Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Středoafrická republika (SAR) má zájem o zvýšení počtu ruských instruktorů na svém území.

Oznámil to dne 21. dubna 2022 velvyslanec Středoafrické republiky v Moskvě Leon Dodon během studijní návštěvy velvyslanců cizích států ve Vladimirské oblasti.

"To, co pro naši zemi udělali ruští instruktoři za rok, by západní armáda, Američané nebo Francouzi, nedokázali ani za deset let. Takže jsem velmi rád a byli bychom rádi, kdyby se jejich počet zvýšil," řekl.

  • stredoafricka-republika-sar-ma-zajem-o-zvyseni-poctu-ruskych-instruktoru-na-svem-uzemi

Podle Dodona úřady Středoafrické republiky počítají s otevřením ruské vojenské základny ve své zemi, ale Moskva zatím své rozhodnutí neoznámila.

"Když přijel váš předseda Státní dumy [Vjačeslav Volodin], řekli mu, že až se setká s ruskými pověřenými osobami, požádá o vytvoření ruské základny ve Středoafrické republice," dodal. "V prosinci jsem se obrátil na Volodina a dokonce jsme o tom mluvili s [ruským ministrem obrany Sergejem] Šojgu. Žádné rozhodnutí zatím nepadlo."

Jak již dříve informovalo ruské ministerstvo zahraničí, Rusko na žádost vedení republiky vyslalo dalších 300 instruktorů, kteří budou cvičit vojenský personál národní armády Středoafrické republiky, aby pomohl odrazit nápor nelegálních ozbrojených skupin.

Celkem v zemi působí více než 500 ruských instruktorů a poradců. Ruský diplomatický rezort opakovaně zdůraznil, že ruští instruktoři jsou ve Středoafrické republice z legálních důvodů a pokračují v práci při výcviku vojenského personálu národní armády země.

https://sk.news-front.info/2022/04/21/stredoafricka-republika-ziada-rusko-o-vyslanie-dalsich-instruktorov/

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře