Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nečasova „love story“ s Janou Nagyovou zbourala vládu. Korupce vládne a ODS se s Němcovou chtějí opět znemožnit.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Předprázdninový měsíc červen celkem výrazně zatočil s politickou scénou u nás. Jen zdánlivě klidné vody kolem kdysi „čistého“ Nečase se rozbouřily. A to tak, že po náhlém zatýkaní v nejvyšších státních a politických patrech a po policejním rozbalování pozlátka kolem jeho dlouholeté spolupracovnice Nagyové, se ukázala nejen další premiérská „love story“, ale hlavně zneužívání pravomocí veřejných činitelů v kombinaci se skutečným korupčním chováním. Korupce státu normálně vládne a strana ODS si nominací Němcové připravuje další ostudu. A kolikátou už ...?

  • necasova-love-story-s-janou-nagyovou-zbourala-vladu-korupce-vladne-a-ods-se-s-nemcovou-chteji-opet-znemoznit

Nečasova „love story" zničila vládu a zavinila další krizi a ostudu Česka ve světě

Předprázdninový měsíc červen celkem výrazně zatočil s politickou scénou u nás. Jen zdánlivě klidné vody kolem kdysi „čistého" Nečase se rozbouřily. A to tak, že po náhlém zatýkaní v nejvyšších státních a politických patrech a také po policejním rozbalování pozlátka kolem jeho dlouholeté spolupracovnice Nagyové, se ukázala nejen další premiérská „love story", ale hlavně zneužívání pravomocí veřejných činitelů v kombinaci se skutečným korupčním chováním. Pokud si do té doby už snad jen tolerantní optimisté mysleli, že za statisícovými odměnami bývalé prodavačky a záhadně vystudované Mgr. Jany Nagyové je její pracovitost, nebo jak říkal svého času sám Nečes – dřina jak kůň, tak nyní si už určitě nikdo nemyslí, že takto vysoce honorována byla jen její práce. Nakonec se zřejmě z přesčasů zrodila i postel a to už byl jen krůček k rozvodu Nečase a ke ztrátě poslední jeho soudností.

Nechci se příliš věnovat této zřejmě hodně ambiciózní, dominantní a přímočaré ženě v posledních letech ve službách nejdříve ODS a pak státu. Dnes je už zřejmé, že její útok na premiérovou branku vedl středem, a to nejdříve přes hlavní kancelář strany ODS a pak už se Nečase nepustila ani na MPSV, ale vlastně ani na Úřadu vlády. Kam až celkem zpočátku nevýrazného a plachého ministra a pak premiéra Nečase vytáhla, dnes už víme a hodnotit si to v ostravské vazební věznici může i ona sama. Jisté je jedno, a to že špinavou práci za něj z předsálí jeho premiérské kanceláře dělala účinně a efektivně. Pomohla mu například zkrotit rebelující poslance ODS kolem Petra Tluchoře, kdy s horečností sobě vlastní pro ně získala a také hlavně s šéfy řady státních firem dojednala dobře placené trafiky. A pak už po jejich „dobrovolném" odchodu ze sněmovny vládním návrhům daňových balíčků a ostatních až asociálních zákonů Nečasově koalici nic nebránilo udržet se u moci. Určitě to pak v luxusu svého bydlení ve vládním Hrzánském paláci na Hradčanech nejen Petr Nečas s partnerkou Nagyovou řádně oslavili a zkonstatovali, že opozici a náhle odvážným rebelům to zase nandali. Zbytek si vážený čtenář může dočíst na mnohem kompetentnějších bulvárních listech, ze kterých je zřejmé, že skromnost Nagyové nic nikdy neříkala a že svým hradčanským bydlením a službami kolem určitě hodně hluboko v řádu miliónu korun sáhla na dno státní pokladny...

Korupce a nepochopení, že politici jsou ve službách státu a jsou zde pro občany

Problémem číslo jedna ale není tato „love story" jednoho z mnoha premiérů a jedné z mnoha přehršel ambiciózních lovkyň v kostýmku vládní úřednice. Jako hlavní sdělení bych viděl, že korupce ve státě zcela zvítězila! Navíc jí nejen někteří snaživí a vysmívající se politici – jako například Nečas, Kalousek nebo nikdy nepracující poslanec a „právník z Plzně" Marek Benda – berou už jako samozřejmost, bez které stát nemůže fungovat. Chce-li politická strana, která je podle nich momentálně u moci vládnout, musí se s uplácením a dobře placenými trafikami prý zkrátka počítat. Vždyť by, podle až dost trapného poslance Bendy, nešlo provést ani jedno výběrové řízení nebo rozhodnutí vládnoucí vlády, kraje nebo radnice. Zde už skutečně nevíme, kam až nás tito Bendovci a spol chtějí zavést – zda do mafiánské Ameriky 30. let minulého století, nebo na Balkán či do úplatkářské narkomafie v Kolumbii.

