Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pentagon: vojenská operace proti Íránu je připravena

IranVojenská operace proti Íránu je rozpracována a připravena na realizaci, prohlásil ministr obrany USA Leon Panetta v neděli v interview pro relaci „This Week" televizního kanálu ABC News.

„Tím hlavním předpokladem je, že ani USA, ani světové společenství nehodlají Íránu dovolit rozpracování jaderných zbraní", prohlásil Panetta.

„Bylo by více žádoucí urovnat tento problém diplomaticky a za pomocí nátlaku, než za použití vojenské síly", řekl. „To ale neznamená, že podobná možnost není přístupná. Je nejen přístupná, je hotova". Podle slov Panetty, jsou USA připraveny na jakákoliv překvapení v této části světa.

Výhružky Spojených států adresované Íránu jsou prázdná slova a prakticky nikdy nepředstavovaly hrozbu pro islámskou republiku, prohlásil předseda íránského parlamentu Ali Laridžání.

"Když byl George Bush mladší prezidentem Spojených států, Írán z různých kanálů dostával informace o plánovaném útoku. A snad na nás zaútočili? Devadesát devět procent hrozeb jsou jen slova," nechal se slyšet Laridžání.

Předseda íránského parlamentu také poukázal na to, že americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová pravidelně vystupuje s tvrdými výroky proti islámské republice, avšak "nikdo je nebere vážně."

zdroj:http://czech.ruvr.ru/2012_06_29/79756206/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře