Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Japonsko a Čína se dohodly na používání vlastních měn namísto dolaru

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • cina_japonsko
Japonsko a Čína se dohodly na používání národních měn namísto US dolaru v obchodních transakcích mezi japonskými a čínskými firmami. Dohodu v Pekingu uzavřeli ministerský předseda Japonska Yoshihiko Noda a čínský premiér Wen Ťia-pao. Jednalo se o první oficiální návštěvu japonského premiéra v Číně od jeho inaugurace ze dne 2. září tohoto roku.

S ohledem na probíhající hospodářskou krizi, která postihla eurozónu, ztrácí americký dolar i euro svou pozici na globálním trhu. Dohoda o širším používání národních měn při dvoustranných obchodních transakcích mezi Japonskem a Čínou bude mít velmi pozitivní dopad na hospodářský vývoj obou zemí, očekávají odborníci.

V průběhu bilaterálních jednání mezi Yoshihiko a Wen Ťia-paem byla rovněž učiněna dohoda o koupi čínských státních dluhopisů Japonskem a rovněž dohoda o dvoustranné hospodářské spolupráci mezi oběma zeměmi. Čínská vláda přísně kontroluje prodej svých dluhopisů a přísně si vybírá, které z cizích zemí poskytne příležitost je získat. Navzdory tomu, že Japonsko bude moci koupit jen přísně omezený počet čínských státních dluhopisů, může být tento systém považován za velmi důležitý krok v rozvoji japonsko-čínských ekonomických vztahů. Mezitím Čína sama nedávno koupila další japonské státní dluhopisy.

zdroj:http://news.mail.ru/economics/7691503/?frommail=1

Facebook komentáře