Zřejmě tito státem dobře placení poslanci a vládní představitelé s úředníky dodnes nepochopili, že jsou pouze ve službách státu. Že jejich hlavním úkolem je o stát pečovat, vytvářet prostředí legislativní i jinak praktické, aby zde mohli slušným způsobem žít jejich spoluobčané, resp. jejich zaměstnavatelé. Také proto, aby zde mohli slušně podnikat živnostníci a různě velcí podnikatelé, kteří jsou těmi, co vytvářejí ekonomický kapitál země a hlavně odvádějí daně pro režii státu a jeho státního aparátu. Občané a podnikatelé platí tyto veřejné služby a jednotlivé služebníky – nikoliv ony neschopné, nekompetentní a až všehoschopné poslance, senátory a státní úředníky. Pak se nemůže stát obdarovávání trafikami a funkcemi – tzv. držhubným, normálním kodexem a mravním imperativem sloužícího úředníka a zastupitele občanů a občanské veřejnosti na kterémkoliv postu výkonu státní a veřejné správy u nás.

K aktuální situaci kolem „kausy Nagyová"

Já bych současné dění ani nenazval „kausa Nagyová", spíše „politická korupce a Nečas",  ke které se nyní vlastně vyjadřují desítky politiků, novinářů a komentátorů. U politiků je to jasné, nyní má máslo na hlavě strana ODS, je ani ne rok před volbami 2014 a tak se musí vytřískat politický kapitál. Na pravici i levici politického spektra. Pokud by toto politikům a politickým stranám jejich PR poradci a mluvčí neporadili, tak si nezaslouží ani funkci a ani plat! U novinářů je to také celkem normální – narodil a vládní průšvih a tak je třeba psát a prodávat informace, jedno ve kterých médiích či novinách. Snad nejlépe to, podle mého, popsal expremiér Mirek Topolánek.

Stejně jako on, i já si myslím, že Nagyová není žádnou hlavou mafie u nás, na to skutečně neměla a nemá. Pokud někým vládla, tak jedině snad premiérem Nečasem a ještě pak jeho vlivem a navštívenkami. A byť jen jako top-úřednice, zbláznila a obalamutila několik špiček vojáků vojenského zpravodajství, kteří zřejmě ze známosti a pro jí modré oči pak šmírovali manželku premiéra. Že je to zneužití pravomocí a šlendrián její i těch šmírujících vojáků je jasné, že jsme si opět udělali ve světě z ostudy kabát je také jasné. Její horlivost a špinavá práce se určitě také prokáže u oněch třech poslanců, kteří „dobrovolně" změnili zaměstnání z dobře placených poslanců na ještě lépe placené funkcionáře státních firem, kde problematice rozhodně ani nerozumí. A její vztahy na pražské či jiné kmotry se buď rozplete, nebo možná ani ne. Jsme v Česku...

A co snad závěrem? Personální nouze ODS vytáhla ze skříně Němcovou ...

Podle současných kroků strany ODS to vypadá, že modří ptáci mají personální krizi. Je pro ně celkem těžké najít kandidáta na premiéra, který nemá pošramocenou minulost nebo spřízněnost s nějakým kmotrem či jinak kritizovaným podnikatelem. A tak se vedení strany zbláznilo a navrhlo Miroslavu Němcovou, předsedkyni Poslanecké sněmovny, na šéfa vlády koaliční trojice. Zřejmě nový a hlavně příznivější dojem pro veřejnost má vybudovat tato vybraná osoba, která ale po celou svoji politickou kariéru vlastně byla u všeho dobrého i špatného v ODS. Při použití expresivního pojmenování Radka Johna – byla a je dinosaurem politiky u nás.

A to nemluvím o kompetenci a odbornosti jmenované a už vůbec si nedovedu představit, pokud tedy prezident Zeman bude konzistentní a bude zase požadovat odbornost, jak tato středoškolsky vystudovaná zemědělská odbornice bez vysoké školy, pak referentka statistiky a majitelka knihkupectví (nevím jak jazykově vybavená) může kompetentně vést vládu a reprezentovat stát navenek - byť jde o dlouholetou a zkušenou političku. Zřejmě se strana ODS chce opět znemožnit a definitivně prohrát příští volby. A Kalousek jí v tom zřejmě s Peake ještě rádi a s nadšením pomohou. Že to spolu s touto stranou a Němcovou odneseme my všichni, to modrým ptákům a dalším koaličním partnerům určitě moc nevadí. Vždyť kdo je stát a kdo je občan...? A jejich odpověď si zcela jistě dovedeme všichni představit.

(Matuška)

Facebook komentáře