Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Koronavirus: Monstrózní čínské mlžení

◾Zdá se však, že netopýři se na mokrém trhu ve Wu-chanu neprodávali. Renomovaný časopis Lancet cituje studii z ledna 2020, která uvádí, že první případ nemoci COVID-19 ve Wu-chanu s mokrým trhem nijak nesouvisel.


◾Nedávno se ztratila další osoba: Ai Fen, čínská lékařka, která... tvrdila, že její šéfové umlčeli její včasná varování o koronaviru, prostě zmizela. Zmizeli také novináři, kteří byli svědky toho, co se ve Wu-chanu dělo.


◾"Nikdo to zatím nemohl prozkoumat. Jak můžete říci, že to není únik z laboratoře, pokud do té laboratoře nemůžete vstoupit? Peking se vynasnažil znemožnit virologům a epidemiologům vstup do Wu-chanu." — Gordon Chang, v rozhovoru pro týdeník Weltwoche, 31. března 2020.


◾A to je další velký problém. Potenciální hlavní vyšetřovatel původu pandemie koronaviru ve Wu-chanu - Světová zdravotnická organizace (WHO) - je nyní obviňována z toho, že je "spoluviníkem pandemie čínského koronaviru."

  • koronavirus-monstrozni-cinske-mlzeni

Všichni teď draze doplácíme na čínské lži.

"Toto je jeden z nejhorších případů režimního mlžení v historii lidstva a svět kvůli tomu nyní čelí globální pandemii," řekl Michael T. McCaul, nejvýznamnější republikán ve Výboru pro zahraniční věci Sněmovny reprezentantů Kongresu USA. Brzy nato doručily americké zpravodajské služby americké vládě svou tajnou zprávu se závěrem, že Čína zatajila původ a katastrofální rozsah epidemie koronaviru.

Selhání Komunistické strany Číny "spustilo celosvětovou pandemii zabíjející tisíce lidí", napsal 1. dubna 2020 kardinál Charles Maung Bo, prezident Federace asijských biskupských konferencí. "Když vidíme škody na životech po celém světě, musíme se ptát - kdo je za ně zodpovědný?"

"... jedna vláda má primární odpovědnost za to, co udělala a za to, co opomněla udělat, a to je komunistický režim [Komunistická strana Číny] v Pekingu. Musíme to říci jasně – zodpovědná je Komunistická strana Číny nikoliv čínský lid... Důsledkem lží a propagandy je nyní ohrožení milionů životů po celém světě... V posledních letech jsme v Číně viděli brutální zásahy proti svobodě projevu. Mnozí právníci, blogeři, disidenti a aktivisté občanské společnosti byli zmizeni."

Nedávno se ztratil další člověk: Aj Fen, čínská lékařka, která vedla pohotovost a urgentní příjem v Centrální nemocnici ve Wu-chanu a pracovala se zesnulým doktorem Li Wen-liangem. Vypadá to, že Aj Fen, která tvrdila, že její šéfové umlčeli její včasná varování o koronaviru, prostě zmizela. Podle televizního pořadu 60 minut Austrálie není známo, kde se nyní nachází. Zmizeli také novináři, kteří byli svědky toho, co se ve Wu-chanu dělo. Server Caixin Global uvedl, že čínští úředníci nařídili laboratořím, které v prosinci 2019 koronavirus sekvenovaly, aby předaly nebo zničily vzorky a aby v žádném případě nepublikovaly výsledky své práce. "Kdybych věděla, co nás čeká, tak bych se nestarala o nějakou pitomou důtku, ale upozornila bych na to všechny lidi, se kterými jsem byla ve styku," řekla Aj Fen v březnovém rozhovoru. To byla její poslední zaznamenaná slova.

