Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dvojí normy Západu v Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
USA obvinily běloruský podnik Belvněšpromservis z toho, že dodává zbraně do Sýrie. Minsk označil tato podezření za bezdůvodná a zavedení sankcí je podle něj pokusem o činění nátlaku na Bělorusko, které hájí mírové urovnání syrského konfliktu.
  • dvoji-normy-zapadu-v-syrii
Současně jsme se z diplomatických zdrojů Moskvy dozvěděli, že Západ má v plánu dodat syrské opozici těžké zbraně. K rozšíření vojenské podpory syrské opozice vyzvali i členové skupiny „přátel Sýrie“ v Nizozemí.

Západ tak znovu ukázal, jaký je jeho postoj v otázce Sýrie, soudí Sergej Děmiděnko, expert z ústavu strategického hodnocení a analýzy:

„Nic nového Američané neřekli. Přičemž nejen oni, ale i ta část světového společenství, která hájí svržení režimu Bašára Asada. Opozici bude poskytována podpora i přes deklarace o nutnosti politického urovnání konfliktu“.

Prezident Ústavu Blízkého východu Jevgenij Satanovskij soudí, že je to příklad politiky dvojích norem USA.

Hlavním úkolem Západu je svržení režimu Bašára Asada. Proto se všechno, co pomáhá ozbrojencům a teroristům, kteří jednají proti němu, nevidí nebo se dokonce podporuje, a všechno, co pomáhá vládním vojskům je vystaveno sankcím“.

Za této situace Moskva znovu zdůraznila nutnost politického urovnání krize v Sýrii a nepřípustnost vměšování zvenčí. Tento postoj potvrdil zástupce šéfa ruské diplomacie Michail Bogdanov v průběhu schůzky se syrským velvyslancem v Moskvě Rijádem Haddadem. Velvyslanec zase vyslovil vděčnost Rusku za dodávky humanitární pomoci syrskému obyvatelstvu. V pátek ráno dopravilo letadlo ruského ministerstva pro mimořádné situace do Damašku konzervy a dětskou výživu. Na palubě letadla byla humanitární pomoc o celkové váze 38 tun.

zdroj:http://czech.ruvr.ru/2012_09_21/88928369/

Facebook komentáře