Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V USA se děkovalo Bushovi a prodlužoval se výjimečný stav

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • barak-joe
Seriál slavnostního „ukončování války v Iráku" ne a ne skončit. Další díl sehrál o skoro dva týdny po Obamově prvním výstupu viceprezident Joe Biden, který měl ve speciálu televizního pořadu The Colbert Report rozdávat vrátivším se vojákům hot dogy a vyvolat tak v nich vřelou atmosféru míru a domova.

A při rozdávání párků v rohlíku se Biden neudržel a poděkoval prezidentu Bushovi: „Pane prezidente, děkuji vám," prohlásil a po chvíli dodal, že „spolu sice v politice nesouhlasíme, ale vy, pane prezidente, zasloužíte, aby vám byly přičteny mnohé zásluhy." Mimochodem, Obama před pár dny Bushovi poděkoval za jeho „oddanost naší bezpečnosti" a válku v Iráku pochválil coby „pozoruhodnou kapitolu" americké historie.

Není příliš jasné, o jakých „názorových neshodách" s Bushem Biden mluvil, protože patřil k nejhlasitějším zastáncům útoku na Irák a podporu válce vyjadřoval i v následujících letech.

Barack Obama mezitím 11. září o další rok prodloužil platnost výjimečný stavu, který byl v USA vyhlášen 14. září 2001. Výjimečný stav, který tak vstupuje do svého už desátého roku, umožňuje prezidentovi využívat mimořádné pravomoci, mimo jiné například neomezeně navyšovat početní stavy armády nebo povolávat do služby aktivní zálohy.

 

Facebook komentáře