Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nový rok, zdražujeme

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Vážený odběrateli, víme, že díky nám máte stále hlouběji do kapsy. Jak jste si jistě všiml, stres mající původ v existenčních obavách není problémem našich akcionářů. Především díky tučným dividendám, které si každoročně rozdělujeme, se tohoto zdroje příjmu nechceme vzdát. Pochopte, že s jídlem roste chuť a chceme víc. My tvoříme trh, my jsme ti, co rozhodují o Vašem životním standardu. Jděte makat holoto líná, příští rok si budete muset sáhnout zase hlouběji do kapes. S novým rokem přijde i nová, vyšší cena energie. Ptáte se proč? Proč ne...

  • novy-rok-zdrazujeme
  • novy-rok-zdrazujeme
  • novy-rok-zdrazujeme
  • novy-rok-zdrazujeme
  • novy-rok-zdrazujeme

Takový dopis od vašeho dodavatele energie asi dostanete jen stěží i když v mnohém je to pravdivé vykreslení reality nejen u nás. Energetické giganty ohašují zdražování protože energie je údajně nedostatek. Jak ale víte, nedostatek je základním předpokladem pro zdražování. Tak funguje trh. Proto není tvrzení o nedostatku žádné překvapení.

U T. H. Moraye, autora článku The sea of energy in which the earth flows ( moře energie ve kterém pluje svět) by však toto tvrzení obstálo jen stěží. Jeho zdroj využívající speciální elektronku měl stabilní výkon 20 KW a běžel mnoho dní. Při této prezentaci mohli všichni vidět, že jeho tvrzení jsou pravdivá a s použitím vhodné technologie lze z tohoto moře energie zdarma čerpat velké množství energie. Bohužel, jeho technologii odvál čas a ututlali ti, kteří nám prodávají energii dodnes.

Je smutné, že společnost se ubírá touto cestou. žijeme ve světě, který je nepřátelský k technologiím které by nás osvobodily od dodávek draze vyprodukované a distribuované elektřiny a plynu. Přitom je mnoho patentů čekajících na svoje využití. Světová elita ale o takovou technologii nemá zájem. Je to stagnace která nás táhne na dno hospodářské recese. Nikoli však stagnace ekonomická ale technologická.

Typický příklad je automobil. Tento vynález se vyrábí více než sto let, automobilky vyprodukovaly tisíce modelů ale více než sto let se prakticky nezměnil motor, který automobil pohání. Z technologie která je závislá na fosilních palivech se stal motor ekonomiky a z alternativních ekologických technologií je nepřítel stabilní ekonomiky.

Nevím, jak vy, ale ať jdou s takovou ekonomikou někam. společnost fungující tak, že odírá o peníze obyvatelstvo není správná. Je realitou, že nejeden vynálezce zahynul za podivných okolností potom, co uveřejnil svoje objevy. Jedním z nich je třeba Stanley Meyer, autor palivového článku umožňujícího pohánět automobil vodou. Stal se hrozbou pro ekonomiku státu.

Je mnoho technologií, které lze okamžitě začít vyrábět. Magnetické motory, HHO generátory, Bediniho motory, přístroje pro čerpání energie z vakua, Morayovy přijímače energie a další. Chybí však systém, který by tyto technologie podporoval a chybí informace, že tyto technologie vůbec existují. Pomalu se ale tyto věci mění a lidi hledají v ekonomické krizi nová řešení. Je ale důležité vědět, kde hledat.

 

Facebook komentáře