Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sergei Balmasov: Kaddáfí se po smrti stal hrdinou a mučedníkem (+4 videa)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • Kaddf
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí je mrtev. Pokud měl ještě včera večer 20. října někdo pochybnosti o pravdivosti zpráv CNN a jeho arabských "klonů" "Al-Arábie" a "Al-Džazíry", nyní je zdá se již vše jasné. I zástupce vlády Jamahírie Dr. Moussa Ibrahim řekl, že "Kaddáfí, který padl do rukou nepřítele, bude vždy žít v našich srdcích, v srdcích všech libyjských vlastenců a obranců vlasti proti zrádcům a NATO."

Podezření z neupřímnosti Ibrahima Moussi, je velmi obtížně představitelné, vzhledem k jeho chování po celou dobu války.

Ať už Kaddáfí zemřel jakkoli, jedna věc je jasná: Kaddáfí zemřel jako člověk, s velkým „Č", jako bojovník, který bránil do poslední chvíle již předem odsouzenou Syrtu, kterou téměř dva měsíce bombardovalo NATO. Nezradil svou vlast Západu, ani neodešel do třetí země, ačkoli mu to bylo opakovaně nabízeno. Jak se zpívá v jedné písni, "to je místo mého narození, dětství a nepotřebuji další"... Kaddáffí si vybral hrdinskou smrt doma, a boj do posledního dechu. Je mezi jeho nepřáteli mnoho takových?

Samozřejmě, že smrt al-Gaddafiho způsobila jásot v táboře nepřátel, kteří radostně tančí "na jeho ostatcích". Televizní stanice v Evropě a USA si rovněž vychutnávaly záběry, jak dav šílí kolem Kaddáfího mrtvého těla. Ani Hillary Clinton nebo generální tajemník NATO se netajili svou radostí nad smrti plukovníka, který dvakrát přinutil Alianci k prodloužení vojenské operace v Libyi. Ve stejné "extázi" jsou i další západní vůdci, kteří si, zdá se, ještě stále neuvědomují jakého „GINA" vypustili z láhve zabitím Kaddáfího. A kdo ví, koho se rozhodnou tito rozsévači „demokracie" „demokratizovat" nyní.

Ale jen velmi málo lidí si uvědomuje, že smrt z Kaddáfího udělala hrdinu, mučedníka a symbol odporu proti cizí agresi, a to nejen v Libyi. Proto rebelové raději pohřbí jeho tělo na tajném místě, aby se jeho hrob nestal místem masové pouti.

Sedm měsíců vzdoru malé libyjské armády všemocnému NATO bude příkladem všem vlastencům, jak bránit svou vlast. Obrana Bani Walid a Syrty by se dala přirovnat k obraně Brestské pevnosti.

Nicméně, boje v Libyi nekončí. Stále zůstává nejasný osud Mutasima Kaddáfího, kterého podle ministra informací rebelské vlády Mahmúda Shammama, povstalci zajali a zabili v Syrtě. Stejně nejasný je i osud dalších vysoce postavených příznivců plukovníka, včetně šéfa libyjské tajné služby Abdullaha al-Senussi.

Tvrzení o jejich smrti totiž nejsou důvěryhodná, stejně tak jako v případě chycení Ibrahima Moussi. Podle Ibrahima Moussi, bude libyjský lid i nadále bojovat za svou zemi do poslední kapky krve.

Nejdůležitější je, že většina členů Kaddáfího rodiny žije. Zdá se, že by naživu mohli být i nejstarší syn plukovníka Saif al-Islam a možná i Khamis, jenž můžou pokračovat v dalším odporu. Nyní, ti kteří přežili, musí jít do úkrytu a čekat na okamžik, kdy se rebelové mezi sebou porvou o rozdělení moci a ropu.

zdroj (kráceno)

Facebook komentáře