Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

To je důvod, proč je válka mezi Spojenými státy a Čínou nevyhnutelná

21. prosince 2023  od Michaela The economic colapse přeložil Ivo Bubeník

Jedna z největších bomb celého roku právě spadla, ale nyní téměř úplně zmizela ze zpravodajského cyklu. NBC News uvádí, že během jejich nedávného summitu v San Franciscu řekl čínský prezident Si Ťin-pching Joe Bidenovi do očí, že bylo učiněno rozhodnutí  „sjednotit Tchaj-wan s Čínou“ tak či onak.

  • to-je-duvod-proc-je-valka-mezi-spojenymi-staty-a-cinou-nevyhnutelna

Číňané obvykle nikomu neříkají o svých plánech nebo myšlenkách, takže to byl velmi neobvyklý krok. Hádám, že Číňané chtěli vidět, jak Biden na takové přímé prohlášení zareaguje. Si Ťin-pching vyjádřil přání převzít Tchaj-wan pokud možno mírovou cestou, ale všichni víme, že se to nestane. Válka se tedy blíží a jediné, co je nyní potřeba rozhodnout, je načasování …

Čínský prezident Si Ťin-pching během jejich nedávného summitu v San Franciscu bez obalu řekl prezidentu Joe Bidenovi, že Peking znovu sjednotí Tchaj-wan s pevninskou Čínou, ale podle tří současných a bývalých amerických představitelů ještě nebylo rozhodnuto o načasování.

Si Ťin-pching řekl Bidenovi na skupinové schůzce, které se zúčastnilo tucet amerických a čínských představitelů, že Čína preferuje dobýt Tchaj-wan mírovou cestou, nikoli silou, uvedli představitelé. Čínský vůdce také odkázal na veřejné předpovědi amerických vojenských vůdců, kteří říkají, že Si Ťin-pching plánuje dobýt Tchaj-wan v roce 2025 nebo 2027, a řekl Bidenovi, že se mýlili, protože nestanovil časový rámec, podle dvou současných a jednoho bývalého úředníka, o kterém byli informováni na setkání.

Očekával jsem, že Bílý dům popře, že k této výměně došlo, ale nestalo se tak …

Bílý dům nepopřel výměnu názorů, k níž došlo během summitu 15. listopadu mimo San Francisco, kterého se zúčastnil tucet amerických a čínských představitelů.

Nebudu se pouštět do podrobností diskuse mezi těmito dvěma vůdci," řekl mluvčí Národní bezpečnostní rady John Kirby novinářům na Air Force One na cestě do Milwaukee.“ Páni.

Tak proč o tom všichni v Americe nemluví? Proč to již téměř úplně zmizelo ze zpravodajského cyklu?Tohle je jeden z největších příběhů roku.

Blíží se válka s Čínou a Číňané se na ni horečně připravují.

Například Číňané právě uvalili vývozní kontroly na technologii zpracování vzácných zemin…

Po schůzce mezi prezidentem Joe Bidenem a prezidentem Si Ťin-pchingem na akci Asijsko-pacifické hospodářské spolupráce v San Francisku minulý měsíc se zdá, že naděje na deeskalaci čínsko-amerických vztahů se rozpadly poté, co Čína oznámila kontroly vývozu vzácných zemin technologií. Čína je předním světovým zpracovatelem vzácných zemin a zakázala vývoz technologií na těžbu a separaci kovů vzácných zemin, uvádí Bloomberg s odkazem na dokument Ministerstva obchodu.

Tento krok přichází v době, kdy se Washington a jeho spojenci snaží již evidentně pozdě snížit závislost na čínském sevření globálního trhu vzácných zemin. Existuje 17 kovů vzácných zemin a Peking kontroluje asi 85 % celosvětové rafinérské kapacity. Tyto kovy se nacházejí ve všem, od elektrických vozidel přes větrné turbíny až po vojenskou techniku.

Očekávejte, že v příštích měsících zaznamenáme dramatičtější ekonomické kroky Číňanů.

Čína také pracuje na celé řadě nových zbraňových systémů.

Údajně sem patří také zbraně, které využívají „pokročilou technologii mozkové války“.

Čína pracuje na pokročilé technologii mozkové války, která údajně zahrnuje zařízení, která mohou poslat nepřátele spát a ovládat jejich myšlenky, uvádí se v odhalené zprávě.

Vědci objevili dvě nedávné studie Čínské lidové osvobozenecké armády, které ukazují, že armáda zvyšuje své zbraně „tvrdé síly“ pomocí nových technologií, aby vyhrávala války bez konvenčních zbraní. Biologické zbraně jsou navrženy tak, aby navodily spánek, narušily kognitivní schopnosti a bdělost a také ovlivnily rozhodování, uvádí The Washington Times.

