Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Náš svět lží

Paul Craig Roberts

Pokud je příběh o inflaci, kterým jsme krmeni, pravdivý, politika sankcí americké vlády nedává smysl, protože nejvíce trpí americké a evropské obyvatelstvo, které za omezení nabídky platí vyššími cenami a úrokovými sazbami.

Jelikož je Rusko vývozcem energie a nerostných surovin, vyšší ceny vedou k vyšším příjmům z vývozu. Sankce pociťují právě Američané a Evropané, kteří jsou vysokými cenami zasaženi.

Položte si otázku, proč při nedostatku dodávek, narušených dodavatelských řetězcích v důsledku bezmyšlenkovité politiky blokování a rostoucí inflaci vláda USA brzděním dodávek pomocí sankcí vyhnala inflaci výše. Je příčinou současné inflace tisk peněz Federálního rezervního systému, nebo je příčinou omezení nabídky zboží a služeb způsobené washingtonským protokolem Covid a "ruskými sankcemi"?

  • nas-svet-lzi

Zeptejte se sami sebe, proč se Bidenův režim více zajímá o Ukrajinu - gangsterský stát - než o míru inflace v USA a blahobyt amerických občanů.

Zeptejte se sami sebe, zda je současná vysoká cena benzínu skutečně důsledkem sankcí, které brání dodávkám ropy na trh. Pokud vím, Rusko nadále prodává ropu a zemní plyn. Zastavily se pouze malé nákupy ruské ropy ze strany USA. Malé množství ropy, o které se jedná, nemůže vysvětlit nárůst cen. S největší pravděpodobností jde o to, že ropné společnosti využívají narativ "krize" ke zvýšení cen.

Položte si otázku, zda zvýšení úrokové sazby o půl procentního bodu stačí k tomu, aby způsobilo pokles Dow Jones o 1000 bodů. Pravděpodobně se argumentuje tím, že vyšší úroková sazba zvyšuje náklady a snižuje zisky, a proto dochází k poklesu akciového trhu. Pokud však vyšší úrokové sazby zvyšují náklady, jak mohou působit proti inflaci? S největší pravděpodobností akciový trh klesl, protože Federální rezervní systém oznámil, že zastavuje svou politiku tištění peněz na podporu cen akcií a dluhopisů.

Místo toho se Federální rezervní systém chystá prodávat akcie a dluhopisy ze svého portfolia v hodnotě 9 bilionů dolarů, které vytvářel více než deset let nákupem akcií a dluhopisů, aby podpořil newyorské banky a Wall Street. Když kvantitativní uvolňování začalo, činilo portfolio Federálních rezerv 800 miliard dolarů. Dnes je jedenáctkrát větší. Tento obrovský nárůst portfolia Federálních rezerv vysvětluje dlouhý růst indexu Dow Jones a bohatství nabyté na Wall Street.

Žádné z vyprávění, kterými jsme krmeni, není pravdivé. Tato vyprávění slouží cílům, které nejsou veřejnosti sdělovány.

Je to fikce, že "západní demokracie" jsou samosprávné. Jak se mohou lidé sami spravovat, když žijí ve světě řízeném falešnými vysvětleními sloužícími skrytým záměrům?

zdroj: paulcraigroberts.org

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 sergej 2022-05-12 23:25
Některé hlody by byli k popukání smíchy kdyby to nebylo smutné.

chopinka
Velky omyl! 1 mega je a porad bude 1 mega! Akorat vzhledem k inflaci a tim i narustu mezd by mel byt snadneji splatitelny.

0OdpovězKvě 12, 2022 22:55
ezlen otkat
Návštěvník
ezlen otkat
Trénovali tě skoky na znak z višně, úspěšně. Ukázkový formant školastiky inkluzky. A reálně se jim daří od 89, jestli to bylo dřív tak jsi “talent. :-)) Je to přímo ryzí pravda a povedlo se.
Máte tady ale tady toho zrůdného korekcionistu hulvátstvím debila takže web je k hovnu.
A už se o tom přesvědčují i ti co si šlapou po vedení.
VK nemá čas sem nakouknout co mu tu brutopýr organického akismeta mechanického vyvádí?
Vždyť ti dva povedenci mu likvidují vzápětí jeho práci pro web, co si s tím dává. To je snové.

0OdpovězUpravKvě 12, 2022 23:15
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře