Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vliv Číny a Ruska v Africe roste na úkor Spojených států

Peking a Moskva podle agentury Bloomberg posilují svůj politický a vojenský vliv na celém kontinentu.

Americká agentura Bloomberg informovala o poklesu vlivu Spojených států na africkém kontinentu, zatímco Rusko a Čína svou přítomnost zvyšují.

  • vliv-ciny-a-ruska-v-africe-roste-na-ukor-spojenych-statu

Podle publikace se africký kontinent, který má 60 procent orné půdy planety, 30 procent zásob nerostů a počet obyvatel blíží 1,5 miliardě lidí, stává regionem rostoucího významu pro globální bezpečnost.

Dále zdůraznil, že při nedávném převratu musely americké síly opustit Niger, kde Pentagon udržoval dlouhodobé bezpečnostní partnerství.

Rusko a Čína zároveň posilují svůj politický a vojenský vliv na celém kontinentu.

Bloomberg poznamenal, že afričtí lídři doufají, že získají ekonomické výhody z čínské iniciativy Belt and Road Initiative...

Podle velitelství pro Afriku Spojených států (Africom), které má na starosti vojenskou spolupráci v celém regionu, je Peking aktivní ve všech 54 zemích kontinentu.

Podle velitele Africomu Michaela Langleyho má asijský národ za cíl zřídit námořní základny v Atlantském a Indickém oceánu a v Adenském zálivu. Už vybudovala svou první oficiální zahraniční základnu v Africkém rohu v Džibutsku, dodal.

V březnu 2023 Bloomberg poznamenal, že Spojené státy pracují na posílení svého vlivu v Africe poté, co během prezidentství Donalda Trumpa ztratily půdu pod nohama se svými hlavními konkurenty, Čínou a Ruskem, v soutěži, kterou popsal jako „novou studenou válku. "

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1871284/china-y-rusia-superan-a-estados-unidos-en-%C3%A1frica

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře