Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Neprovokujte Rusko : Erdoganovo dobrodružství může být pro Turecko smrtící

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se snaží obnovit Osmanskou říši, ale chybí mu zřejmě dostatečné historické vzdělání. Jinak by si pamatoval, že by neměl provokovat Rusko, které Turky v minulosti mnohokrát porazilo.


Erdogan se upnul na ideu nové Osmanské říše a rád by se viděl jejím sultánem. O tom svědčí sveřepá politika směřující k prezidentskému systému v Turecku, podpora protureckých skupin v okolních zemích, turecké provokace v řeckém vzdušném prostoru a především Erdoganovy postoje a zapojení do konfliktu v Sýrii.Erdogan podporuje válku v Sýrii, a snaží se neobratně skrýt svoji podporu islámským teroristům.

  • neprovokujte-rusko-erdoganovo-dobrodruzstvi-muze-byt-pro-turecko-smrtici

To svědčí o tom, že nepředvídá možné důsledky pro Turecko. Zřejmě mu zisky z businessu s kradenou ropou ze Sýrie a Iráku zaslepily oči. Konflikt na Blízkém východě je stále více a více složitější. Postupně ale narůstá počet nepřátel Ankary. A teď už mezi ně patří i Rusko, a to je velmi těžká váha.Erdogan si představoval sám sebe jako všemocného vůdce národa, jehož povinností je vytvořit „zbožnou generaci“ Turků. Velkou inspirací mu bylo Muslimské bratrstvo, které se mu stalo i spojencem v syrském válce.

Obnovení osmanského impéria ovšem geograficky bránila Sýrie. Svržení syrského prezidenta Asada, tvrdého obhájce sekulárního charakteru Sýrie se proto stalo Erdoganovým velkým snem.Riziko zničení Turecka jako následek politiky turecké vládnoucí kliky není vůbec přehnané. Komplex méněcennosti a velikášství nutí Erdogana riskovat a jeho diagnóza se pomalu blíží naprosté ztrátě soudnosti. Důkazem je turecký útok na ruský bombardér nad Sýrií. Jestli Putin a Rusové něco neodpouštějí, tak je to zrada.Západní země se pravděpodobně snaží s Ruskem vyjednat dohodu, ale Erdogan z ní už mít užitek nebude. Bez ohledu na Asada jsou teď Erdogan a jeho parta klubem politických mrtvol.

Může ještě naříkat, kopat kolem sebe, ale to je tak všechno co s tím může dělat.Turecko bude ovšem potrestáno s ním. Vidíme ústup turecké armády z kurdských oblastí na východě Turecka, ruskou diplomatickou aktivitu a očekávané znovuotevření otázky turecké okupace severního Kypru, přitvrzující postoj Řecka k tureckým provokacím, sbližující se postoj na řadu otázek u Bagdádu a Moskvy, nadějný postup syrských vládních jednotek na všech frontách, otevření dalších vojenských letišť a rozsáhlé posílení ruského letectva v Sýrii, ruské hospodářské sankce proti Turecku, které ročně přinesou ztráty okolo 9 miliard dolarů, a nebo ztrátu prestiže Turecka ve světě, za jeho podporu islámským radikálům a teroristům. To všechno dohromady může obyvatelům Turecka přinést reálné problémy, dramatické snížení životní úrovně, a možná i novou občanskou válku na kurdských teritoriích.

Jak řekl Vladimir Putin, Turecko ještě nejednou vzpomene na to co nám udělalo a bude to bolet. Pokud se tedy dá mluvit o nějakém poučení pro vládce Turecka, dalo by se to vyjádřit slovy „Neprovokujte Rusko“. Erdogan už je mimo, ale turecké elity by měli rychle začít měnit vektor své politiky vůči Rusku, Sýrii a mezinárodnímu teroristickému syndikátu. Čím dříve hodí ve vztahu k Rusku zpátečku, tím menší škody budou mít.Video: na videu zaznamenán ústup tureckých vojáků z kurdského města Silvan, kde Erdogan před časem vyhlásil vyjímečný stav. Ofenzíva Kurdské strany pracujících donutila tureckou armádu vyklidit některé oblasti.

zdroj:http://euroasie.info/neprovokujte-rusko-erdoganovo-dobrodruzstvi-muze-byt-pro-turecko-smrtici/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2015-12-15 17:42
Proč jsou u nás takoví ubožáci, jako Vlastík Jíra? A tady je právě to nálepkování s kterým se neustále ohání.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře