Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rádio Jerevan + Končí Sýrie, začíná Arménie: další americká oranžová revoluce?

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

V Arménii padla vláda, začaly demonstrace, je u toho i několik mrtvých a tak se začalo spekulovat, kdo, proč a jak, zda v tom není zase nějaký americký pokus o změnu režimu v blízkosti Ruska a tak. Některé znaky by tomu odpovídaly. Já si to ale protentokrát nemyslím a zatím jsem nenašel důvody, proč by to tak mělo být.

  • radio-jerevan-konci-syrie-zacina-armenie-dalsi-americka-oranzova-revoluce

Arménie je specifický stát mezi civilizacemi. Je křesťanská, ale má svoji vlastní Arménskou církev, která je jedna z nejstarších. Je skoro o tisíc let starší než ta pravoslavná. V Arménii má církev větší slovo než třeba v Polsku. Arménie je na hranicích s muslimským světem a má své bohaté zkušenosti se střetem civilizací. Turecko se u nich vyznamenalo dostatečně svojí genocidou za první světové války. Žádný národ neměl za války tak obrovské ztráty jako Arméni během genocidy. 

Znám se s několika Armény, kteří už třetí generaci žijí u nás. Jakmile došlo na řeč o jejich kořenech, byli velmi zavilí a nenechali si na svoje předky sáhnout. Zároveň si nikdy nedělali žádné iluze o multikulti. Arménie má dále problémy s náhorním Karabachem v Azerbajdžánu, kde žijí Arméni a tak mají přímo před očima všechno to, co se dneska pokouší zavést naše osvícená Evropa do praxe. 

Existence Arménie v oblasti je do značné míry dána Ruskem. Ruská armáda garantuje Arménii, na hranicích s Tureckem jsou ruské jednotky a kdyby to tak nebylo, hned za kopečky je druhá nejsilnější armáda NATO řízená diktátorským Erdoganem, který by si s chutí mohl ukrojit kus území. Hranice Arménie je pěkně horká a všichni Arméni to vědí. V tomto jsou na tom podobně jako Izrael. Nedělají si žádné iluze o papírových dohodách. 

Dále je Arménie národnostně velmi homogenní. V Arménii žije 95 - 97% Arménů. To je podobné číslo jako u nás. Určitě mají také svoji kosmopolitní městkou vrstvu sluníčkářů, kteří mají peníze z Norských fondů. Vliv těchto lidí nebude velký, jen bude hodně slyšet.

Arménie má své nepřátele venku za hranicemi, nemá je uvnitř. V Arménii neexistují větší síly, které by chtěly stát rozložit či rozkouskovat. Zahraniční vlivy, které by chtěly Arménii proevropskou nebo proamerickou, ty tam samozřejmě jsou, ale ta země nikam neodpluje a pořád bude obklopená ze třech stran nepřáteli a jediný útěkový koridor pro Armény vede do Ruska. Všichni to tam vědí.  

A konečně... v Arménii od samostatnosti doteď vyhrála všechny volby Republikánská strana Arménie, která vždycky sestavovala vládu. Podle toho, jak se prezentuje, je to něco podobného jako PIS v Polsku. Sepjatost církve a státu, nacionální konzervativismus. K tomu ekonomické problémy.

Mimochodem, to mám od mé ukrajinské maminky... víte jak se Arméni živili za SSSR? Měli svoje zahrádky a ve svém skvělém přírodním klimatu pěstovali karafiáty. Na MDŽ  a devátý květen si koupili dotovanou letenku do Moskvy, Kyjeva, Novosibirsku, Permu, Leningradu, Stalingradu, každý popadl do náruče tu největší otep kytek a v těch velkých městech to prodali s takovou marží, že jim to na zbytek roku v podstatě stačilo. 

Pak se osamostatnili a zlatá žíla skončila.  Dalších pětadvacet let vám pořád stejní politici vysvětlují, jak za nic nemůžou a přitom není práce a budoucnost je nejistá. Armáda žere velké peníze, život stojí za houby... V sobě máte ty historické křivdy. Občas to bouchne a jde se do ulic. Možná si USA zapodněcuje... Tentokrát to bylo dost silné, aby se dlouholetý prezident a teď premiér konečně odporoučel. Ale každý kdo přijde po něm bude vědět, že stejně jako v Gruzii, žádný Američan jim nepomůže, Turek jen čeká na zaváhání a prchat se dá jen do Ruska. Tohle je politický program každého arménského politika... Amerika nepomůže, muslimové kolem se nemohou dočkat nového vraždění a jediné nejisté bezpečí je na severu u Putina.  