Neexistuje však vůbec žádný záznam o tom, jak tato pandemie začala. Mokrý trh? Jeskyně plná netopýrů? Luskouni? Nebo to nakonec byla laboratoř pro vývoj biologických zbraní? Ve Wu-chanu momentálně nejsou žádní zahraniční lékaři, novináři, analytici ani mezinárodní pozorovatelé. Proč by Čína potlačovala vyšetřování, pokud by měl tento virus původ na městském mokrém trhu nebo v nějaké jeskyni? Proč nařídil Peking už v prosinci 2019 čínským vědcům zničit všechny důkazy týkající se koronaviru? Proč čínští úředníci tvrdili, že to byli američtí vojáci, kdo přinesl tento virus do Wu-chanu? Proč se považuje za nepřijatelné, že americký prezident nazývá koronavirus, který se poprvé vyskytl v Číně, "čínským virem"?

Kdo 11. ledna 2020 oznámil, že primárním zdrojem této epidemie byl mokrý trh ve Wu-chanu? Odpověď: Oznámil to čínský režim. Později se zjistilo, že první známý případ koronaviru se objevil už 17. listopadu 2019.

Ten samý čínský režim později tvrdil, že tento koronavirus "nemusí mít nutně původ v Číně". Který uznávaný vědec nebo instituce může nyní věřit čemukoliv, co Čína řekne?

Mnoho předních vědců odmítlo domněnku, že virus způsobující nemoc COVID-19 je geneticky modifikovaný patogen. Tato hypotéza byla založena na skutečnosti, že ve Wu-chanu se nachází dvě důležité laboratoře pro výzkum virů: Wu-chanské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, které je +China/@30.6059623,114.2597752,15z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x342eaeb553b58fd7:0x355ff7d1fe8e8fb7!2m2!1d114.2622935!2d30.6165888!1m5!1m1!1s0x342eaec86d074f73:0x9c0f790266c5f99c!2m2!1d114.2644421!2d30.6065037!3e0" target="_blank">patrně vzdálené ani ne dva kilometry od mokrého trhu, a Wu-chanský institut virologie - laboratoř na mezinárodní úrovni biologické bezpečnosti 4 (BSL-4), která se zabývá manipulací s nejnebezpečnějšími patogeny na světě, a která se nachází pouhých 11 km od toho samého mokrého trhu. Toto vysvětlení bylo okamžitě a důrazně odmítnuto jako "konspirační teorie".

Vědci tvrdí, že virus pravděpodobně vznikl mezi volně žijícími živočichy předtím, než se rozšířil na člověka, pravděpodobně prostřednictvím některého trhu ve Wu-chanu. Tito vědci dále oznámili, že genetickým sekvenováním identifikovali původce onemocnění COVID-19 – je jím koronavirus z netopýrů. Konec záhady? Zatím ne, věda nejdříve klade otázky a až poté hledá odpovědi.

Zdá se však, že netopýři se na mokrém trhu ve Wu-chanu neprodávali. Renomovaný časopis Lancet cituje studii z ledna 2020, která uvádí, že první případ nemoci COVID-19 ve Wu-chanu s mokrým trhem nijak nesouvisel. Odborný článek v Lancetu, napsaný čínskými vědci z několika institucí, podrobně uvádí, že 13 ze 41 prvních případů s mokrým trhem nijak nesouviselo. "To je velký počet, těchto 13 případů bez jakéhokoliv spojení s trhem," poznamenal Daniel Lucey, specialista na infekční choroby na Georgetownské univerzitě. Jak tedy tato epidemie začala?

"Nyní se zdá být jasné, že trh s mořskými plody nemůže být jediným zdrojem viru, ale abych byl upřímný, stále nevíme, odkud virus pochází," řekl Pin Cchao, plicní specialista na pekingské univerzitě Capital Medical University a spoluautor vědeckého článku v Lancetu.

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo řekl, že Komunistická strana Číny si informace o koronaviru nechává pro sebe.

Pokud nic pořádně nevíme, tak nesmíme zamítat žádné možnosti.

"Pobočka Čínského centra pro kontrolu a prevenci nemocí ve Wu-chanu je od trhu s mořskými plody vzdálena vzdušnou čarou méně než 300 metrů," napsal David Ignatius v deníku Washington Post.

"Vědci z tohoto centra a z blízkého Wu-chanského virologického ústavu publikovali vědecké články o sběru koronavirů z netopýrů po celé Číně, které studovali s cílem předejít budoucím nemocem. Mohl jeden z těchto vzorků uniknout, nebo byl třeba nebezpečný biologický odpad uložen na místě, odkud se mohl rozšířit?"

