Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izraelská vláda chce dávat dětem čipy kvůli „bezpečnosti”

Ve zkratce...

Bývalý premiér Izraele na začátku května prohlásil, že chce dávat lidem - nejprve dětem - čipy kvůli dodržování rozestupů. Více ve videu.

DŮLEŽITÉ PRO KONTEXT: Video je z 14.5.2021, kdy ještě v Izraeli byl premiérem Benjamin Netanjahu. Současně je v Izraeli jiný premiér, který každopádně chce také zavádět striktní covid opatření.

  • izraelska-vlada-chce-davat-detem-cipy-kvuli-bezpecnosti

Přepis:

Moderátor: Izrael zavádí do praxe svůj plán se vrátit do normálu. Školy a školky se začínají otevírat, ale lidé mají obavy poté, co (už bývalý) premiér Izraele navrhl kontroverzní opatření, sledovat dodržování rozestupů u dětí pomocí mikročipů.

Benjamin Netanjahu: Mluvil jsem s našimi odborníky na technologie, abychom zavedli opatření, ve kterých je Izrael dobrý, jako jsou senzory. Každý člověk, každé dítě… chci to nejprve na dětech… by měli senzor, který by spustil alarm ve chvíli, kdy se k němu až moc přiblížíte, něco jako mají auta.

Moderátor: Návrh premiéra obdržel lavinu kritiky, zejména od odborníků na kyberbezpečnost. Mnozí zpochybňují legálnost zavádění čipů do lidí. Šéf kybernetických studií na univerzitě v Tel Avivu, Tal Pavel, je přesvědčen, že to umožní zločincům, včetně únosců dětí a pedofilů, sledovat děti.

Tal Pavel: Tato iniciativa může být cestou k pohromě. Může to dětem ublížit z různých úhlů pohledu. Jelikož informace o fyzické přítomnosti, geolokace dětí budou na internetu… někdo by tak mohl být schopen provést hackerský útok a získat tyto geografické lokace. Můžou to být zločinci, kteří chtějí děti unést… můžou to být pedofilové. Můžou to být i teroristé. Pokud znám cíl, mohu sledovat jeho děti, mohu ublížit jeho dětem. Dle mého názory důsledky tohoto mohou být velmi nebezpečné.

Moderátor: Vláda na tu kritiku zareagovala řekla, že žádné informace nebudou uchovávány v databázích, a že technologie má děti pouze udržet v bezpečné vzdálenosti od sebe navzájem. Tvrdí, že to neporuší žádné zákony o soukromí, a že čipy budou dobrovolné. Tal Pavel je znovu přesvědčen, že se rychle mohou stát povinnými.

Tal Pavel: Dnes mohou být dobrovolné, a zítra už mohou být povinné. Jakmile otevřete ty dveře, někdo navrhne, že dnes budou dobrovolné, zítra mohou být povinné… a důsledky toho mohou být škodlivé. Jsme svědky tolika případů uniklých databází. Ve výsledku si spousta shromažďovaných dat najde cestu ven. Jde o narušení našeho soukromí, jde o narušení… nevím… našeho těla. Problém spočívá v tom, že žijeme v digitální době, ve kterém se naše hranice pro soukromí, anonymitu nebo respektovanou svobodu každým dnem zúžují.

Překlad: David Formánek

Video ZDE: https://otevrisvoumysl.cz/izraelska-vlada-chce-davat-detem-cipy-kvuli-bezpecnosti/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře