Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Johnson přirovnal Putina k Hitlerovi, s tím, že bude chtít fotbalový šampionát, tak jako Hitler olympiádu v roce 1936, využít k propagandě.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Ministr zahraničí Velké Británie před sněmovnou ve své řeči upozornil na to, že Vladimir Putin, i když se moc nezajímá o fotbal, tak bude chtít využít Mistrovství světa ve fotbale k propagaci Ruska, tak jako Adolf Hitler Olympijské hry v Berlíně v roce 1936 k propagaci Německa.

A přestože si Boris Johnson myslí, že je to správná paralela, tak to neměl říkat, jde nejen o britské fotbalové fanoušky, ale i srovnání Hitlera a Putina je „urážkou Ruska“ jak řekl ruský velvyslanec. Pro Rusko, zemi, která měla hlavní roli v porážce nacistického Německa, je obtížné uvažovat o takovéto paralele.

  • johnson-prirovnal-putina-k-hitlerovi-s-tim-ze-bude-chtit-fotbalovy-sampionat-tak-jako-hitler-olympiadu-v-roce-1936-vyuzit-k-propagande

A historická připomínka z přátelských utkání Anglie vers. Německo, o historii toho asi Boris Johnson moc neví….

4.prosince 1935 pozdravilo Německo Anglii nacistickým pozdravem na stadionu Tottenham Hotspurs White Hart Lane. Kromě německých hráčů se k pozdravu připojila i většina německých fanoušků na stadionu. Před fotbalovým utkáním „vyletěla“ svastika na stožár na stadionu White Hart Lane při příležitosti mezinárodního přátelského utkání mezi Anglií a Německem.

Byla to zvláštní volba místa konání, protože fotbalový klub „Spurs“ byl známý jako "židovský klub" kvůli podpoře židovských komunit v severním Londýně. Mezi hráči byli také Židé.

Veřejnost, tisk a rozhlas diskutovaly o možných důsledcích tohoto utkání. Důležité ale bylo, že to vládě nevadilo a to v době, kdy vzestup fašismu v Německu a Itálii byl tak zřejmý, že vláda nemohla nevidět jeho význam.

Před 60.000 diváky zvítězila Anglie 3:0, ale díky sehranému utkání zvítězila německá propaganda.

V březnu 1938 obsadil Hitler Rakousko, došlo k připojení Rakouska k Německu tzv. anšlusu, který v referendu podpořila většina Rakušanů.

15.května 1938 na olympijském stadionu v Berlíně došlo k vzájemnému utkání mezi Německem a Anglií. Před zápasem se angličtí hráči spojili s německými hostiteli a společně zdravili diváky nacistickým pozdravem, hajlovali.Anglie před 120.000 diváky vyhrála zápas 6-3.

Zdroj: flashbak.com
Preklad: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vi-vubec-johnson-ze-anglicane-pred-utkanim-s-nemci-hajlovali/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2018-03-27 19:58
Škoda, že Hitler Anglii nezničil, neměli by tam dnes takové idioty jako je Johnson a Mayova.

Facebook komentáře