"Sběr virů" nevylučuje možnost "úniku viru". Pokud Čína není schopna zabezpečit své laboratoře, tak musí přijmout zodpovědnost a musí zaplatit za katastrofální globální škody.

"Odborníci jsou přesvědčeni, že nový koronavirus není biologickou zbraní. Neshodují se ale v tom, zda mohl uniknout z výzkumné laboratoře," uvedl server Bulletin atomových vědců (The Bulletin of the Atomic Scientists). Profesor Richard Ebright z Waksmanova mikrobiologického ústavu Rutgersovy univerzity, který je vedoucím odborníkem v oblasti biologické bezpečnosti, souhlasil s argumentací autorů článku na serveru Nature Medicine, že koronavirus lidé v laboratoři geneticky neupravili. Ebright se ale domnívá, že je možné, že koronavirus náhodně unikl buď z jedné, nebo z druhé laboratoře ve Wu-chanu, o kterých je známo, že studovaly viry netopýrů:

"Sběr virů nebo infikování pokusného zvířete virem, který má ty samé přenosové vlastnosti jako vir z ohniska nákazy, představuje značné riziko infekce laboratorního pracovníka a následně širší veřejnosti."

Ebright také řekl, že koronaviry z netopýrů jsou studovány ve Wu-chanu v laboratoři s úrovní biologické bezpečnosti 2, "která poskytuje pouze minimální ochranu" ve srovnání s nejvyšší úrovní biologické bezpečnosti BSL-4.

"Nevíme, co se stalo, ale existuje mnoho důvodů se domnívat, že se skutečně jednalo o nějaký druh úniku," řekl expert na Čínu Gordon Chang v rozhovoru pro týdeník Die Weltwoche.

"Nikdo to zatím nemohl prozkoumat. Jak můžete říci, že to není únik z laboratoře, pokud do té laboratoře nemůžete vstoupit? Peking se vynasnažil znemožnit virologům a epidemiologům vstup do Wu-chanu. Wu-chan mohl navštívit pouze neúplný tým Světové zdravotnické organizace (WHO) a to jen na půl dne."

A to je další velký problém. Potenciální hlavní vyšetřovatel původu pandemie koronaviru ve Wu-chanu - Světová zdravotnická organizace (WHO) - je nyní obviňován z toho, že je "spoluviníkem pandemie čínského koronaviru". WHO totiž ještě 14. ledna 2020 citovala čínské zdravotnické orgány, které tvrdily, že v zemi do té doby nedošlo k žádnému přenosu koronaviru z člověka na člověka.

Čína představuje pro celou naši planetu vysoké biologické riziko. Rok před odhalením prvního případu koronaviru ve Wu-chanu zadrželi agenti Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic (US Customs and Border Protection) na letišti Metro v Detroitu čínského biologa se třemi laboratorními ampulemi označenými jako "Protilátky", které měl v zavazadle. Podle veřejné zprávy FBI, kterou citoval server Yahoo News:

"Kontrola štítků na ampulích a čínským biologem deklarovaný příjemce ampulí přivedli inspekční personál k závěru, že ampule by mohly obsahovat viry MERS (Middle East Respiratory Syndrome) a SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome)."

Proč si proboha Čína zahrává s nebezpečnými viry?

Podle Jen-čung Chuanga, spolupracovníka skupiny Globální zdraví (Global Health) při Radě pro zahraniční vztahy (Council on Foreign Relations):

"Domníváme se, že narušení bezpečnosti v Čínském centru pro kontrolu a prevenci nemocí v Pekingu v roce 2004 způsobilo čtyři podezřelé případy SARS, včetně jednoho úmrtí. Podobná nehoda způsobila infekci brucelózy u 65 laboratorních pracovníků Veterinárního výzkumného institutu v Lan-čou (Lanzhou Veterinary Research Institute). V lednu 2020 byl renomovaný čínský vědec Li Ning odsouzen ke 12 letům vězení za prodej pokusných zvířat na místní trhy."

V únoru 2020 vědci Po-tchao Siao a Lej Siao z Jihočínské technické univerzity v Kuang-čou ve své výzkumné zprávě napsali:

"Zabijácký koronavirus pravděpodobně pochází z laboratoře ve Wu-chanu soudě podle zdroje přirozené rekombinace a podle hostitele. Ve vysoce rizikových biologických laboratořích bude nezbytné neodkladně posílit bezpečnostní opatření na nejvyšší úroveň biologické bezpečnosti."

Siao později sdělil novinám The Wall Street Journal, že článek stáhl, protože jeho závěry "nebyly podpořeny přímými důkazy."

Vážné chyby se v čínských laboratořích staly již dříve. V roce 2010 vědci zveřejnili například tento fakt: "Nejznámějším případem uniklého laboratorního virového kmene je stále znovu se objevující chřipkový virus A subtypu H1N1, který byl poprvé identifikován v Číně v květnu 1977 a krátce poté v Rusku." Virus mohl uniknout z laboratoře, která se pokoušela vyvinout vakcínu proti prasečí chřipce poté, co v USA bylo vyhlášeno varování před vznikem pandemie této nemoci.

V roce 1999 přeběhl do USA Ken Alibek, který se v Sovětském svazu významně podílel na programu biologické války. Ken Alibek mimo jiné vypověděl, že sovětští představitelé dospěli k závěru, že v jedné ze dvou tajných čínských biologických laboratoří se na konci osmdesátých let stala vážná nehoda, v jejímž důsledku proběhly v Číně dvě velké epidemie horečky. "Naši analytici," uvedl Alibek ve své knize Biohazard, "dospěli k závěru, že tyto epidemie byly způsobeny nehodou v laboratoři, ve které čínští vědci zkoumali možnosti vojenského využití virových onemocnění."

V roce 2004 uveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO) zprávu, že na posledním vypuknutí epidemie SARS (Severe acute respiratory syndrome, těžkého akutního respiračního syndromu) v Číně měli podíl i dva vědci, kteří s virem pracovali v pekingské výzkumné laboratoři. WHO odsoudila porušení bezpečnostních postupů v Číně a ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Li Li-ming rezignoval. Časopis Science také uvedl: "Zdá se, že to je již potřetí za necelý rok, kdy bylo vypuknutí epidemie SARS způsobeno selháním v laboratoři."

Když před třemi lety Čína otevřela laboratoř ve Wu-chanu, tak specialista na biologickou bezpečnost z Marylandu Tim Trevan časopisu Nature řekl, že má o bezpečnost této laboratoře obavy, protože "v takových laboratořích je velmi důležité, aby se v nich mohli všichni pracovníci svobodně vyjadřovat a aby v nich probíhal nerušený tok informací." Svobodné vyjadřování a tok informací jsou přesně to, proti čemu čínský režim tvrdě bojoval v prosinci 2019 a lednu 2020.

Čínské video o klíčovém vědeckém pracovníkovi laboratoře ve Wu-chanu Tchien Ťün-chuaovi, které bylo zveřejněno jen několik týdnů před vypuknutím epidemie koronaviru ve Wu-chanu, ukazuje čínské vědce, jak manipulují s netopýry – hostiteli virů. Ve videu (vytvořeném agenturou China Science Communication, která je řízena Čínskou asociací pro vědu a technologii (China Association for Science and Technology) Tchien Ťün-chua říká:

"Nejsem lékař, ale podílím se na léčení a záchraně lidí... nejsem voják, ale podílím se na zajišťování neviditelné linie národní obrany."

Tchien Ťün-chua také údajně řekl:

"Přiznávám, že cítím strach: strach z infekce a obavy z toho, že udělám chybu. Kvůli svým obavám pracuji velmi opatrně. Čím více se bojím, tím více péče věnuji každému detailu své práce, protože v okamžiku objevení virů jimi také můžete být velmi lehce napadeni. Doufám, že tyto vzorky virů budou uchovány pouze pro vědecký výzkum a nikdy nebudou použity v reálném životě."

