Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

USA mají plány útoku na Írán

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • mulen-michal
Pouhé týdny před zahájením rozhovorů P5 plus 1 s Íránem náčelník sboru náčelníků štábů americké armády admirál Michael Mullen oznámil, že má vypracovány plány k útoku na Írán, byť tvrdil, že se tak stane jen v případě „nutnosti".

Podle Mullena je útok na Írán „hluboce chápán" a zůstává pro prezidenta Obamu „důležitou možností".

Írán na pohrůžky zareagoval prohlášením, že v případě, že bude napaden, „vypálí" Tel Aviv.

USA vyhrožují útokem na Írán už několik let a nejpamátnějšími se v tomto směru stala slova Hillary Clintonové, podle níž Amerika zaútočí „stejně, jako to udělala proti Iráku". S ohledem na situaci, v níž se USA v Iráku dodnes nacházejí, si nyní nejspíš přeje, aby se její vize nenaplnila.

Paralelou ale může být skutečnost, že k útoku na Irák došlo na základě vymyšlených záminek, přičemž i hrozby Íránu jsou založené rovněž na ničím nepodložených spekulacích o jeho vojenském jaderném programu.

A propos Irák, ve snaze vylepšit tamní situaci Pentagon vydal lživé počty tamních červencových o civilních obětech. Podle USA tam zahynulo 161 civilistů, zatímco irácká vláda uvádí 532 mrtvých Iráčanů, což kreslí mnohem pochmurnější obrázek sedmý rok trvající demokratizace. Je to nejhorší měsíční výsledek okupace za poslední dva roky.

Zkreslování reality má podle všeho Baracku Obamovi uvolnit ruce k avízovanému stahování vojáků ke konci letošního srpna, což je ale cíl, který podle všeho znovu splněn nebude.

 

Facebook komentáře