Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Až nad Pražským hradem zavlají pánská růžová tanga

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

a prezident bude číst novoroční projev dole bez, až si děti ve školkách budou hrát s robertky a český jazyk bude vyučovat Schwancenberg, až si všechnu půdu, vodu i vzduch přivlastní Babiš a Vatikánská banka, až morálku budou kázat Rockefeller se Sorosem, až garanty lásky a míru budou Netanyahu, Albrightová, McCain a klan Clintonů, až se nám o zdraví bude starat společnost Rudolf Hess & Bill Gates, až nás všechny nasytí Bayer AG, až se zkoušky z vědeckého globalismu budou skládat na izraelském Ministerstvu pravdy a až osm miliard lidí bude zmítat v dluzích, bude to znamenat, že jsme došli na konec naší cesty. Cesty, kde není návratu. Bude to znamenat, že nám nezbývá už nic. ...jen poslední ať zhasne.

  • az-nad-prazskym-hradem-zavlaji-panska-ruzova-tanga

Líbila se vám písnička od Olivie Žižkové? Ta o té Evropě, jak má dýchat!? Nebyl to sice bůhví jak silný umělecký zážitek, ale možná by se dal odhadnout záměr básníka, co že tím chtěl vlastně říci. Nemám na mysli jen ten vykřikovaný a na první pohled zjevný, ale záměr skrytý. Neviditelný, ale hodně manipulativní. Uhodnete ho?

Jásáte nad probíhajícím Světovým pohárem v hokeji? Jak by ne! Už tisíce let se přece mocní drží hesla "lidu chléb a hry", takže asi mnozí radost mají a nemusím se na takovou hloupost ani ptát! A nad tou evropskou, bruslemi a hokejkami ošetřenou sloučeninou - zvedli jste aslepoň obočí? Nebo snad i dokonce zakroutili hlavou? Nebo "vpoho" a říkáte si: vždyť už zítra takové "evropské" týmy budou zcela normální! Hlavně, že se dnes hraje hokej, ne?

A jste spokojeni s odporem občanů Evropy proti probíhajícímu útoku mohamedánských vojsk nebo proti podrobení se světovým lichvářům v různých tajných TTIP smlouvách? Sice prosazování i odpor proti vypadá tak trochu impotentně, ale i tak - duch nesouhlasu tady je. Pevnost Evropa se společně brání a díky tomu europeismus každého jednotlivce zdárně roste. ...aha!?

A jak jste přijali seznam invazivních druhů zvířat v EU? Také, společně se všemi Evropany budeme bránit kontinent před příletem vran nebo jsme se jen společně nas.ali nad tupostí tupých? A co "evropský týden mobility" resp. "den bez aut"? Hezké plácnutí do vody, viďte? Jistě se už my všichni Evropani "moc těšíme" na vyhlášení evropského roku bez praček, žehliček, ledniček či bez toaletního papíru.

Společný zájem o něco nebo odpor proti společnému nepříteli, ať už je jakýkoli? Ano, přesně! Oni dobře vědí, že jedině tohle a nic jiného nás dokáže spojit. Tak jako byli Američani spojeni fikcí 9/11 a Čechoslováci zase fikcí 17/11, tak také dnes my všichni v Evropě zdárně polykáme návnadu. Oni vědí, že jedině když se budeme cítit plně Evropany s velkým "E" a nikoli občany národů, tak jedině touto tichou a neviditelnou cestou bude možné časem vyvrátit hraniční kameny a státní hranice z evropské mapy zcela vymazat. A víme tohle vše také my?

Evropané bez přestání bádají nad tím, proč ta Merkelová dělá, co dělá. Jestli je tak blbá nebo tak chytrá. Ptají se také proč bruselští představitelé EU jsou vesměs jen duševní prostituti, pologramotní opilci a lidská spodina. Ptají se proč jejich národní představitelé skládají výhradně ze slabochů, kolaborantů a zlodějů. Jak je možné, že tohle máme všichni v Evropě společné? Přemýšleli jste nad tím? Že je to divné?!

No, ale ono to takhle být musí! Kdyby to bylo jinak, tak Žižková by se marně snažila rýmovat o dýchající Evropě a nikoho by ani nenapadlo stavět sportovní týmy s nesmyslným názvem starého kontinentu. Kdyby to bylo jinak, tak na místo vran by si každý stát za každou cenu chránil hranice nejen před invazivními muslimy. Kdyby to bylo jinak, tak na místo smlouvy TTIP by už dávno byla zavedena vízová povinnost a lustrace pro občany přijíždějící z USA. Už dávno by byly na evropském území uzavřeny všechny americké ambasády. Kdyby to bylo jinak, už dávno by po našich cestách nejezdila auta na uhlovodíky, ale na elektřinu.

Ano, to je ono - pomalé, nenápadné podsouvání myšlenek a simulací spolu s umělým vytvářením problémů a nepřátel nás pomalu posunuje tam, kde ve skutečnosti nechceme. Většinou to úplně stačí, aby lidé, díky médiím tyto syntetické vzorce vzali za své a přestali tak přemýšlet o podstatných a pro ně důležitých věcech. Vždyť, ruku na srdce - koho z nás by před 25-ti lety napadlo, že vznikne jakési homoloby a bude si nárokovat své právo na výchovu dětí, že se v mateřských školkách bude protlačovat sexuální znecitlivování, že v čele průvodu polonahých úchylů bude kráčet hlavní představitel hlavního města a že ve zpravodajství veřejnoprávní televize k nám bude s vážnou tváří promlouvat sexuální deviant? Mě tedy ani náhodou!

...a tohle vše za pouhých 25 let! Za jednu, jedinou generaci!!

Posun je to obrovský, ale čas se samozřejmě nezastavil. Jsme na špatné cestě a manipulace pokračují dál. Je na místě se na chvíli zastavit a domyslet, že také dnes a jistě i zítra se nás budou snažit ti samí postrčit někam, kam by se nám nikdy dobrovolně nechtělo.

A co s tím?

Je a není to složité. Pokud si tuhle manipulaci uvědomíme, tak politické debaty budeme vnímat jako televizní soutěž galérky "O největší lež", hlavy na plakátovacích plochách a billboardech jako reklamu na Cosa Nostru, předvolební létáky v dopisních schránkách něco jako vstupenky na nový pornofilm Jakuba Jandy "Já Perverz" a parlamentní strany budeme chápat jen jako druhořadé obchodní zástupce korporací.

Když si to uvědomíme, přeměníme aroganci moci na  aroganci lidu, což může být právě tím pověstným prvním krokem na nové cestě.


A když si to neuvědomíme?

Když si to neuvědomíme, nic velkého se nestane. Jen zvolíme nepřímo znovu ty, kteří nám skutečně vládnou. Opět tak zvolíme Open Society Fund a Norské fondy opět zvolíme Exxon Mobil a General Electric, opět zvolíme Kraft, Nestle a Unilever a také znovu zvolíme Goldman Sachs, Citigoup a JP Morgan Chase. Když si to neuvědomíme, půjdeme dál po stejné cestě, po které kráčíme dnes. Ani nezvedneme hlavu. Prostě jen půjdeme, až dojdeme na úplný konec...

Jsem pro, abychom si to uvědomili. Jsem pro vědomý, myšlenkový Ctrl+Alt+Del.

Facebook komentáře