Jižní Korea potvrdila 5000 zmasakrovaných civilistů z války. Zatím…
- Podrobnosti
- ze světa / Asie a Pacifik|
- 27. listopad 2009|
- #64|
- 5444 x
Liga Bodo byl jihokorejský vládní převýchovný program zaměřený na reintegraci sympatizantů s komunismem do jihokorejské společnosti. Jakmile však propukla válka, jihokorejské úřady značnou část členů programu a jejich rodinné příslušníky zmasakrovaly v obavách, že by mohli pomáhat severním Korejcům.
Potvrzených bezmála pět tisíc popravených je ale podle komise jen vrcholkem ledovce, neboť komise soudí, že je to jen asi deset procent všech civilních obětí, které nechala jihokorejská vláda povraždit.
Tyto masakry byly dlouho pečlivě hlídaným tajemstvím a příbuzným obětí hrozilo, že pokud o tom promluví, budou sami označeni za komunisty a stihne je stejný osud. Do veřejné debaty ale celou záležitost přivedlo nalezení hromadných hrobů.
Odtajněné dokumenty dokládají, že u masakrů byli přítomni důstojníci americké armády a nejméně v jednom případě vraždění civilistů Američané sami i schválili. Podle některých zdrojů počet povražděných lidí může celkově přesáhnout sto tisíc.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (03.05.2025)
- Z Russkoj Vesny (3.5. - 4.5.2025): Zelenského slova vyvolala v USA poplach
- ŽALUJI VÁS
- Takto začala Speciální vojenská operace, Jeffrey Sachs
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (26.4.2025)
- Scott Ritter: Tohle není válka volby, do které by Rusové šli. Tohle je pro Rusko existenční válka.