Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Skandál v USA: začínají trestat ty, kteří odmítli mikročip

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Zvyknout na mikročipy nejprve mladou generaci

V Texasu se vzbouřili někteří ze studentů, kteří odmítli dát si zavést mikročip do identifikační dokumentace (identifikační karta) a následně za to byli "potrestáni".

Od 1. října se studenti z John Jay High School a Anson Jones Middle School v San Antoniu měli vyjádřit, zda chtějí mít ve svých identifikačních kartách zaveden RFID čip (radio-frequency identification), který by monitoroval jejich pohyb.

 
  • skandal-v-usa-zacinaji-trestat-ty-kteri-odmitli-mikrocip

Použitím technologie RFID by byly škola i učitelé schopni monitorovat pohyb více než 6000 studentů na těchto dvou vybraných školách a pohyb žáků ZŠ v celém distriktu. Zastánci monitorovacího čipu argumentují i tím, že se sníží absence studentů ve škole. Počítalo se s tím, že pokud by byl tento pilotní program úspěšný, zapojilo se do něj dalších 112 škol s více než 100 000 studenty, přičemž samotní pedagogičtí pracovníci trvají na důležitosti tohoto projektu. Podporovatelé projektu tvrdí, že jeho uvedení do škol je pouze v jejich dobrém zájmu, protože by přinesl školám několik milionů dolarů z extra fondů.

Studenti, kteří mikročip odmítli, jsou šikanováni a vyloučeni

Zdá se, že ti studenti, kteří odmítli, jsou svými učiteli šikanováni a rovněž vyloučeni z jiných projektů. Také ztratili přístup do kaváren a knihoven patřícím škole, kde bez čipu nemají přístup.

Jak přinesl zpravodajský portál RT.com., jedna ze studentek střední školy John Jay, Andrea Hernandez, obvinila učitele z toho, že ignorovali její žádosti respektovat její soukromí a nemohla se zúčastnit voleb do školního senátu, bez zavedení RFID mikročipu. Jelikož studentka mikročip odmítla, školní autority začaly tlačit na rodiče, aby ji k tomu donutili. Rodiče dceru v tomto naopak podporují, ale žijí ve strachu, že ji ze školy vyloučí. Andrein otec spolu s mnoha vystoupil před výborem NISD (Northside Independent School District), aby vyjádřili hluboké znepokojení nad tím, nakolik vůbec je tato technologie bezpečná a respektující lidskou důstojnost. Čip zůstává aktivní i poté, co dítě areál školy opustí.

zdroj:http://www.hlavnespravy.sk/skandal-v-usa-zacinaju-trestat-tych-ktori-odmietli-mikrocip/46740/#comments

Facebook komentáře