Čínští hackeři navíc horečně pronikají do „kritické americké infrastruktury“ v očekávání nadcházejícího konfliktu…

Administrativa prezidenta Joe Bidena varovala, že čínští hackeři se umisťují do kritické americké infrastruktury, aby zevnitř způsobili „společenský chaos“, pokud by vypukla válka.

Podle zpráv se armáda Komunistické strany Číny za poslední rok zavrtala do více než 20 hlavních dodavatelů veřejných služeb, včetně vodohospodářské společnosti na Havaji, významného přístavu na západním pobřeží a nejméně jednoho ropovodu a plynovodu. Údajně také obešli propracované systémy kybernetické bezpečnosti tím, že zachytili hesla a přihlašovací údaje nestřežené mladšími zaměstnanci.

Tento projekt, který provádějí uprostřed rostoucího napětí ohledně Tchaj-wanu, dostal kódové označení Volt Typhoon. Analytici poznamenali, že by to mohlo odpojit snahy USA chránit své zájmy v Jihočínském moři. „Je velmi jasné, že čínské pokusy o kompromitaci kritické infrastruktury jsou částečně připraveny k tomu, aby byly schopny tuto kritickou infrastrukturu narušit nebo zničit v případě konfliktu,“ řekl Brandon Wales z ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS). ) Agentura pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (CISA).

Mezitím se zdá, že válka na Blízkém východě by mohla brzy přejít na další úroveň. Podle Wall Street Journal se „nárazníková zóna přesunula na jih od hranice a IDF čelí každodenním minometným útokům Hizballáhu“.A Newsweek nám říká , že „Izrael se přiblížil totální válce s libanonským hnutím Hizballáh“…

Izrael se přiblížil k totální válce s libanonským hnutím Hizballáh uprostřed zhoršujícího se kola nepřátelských akcí, které se odehrávají, protože Izraelské obranné síly (IDF) jsou již zapojeny do svého dosud nejintenzivnějšího konfliktu v pásmu Gazy, uvedl představitel IDF.

Mluvčí IDF podplukovník Jonathan Conricus v pondělí novinářům řekl, že Hizballáh vypálil „více než 1000 různých typů munice, raket, dronů, a dalších na Izrael“ od 8. října, den poté, co palestinské hnutí Hamas vedlo bezprecedentní překvapivý útok proti Izraeli z Gazy.

Conricus varoval, že „Hizballáh, který, jak každý ví, je zástupcem Íránu, nebezpečně zatahuje Libanon do zbytečné války, která by mohla mít potenciální ničivé následky pro stát Libanon a pro libanonský lid.

I když jsem o válce na Blízkém východě v poslední době moc nepsal, je jen otázkou času, kdy to úplně exploduje.

Izraelská vláda se rozhodla vytlačit Hizballáh za řeku Litani a Hizballáh nikdy nedovolí, aby se to stalo dobrovolně…

Izrael plánuje invazi do Libanonu, aby zatlačil Hizballáh zpět od jeho severní hranice, podle zpráv uprostřed přívalu raketových útoků od vypuknutí války v Gaze a obává se, že teroristická skupina je „horší než Hamas“. Po týdnech výměny přeshraniční palby se izraelské obranné síly (IDF) údajně snaží zahájit pozemní ofenzívu do jižního Libanonu, jejímž cílem by bylo zatlačit teroristickou skupinu na sever za řeku Litani.

Jinde Rusové útočí na „šesti frontách“  na Ukrajině a Kim Čong-un právě pohrozil Spojeným státům jadernou válkou …

Severokorejský vůdce Kim Čong-un varoval, že Pchjongjang nebude váhat zahájit jaderný útok na USA, pokud bude „vyprovokován jadernými zbraněmi“, uvedla ve čtvrtek státní média.

Kimovo varování následovalo po schůzce mezi Jižní Koreou a Spojenými státy minulý týden ve Washingtonu, kde jednali o jaderném odstrašení v případě konfliktu se Severem.

Bezpochyby žijeme v době válek a pověstí o válkách a já plně očekávám, že rok 2024 bude rokem války. Takže bych vás všechny povzbudil, abyste se připravili na chaos, který je před námi, protože globální události se brzy zcela vymknou kontrole.

P.s

Přiznávám, že už něco pamatuji. Těsně po sametu někdy po roce 1992 v jednom rozhovoru Miroslav Dolejší autor známé to Analýzy 17. listopadu https://jirisoler.tripod.com/analyza.html předpověděl, že v roce 2025 dojde k válce s Čínou. Tehdy to byla téměř utopická předpověď, dnes reálná možnost.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře