Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V Libyi zakázali oslavovat Kaddáfího

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • libye
Přechodná národní rada Libye schválila zákon, který zakazuje oslavování Muammara Kaddáfího a jeho režimu. V dokumentu se podotýká, že porušení tohoto zákona se přirovnává k trestnímu činu a bude se trestat vězením. Kaddáfí, který řídil Libyi 42 let, byl svržen ploní opozicí za podpory sil NATO. 20. října byl zavražděn povstalci, kteří ho zajali v okolí města Syrty. Opozice nastoupila k moci a zřídila Přechodnou národní radu, která byla prohlášena za jediný zákonný řídící orgán.

Vyšlo: czech.ruvr.ru

Jak vypadaly demonstrace na podporu Kaddáfího / Džamahírije / proti NATO

Tripolis, 1/7/2011 (největší demonstrace světa)

Zlitan, 15/7/2011

Tarhua, 30/7/2011

Proč musel zemřít Kadáfí a Libye?

Jak se žilo v Libyi za Kaddáfiho

Ačkoliv ne vše ze „16 skutečností“ je pravda, obyčejný Libyjec si žil za džamáhíríje velmi slušně. To potvrzuje i Kaddáfího ukrajinská služebná, která se prý v mateřské zemi nikdy neměla tak dobře jako v Libyi. Vítězní bandité a islámští fundamentalisté, nazývaní eufemicky „opozice“, dosazení k moci osmiměsíčním bombardováním země letectvem NATO, už mnohokrát předvedli, jak si představují demokracii v praxi. Podle generálního tajemníka OSN Pan Ki Muna nová libyjská vláda zadržuje v žaláři asi 7000 vězňů, kteří byli uvězněni bez soudu, mnoho z nich je mučeno a někteří jsou zavřeni jen proto, že mají tmavší pleť.

Největší demonstrace světa proběhla v Libyi na podporu Kaddáfího

Novinám tahle zpráva nějak „ušla“, ale v Tripolisu proběhla snad největší demonstrace světa. Zúčastnilo se ji 1,7 milionů obyvatel, 95 % obyvatel Tripolisu a třetina celé země. Požadovali ukončení náletu NATO a vyjádřili podporu plukovníku Kaddáfímu.

Rusko zveřejnilo snímky ze svých vojenských satelitů, které usvědčují NATO ze lží. V prvých třech měsících se vojenské letecké síly Libye nezúčastnily žádných akcí proti obyvatelům a žádných masakrů.

zdroj: http://www.vlastnihlavou.cz/v-libyi-zakazali-oslavovat-kaddafiho-a-dzamahiriji/#more-9714

Facebook komentáře