158512817524974
Cross Club: http://www.crossclub.cz/

Facebook komentáře

Nejčtenější