Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kam zmizeli ???

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Česká republika se stala černou dírou. Alespoň podle toho, že zde zmizela velká spousta lidí. Především lidí, kteří byli aktivními členy LM (takzvaných lidových milicí), které byly v roce 1989 velmi akční při nastávajících demonstracích Sametové revoluce. Dokonce na demonstrace zareagovali rychleji, než ČSLA tedy Československá lidová armáda. Snad jen agenti STB a zásahové jednotky byli rychlejší. Černá epizoda naší historie se stala Černou dírou našeho státu.

  • kam-zmizeli

Lidové milice byla armádní odnož vysloužilých mužů základní vojenské služby, tedy " záložáků", kteří si po práci užívali se zbraní v ruce svého volna. Údajně to byla složka pro obranu Našich továren. Dnes to trochu připomínají hračičkové airsoftu, jenže jsou to většinou mladí kluci, kteří základní vojenskou službu neznají a ani nepamatují, tak se to dá snadno pochopit.

Ale kam se tito muži poděli? Dnes se s touto výsadou nikdo veřejně nechlubí a musím uznat, že ne všichni z LM byli špatní. Jak už to chodí, lidé jsou dobří a zlí, chytří nebo hloupí. To je skutečnost, kterou nelze vyvrátit. Je však pravdou, že spousta Milicionářů, jak se jim tradičně říkalo, brala tuto skutečnost hry na válku velice vážně a celým srdcem. Jak už jsem uvedl, byli tito téměř "neškodní" a zapomenutí válečníci jednou z prvních složek při demonstracích po 17. listopadu, která byla odhodlána do studentů střílet, pokud přijde rozkaz.

Facebook komentáře