Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Učitelé, nediskriminujte transsexuální studenty, vyhýbejte se stereotypním pojmům chlapec a dívka," vyzývá příručka

Největší homosexuální lobbistická skupina ve Spojených státech vyzvala školy, aby odstranily genderové stereotypy tím, že vyškolí zaměstnance, aby se v třídách vyhýbali používání slov "chlapec" a "dívka". Informaci zveřejnil portál Tea Party.

  • ucitele-nediskriminujte-transsexualni-studenty-vyhybejte-se-stereotypnim-pojmum-chlapec-a-divka-vyzyva-prirucka

Příručka doporučuje, aby učitelé používali pojmy přátelé, studenti či žáci.

Největší homosexuální lobbistická skupina ve Spojených státech vyzvala školy, aby odstranily genderové stereotypy tím, že vyškolí zaměstnance, aby se v třídách vyhýbali používání slov "chlapec" a "dívka". Informaci zveřejnil portál Tea Party.

Organizace Human Rights Campaign vydala pro učitele manuál, pomocí kterého usiluje, aby se učitelé vyhýbali maskulinním a femininní výrazům při oslovování studentů. Důvodem žádosti je zabránit tomu, aby transsexuální studenti cítili křivdu.

Příručka doporučuje, aby se žáci namísto výrazů "chlapci" a "dívky" oslovovali jinými výrazy, například "přátelé", "studenti", nebo "žáci". Tyto pojmy podle příručky totiž obsáhnou všechny studenty, rozšiřují slovník žáků a zároveň modelují jazyk a chování dalších studentů a učitelů.

Žádat studenty, aby se ve školních úlohách identifikovali jako muž nebo žena se nedoporučuje. Příručka také vyzývá školy, aby zároveň zvážily přidání třetí možnosti, pro ty který nemají jednoznačně určenou gender identitu.

Mezi další výzvu patří, aby žádné školní formuláře neobsahovaly slova "otec" či "matka".

Učitelé jsou vybízeni k tomu, aby využívali určité okamžiky, během kterých mohou dětem vysvětlit, proč může mít žák dvě mámy nebo dva otce. Zároveň se vyžaduje i vysvětlení, že dítě nemusí mít jen muž a žena, ale i osoby stejného pohlaví.

Příručka také radí učitelům, aby určité aktivity neomezovaly jen na jedno pohlaví - doporučuje se povzbuzovat chlapce, aby se zúčastnili tanečního kroužku, který navštěvují dívky.

Další požadavky přesahující běžnou normu

Portál Tea Party upozorňuje, že ve Spojených státech také dochází k odvracení používání slov jako například obézní, normální, mateřský, otcovský, homosexuál či cizinec.

Dalším požadavkem přesahující běžnou normu je vyhýbání se způsobům zdánlivě neškodného chování a výrazů, které mohou být příkladem rasové mikroagrese. K takovým příkladům patří ptát se někoho odkud pochází; kde se narodil; nebo někoho pochválit, že mluví dobře anglicky; konstatovat, že někdo má několik černých přátel či říct, že nejste rasista.

Dokumentární film k tématu

Kontroverzní dokumentární film Sodom ruského režiséra Arkadije Viktoroviče Mamontova vyjasňuje různé přístupy, často až manipulaci s termíny jako rodina, matka, otec, rodič, a to od západu na východ, počínaje náboženstvím a konče státem.

Film online: http://www.mustwatchtv.cz/1-spolecnost/245-sodom/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře