Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak USA promrhaly své strategické zásoby nerostných surovin

Judith Bergman

11. února 2023

Zatímco Čína neúnavně posiluje svoji surovinovou soběstačnost – zejména ve strategických surovinách, které se používají v obranném průmyslu – USA v posledních několika desetiletích velkou část svých zásob strategických surovin rozprodaly. Na snímku: Bagr připravuje písek obsahující vzácné zeminy k naložení na loď v přístavu Lien-jün-kang, v Číně, 5. září 2010. (Foto: STR / AFP prostřednictvím Getty Images)
V roce 2020 Pentagon napsal: "Dlouhodobým cílem Čínské lidové republiky (ČLR) je vytvořit zcela soběstačný obranný průmyslový sektor napojený na silné civilní průmyslové a technologické zázemí, který dokáže uspokojit současné vojenské potřeby Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA)."

Zatímco Čína neúnavně posiluje svoji surovinovou soběstačnost – zejména ve strategických surovinách, jako je titan, wolfram a kobalt, které se používají v obranném průmyslu – USA v posledních několika desetiletích velkou část svých zásob strategických surovin rozprodaly do té míry, že Národní obranné skladové centrum (DNSC, Defense National Stockpile Center) je údajně na pokraji platební neschopnosti.

  • jak-usa-promrhaly-sve-strategicke-zasoby-nerostnych-surovin

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře