Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Novodobé stěhování národů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Vážení čtenáři, nejsem vůbec spokojen se současnou migrační politikou, kterou uplatňuje Evropská unie. Zároveň si podkopává své náboženské, kulturní a společenské pilíře, což není dobrou taktikou.

  • novodobe-stehovani-narodu

Navíc mě zaráží mnoho přistěhovalců – právě ti míří za vysněnou svobodou, jež na naše poměry není vysněná. Proč plují např. z Afriky až k nám ilegálním způsobem? Zřejmě není něco v pořádku, přitom Afrika by mohla být úrodným kontinentem, pokud by nebylo plundrováno její přírodní bohatství. Každopádně bych uvítal zúrodnění tamějších nehostinných oblastí než tuhle zoufalou migrační politiku. Uvítal bych zde rozšiřování tropických deštných pralesů, známých i neznámých zemědělských plodin, dále pak pěstování obrovského sortimentu palem, kaktusů, sukulentů aj. zajímavých rostlin. Též by se mohlo zmodernizovat chovatelství užitečných zvířat, aby zdejší obyvatelé neumírali hlady.

To, co jsem napsal výše, by mělo platit pro všechny země, jež jsou považovány za problémové, a to v různých oblastech světa, jenže místní chudoba a bída je způsobena nadnárodními prospěcháři a špatnými politiky. V zaostalých státech se toleruje otrocká práce nezletilých dětí. Rozvojové země jsou na huntě – ocitají se tak v nezáviděníhodné dluhové spirále, z níž nelze uniknout.

Chtěl bych uvést druhou stranu mince, která se týká Čechů ve světě. Myslím si, že jsme mírumilovný národ. Někde se daří šířit dobrou pověst naší republiky, jinde si krajané přejí návrat do rodné „okleštěné" republiky, aby mohli zde dožít. Nelíbí se mi rezignace a osobnostní ustupování. I krajané mohou žít, šířit své dovednosti i rodnou řeč do celého světa.

Také jsem pro obnovení Československa – symbolu vyspělosti a pokroku. Všechno dobré se dá obnovit, jen je k tomu potřebná lidská iniciativa, nikoliv apatie a lhostejnost. Rezignace není vůbec na místě, a proto obnovme období národního respektu a úcty.

Ještě se vrátím k situaci ve světě, jenž je zbytečně sužován válkou. Nechť se více peněz investuje do vesmírného průzkumu než do „uměle" vyvolaných konfliktů. Tím bychom se posunuli mnohem dál ve vědě i hospodaření.

Úmyslem tohoto článku není xenofobie, jen rozumný a vyspělý přístup ohledně zachování pilířů národních evropských států, jejich územní a demografické celistvosti. Nechtějme expanzi radikálního islamismu v našich končinách. Uvědomme si svou suverenitu a nezávislost, dokud ještě existujeme.

Václav Kovalčík

Facebook komentáře