Místo boje s nákazou cenzurovala Komunistická strana Číny po dobu jednoho měsíce veškeré informace o propuknutí epidemie nemoci COVID-19. Poté, co prezident Si Ťin-pching vyhlásil epidemii 20. ledna 2020 "lidovou válku", vyšetřily čínské bezpečnostní služby 5 111 případů "vykonstruování a úmyslného šíření nepravdivých a nebezpečných informací." Čínští obránci lidských práv zdokumentovali mnoho typů trestů, včetně zadržení, zmizení, pokut, výslechů, vynucených přiznání a "výchovných pokárání".

Přitom Čína zřejmě lhala o skutečném počtu úmrtí. Existují fotografie, na kterých pozůstalí čekají v pohřebních ústavech ve Wu-chanu na urny s popelem svých blízkých. Jen před jedním pohřebním ústavem bylo z kamionu vyloženo 2 500 uren. Podle čínských oficiálních údajů zemřelo na COVID-19 ve Wu-chanu 2 548 lidí. Avšak podle analýzy rozhlasové stanice Radio Free Asia (Rádio Svobodná Asie) bylo v každém ze sedmi pohřebních ústavů ve Wu-chanu od 23. března do 5. dubna 2020, kdy se v Číně slavil Svátek zametání hrobů (Svátek čistoty a jasu), vydáno každý den pozůstalým 500 uren s popelem jejich blízkých. Zdá se tedy, že skutečný počet lidí, kteří ve Wu-chanu zemřeli na COVID-19, by mohl být víc jak desetkrát vyšší než Čína oficiálně přiznala.

V únoru 2020 se objevila zpráva, že krematoria ve Wu-chanu pracují 24 hodin denně, aby se vypořádaly s masivním přílivem infikovaných těl zesnulých. Zdá se, že Wu-chanští úředníci vyvíjejí tlak na pozůstalé, aby pohřbili své blízké "rychle a tiše".

"Přírodní původ viru" nevylučuje možnost jeho úniku z laboratoře, kde se shromažďují a studují patogeny. Autoři článku v časopisu Nature Medicine "nás přivedli tam, kde jsme již byli: Vyloučili umělé vytvoření koronaviru v laboratoři, ale nevyloučili laboratorní nehodu," poznamenal profesor Ebright.

"O podílu Wu-chanského centra na vzniku epidemie můžeme vášnivě debatovat, ale zdá se nepopiratelné, že se Wu-chanské centrum přímo podílelo na výzkumu různých druhů virů, i když ne nutně na umělém vytvoření tohoto viru," napsal otec Renzo Milanese, dlouholetý katolický misionář v Hongkongu.

"Jinými slovy, na začátku virus unikl z výzkumného centra ve Wu-chanu. Ještě důležitější však je, že není pochyb o tom, že čínské orgány věděly o nebezpečnosti tohoto viru, že nikoho neinformovaly a že se dokonce pokusily utajit fakta."

Americký republikánský senátor z Missouri Josh Hawley předložil návrh rezoluce vyzývající k mezinárodnímu vyšetření toho, jak se Čína postavila ke katastrofálnímu šíření koronaviru v populaci. Podle senátora Hawleyho:

"Komunistická strana Číny o viru věděla již v prosinci 2019, ale nařídila laboratořím, aby zničily vzorky a donutila lékaře, aby mlčeli. Je nejvyšší čas začít mezinárodní vyšetřování toho, jakou roli hrálo utajování informací při šíření této ničivé pandemie."

Přiznání chyby, jako to udělali Japonci po jaderné havárii ve Fukušimě v roce 2011, by mohlo být jednou z cest k tomu, aby mezinárodní společenství Čínu znovu přijalo mezi sebe. Cenzura, popírání a zatajování informací, tak jak to nyní Čína provádí, k jejímu opětnému přijetí nepovede.

"Čína tvrdí, že smrtící virus z její laboratoře neunikl," řekl specialista na Čínu z Institutu pro výzkum populace (Population Research Institute) Steven W. Mosher. "Fajn. Dokažte to tím, že zveřejníte výzkumné záznamy Wu-chanské laboratoře."

Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/15883/koronavirus-cinske-mlzeni

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře