Severokorejská špionážní družice pořídila fotografie Bílého domu nebo Pentagonu, což na Západě vyvolalo obavy.
- Podrobnosti
- ze světa / Asie a Pacifik|
- 28. listopad 2023|
- ámbito financier|
- 8831 x
Podle severokorejského vůdce Kim Čong-una začíná po vypuštění první vojenské družice v zemi "nová éra vesmírné velmoci".
Severokorejští vládní představitelé potvrdili, že nový vojenský satelit pořídil snímky města Řím, Bílého domu, Pentagonu a dalších amerických "cílů", které obdržel prezident Kim Čong-un.
Státní agentura KCNA potvrdila zprávy po vypuštění družice: "Kim Čong-un obdržel (...) zprávu o fotografických datech italského města Řím, (...) letecké základny Anderson na Guamu (Tichý oceán), (...) námořní základny Norfolk, loděnice Newport News a letiště (vše ve státě Virginie) včetně dalších zajímavých objektů jako např. Bílého domu, Pentagonu a dalších případných vojenských cílů".

Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Prof. Peter Staněk, CSc. - Podíváme se spolu za oponu událostí - vše je jinak
- Európska a ukrajinská demokracia v biolaboratóriach ...
- Skálova simultánka: Globální kazisvět prohrává. Co nesmíme odkládat my sami.
- Martin Koller: Ukrajina bez Ukrajinců, Pavel utočí na korunu, Co s Českou televizí?
- EU bude vyšetřovat Vondru
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (12.06.2026)
Související články

Komentáře