Arménie nemá žádnou vidinu Ojrosajůzu. Do Německa je daleko a přivydělávat si v Polsku a Rumunsku není tak jednoduché. Naopak je nebezpečně blízko do Sýrie, Iráku, Afghanistánu. Ne, v Arménii žádná pravda a láska nezvítězí. Jen tu a tam jedni Arméni sejmou jiné Armény, kteří byli u moci už moc dlouho. 

zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/radio-jerevan

-------------------------------

Končí Sýrie, začíná Arménie: další americká oranžová revoluce? Vítejte v klubu masakrů a válečných hrůz!

Jako rej šílených vos utočí USA tu zde, tu jinde. Masakry v Sýrii končí, začíná další "americká svoboda" v Arménii!

Vážně obyčejní občané nevidí, že je vše jak z kopíráku, kdy "proamerická" skupinka údajně utiskovaná vezme vše do svých rukou a pak se ve státě šíří běsnění ve formě Islámského státu, kdy majorita je obviňována státy USA, Velké Británie, Francie a Kanady z útlaku občanů a údajných masakrů?

Kdyby se nejednalo o milióny strašných zvěrstev na dětech, maminkách a koneckonců i mužích, bylo by to k smíchu.

Přesto na to (zatím) občané vždy naletí a pak hrůzou šílí!

 

Začíná to tak, když malá skupina, která je prozápadní, proamerická oznámí, že je utlačována a začíná dostávat pomoc z USA. A můžeme se podívat na Sýrii, obvinění z chemických zbraní proti lidu, následně vznik Islámského státu a pomoc od USA v čele se senátorem Mc Cainem, můžeme, se podívat na Irák, kdy jeden údajný informátor tvrdil, že jsou tam chemické zbraně a následně koalice USA, Francie a Británie zmasakrovala milion civilistů, Ukrajina, kde malá skupinka vyvolala oranžovou revoluci za pomoci opět americké koalice a izraelských poradců...

A tak bychom mohli pokračovat přes Libyi, Irán, Venezuelu a dnes je tedy na pořadu dne Arménie.

Co vlastně o ní víme a kde se najednou vzala jakási další oranžová revoluce?

Stačí se podívat na mapu a každému, kdo má základní informace, musí být vše jasné.

 

 Vládnoucí Republikánská strana disponuje v parlamentu 58 ze 105 poslaneckých mandátů. „Máme většinu v parlamentu. Naše frakce je jednotná, budeme mít vlastního kandidáta (na premiéra),“ řekl novinářům šéf poslaneckého klubu Vagram Bagdasarjan. Mohlo by se říci, že je vše jasné jako facka. Ale není! Ti, co prohráli suverénně volby jsou prý silnější, neb jsou prozápadní - proameričtí, tudíž mají právo na moc. Absurdní? Samozřejmě, ale dle USA jedině správné, protože ta mrňavá opozice  má jediná pravdu a proto má nárok na premira. Je proamerická a to stačí, takže neziskové organizace tam přesvědčují občany, že vítěz je vlastně poražený a poražený je vítěz. (Nepřipomíná to třeba i Maďarsko? Stejná podpora opozice, stejná hesla, stejné útoky) 

 A pozor!

Opoziční prozápadně orientovaná liberální aliance Cesta ven (Jelk), kterou reprezentuje vůdce protestů Pašinjan, má v parlamentu devět poslanců. Přesto jde svrhnout vládnoucí stranu: „Nedovolíme úřadům ukrást naše vítězství,“ řekl Pašinjan. „Bude nás tu každý den víc a víc, dokud nepřebereme moc,“ dodal. V Jerevanu se koná mítink tisíců přívrženců Pašinjana, který podle tiskových agentur požaduje vládu bez členů Republikánské strany. Té strany, co má 9 mandátů za pomoci USA. (Prý je nová dnešní volba nezastaví)

Má Rusko vojensky zasáhnout? NE!

Má Rusko pomoci? ANO!

Logisticky, v tom je excelentní a občanům Arménie pomoci najít zdroje, kudy další "oranžová a arabská revoluce do Arménie proudí. To stačí!

Vzpomínáte?

Už je jasné, na co potřebovalo Rusko Krym? A nyní zase z jihu. Z Arménie... (viz. fotogalerie)

zdroj:http://skrytapravda.cz/zahranicni/1599-konci-syrie-zacina-armenie-dalsi-americka-oranzova-revoluce-vitejte-v-klubu-masakru-a-valecnych-hruz

 

Facebook komentáře

Nejčtenější