Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vtrhnutí do Sirty opět selhalo, TNC v naprostém chaosu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • libya-500x407
Za dva dny, 6.října, se setkájí lídři NATO, aby diskutovali o tom, jak to jde s jejich moderním, Severo-Africkým Vietnamem. I když je situace v jížní Libyi relativně stabilní a těžké boje pokračují v Benghazi a v severních městech, situace je relativně klidná. V Benghazi, které je  kromě centra osbovozeno, kde jsou bojovníci TNC zakořeněni, skupina šéfů kmenů slíbila věčnou odvetu poté, co byl odhalen video důkaz se 200 vraždami spáchanými vojáky Al-Kájdy NTC.

 

Zdá se, že včera TNC poslala všechny dostupné vojáky na útok na Sirtu. Pod těžkou a lehkou dělostřeleckou palbou ze země a moře, i pod leteckou podporou, se bojovníci přiblížili k bližším pozicím, obsadili předměstí Sirty a zaplatili těžkými ztrátami. Jak je pro bojovníky TNC situace nestabilní se stalo jasným, když velitel rebelů, který nově nahradil padlého velitele během přepadení, byl dnes večer zabit zvláštní operací Libyjské armády. I přes převahu lidí a materiálu se dnes ráno útok na Sirtu zastavil a napadení vojáci TNC se stali terčem zvláštní operace Libyjské armády, kmenových milic a jednotek z celé Severní Afriky. Podle operativce Ruské rozvědky, který sleduje situaci v Libyi, včera Tuaregové ukázali své zvláštní schopnosti v pouštní bitvě.

Ruský výzvědný zdroj odhalil deníku Stalinist Live Journal, že zachycené komunikace NATO odhalily, že dva AV-8B Harrier II a dvě stíhačky Eurofighter z Itálské armády zbytečně hledali příčinu destrukce 35 tanků a obrněných vozidel. Destrukce cílů během pěti-minutového intervalu byla znamením útoku ze vzduchu, ačkoliv žádný radar nic nezachytil. Blížší inspekce zničených vozidel odhalila proti-tankové střely vyrobené ve Francii, které podle stejného zdroje byly umístěny pod auta Tuaregy, kteří jsou experti na pouštní boj.

Nsnbc obdržel zprávu, že zbytky TNC poté, co ji 90% členů opustilo, zůstávají v naprostém chaosu. Hnutí Libyjské mládeže, které nedávno vyhlásilo TNC válku, začalo kampaň vražd osob spolupracujících s TNC a Vojenskou radou v Tripoli aka Libyjskou skupinou islamistických bojovníků Abdelhakima Belhadje.

Včera byl ve svém domě zavražděn soudce zodpovědný za tvrdé tresty proti zajatým vojákům legitimní Libyjské vlády. Domov soudce je v jedné z „nejbezpečnějších“ a těžce hlídaných čtvrtí v Tripoli, jen pár metrů od Dánské ambasády. Na tiskové konferenci dnes ráno Belhadj prosil, aby obyvatelé Tripoli položili zbraně a předali  je Vojenské radě v Tripoli aka Libyjské Islamistické skupině bojovníků, aby mohli ustanovit „právo a pořádek“ jako základ pro budování demokratických institucí. Zoufalá slova na to, že nedávno TNC slíbila „demokracii do 20 měsíců“. S přes 90% Libyjskou populaci odporující nelegální okupaci své země a se zvýšenou podporu z celé Severní Afriky, bude nejlepší šance pro ustanovení „práva a pořádku“, když Belhadj, Jalili, Jibril a NATO z Libye odejdou. K Syrii, esthablishment a masivní podpora Syrské národní rady po měsících vzpoury, sankcí a válce podporované NATO musí vyvěsit znamení o tom, kam NATO zaútočí dál.

http://nsnbc.wordpress.com/2011/10/04/libya-storm-on-sirte-failed-tnc-in-desperate-chaos/

zdroj

Facebook komentáře