Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Existuje slovo, kterého se mnozí bojí jako čert kříže

Existuje slovo, které je v současné době ve velké části společnosti tabu. Pokud se někde objeví, je rychle zapuzeno do nejtemnějších koutů lidské paměti. V rámci politického spektra jsou skupiny, zejména konzervativních a nábožensky založených směrů, které se jej bojí jak čert kříže.

Pro takzvanou pravici je to neslušný výraz, jehož použití pro ni znamená společenské faux pas. Politický střed se tváří, že to slovo neexistuje, zato levice, zejména socialisté a sociální demokraté, je obcházejí po špičkách a ač bezvěrci, v duhu se modlí, aby je v jejich blízkosti nikdo nevyslovil. Připomnělo by totiž všem jejich voličům jejich věrolomnost a nesplněné sliby. Existuje však i politická strana, která obsah tohoto slova naplnila. Ale to už je dávno. I ona dnes raději vymýšlí krkolomné konstrukce a důvody, jak se bez něj obejít, a jen občas nesměle naznačí, že by se mohlo stát východiskem některých řešení. Mezi obyvatelstvem to slovo důvěrně zná především starší generace, která ještě zažila, co přineslo jeho naplnění v praxi. Dnes k němu vzhlížejí lidé spíš sociálně slabí, s nízkými příjmy nebo ohrožení ztrátou zaměstnání a hlavně všichni, kteří už mají plné zuby slibů, jak se (jednou) budou mít líp. Tedy většina společnosti.

Po jeho zapomenutí v pohnutých dobách 90. let, kdy všechno předchozí bylo prohlášeno za dějinný úlet špatným směrem, ve světle současného vývoje začíná ono slovo vstávat z popela jako bájný Fénix. Ať si přečteme jakýkoliv komentář či analýzu k současným ekonomickým problémům naší republiky či Evropy, vždy se autor, po vypracování sebelepšího řešení, nakonec dostane až onomu slovu – a zde se zarazí. Nemůže pokračovat dál, neboť by překročil politický, ekonomický i mediální Rubikon, zpoza kterého by nebylo návratu. On to ví a nehodlá riskovat posměch, dehonestaci a vyvržení z party, „která spolu mluví“.

  • existuje-slovo-ktereho-se-mnozi-boji-jako-cert-krize

 

Je to jako na kolovrátku.

Řešíme vytunelování a očekávaný krach OKD, ale vláda, parlament, banky, velké firmy – potenciální zájemci – ti všichni vymýšlejí různá, i prapodivná řešení, která nakonec nejsou reálná ani realizovatelná. Chybí poslední, rozhodující a zároveň první krok k řešení, které přinese úlevu a naději zaměstnancům a rozvoj výroby a zisk majiteli.

Řešíme odliv kapitálu, zisků a dividend ze zahraničních firem působících na našem území. Podle různých odhadů odteče ročně z České republiky do zahraničí 200 – 300 mld. Kč do kapes cizích velkokapitalistů. Tyto peníze by během jednoho roku navždy vyřešily problémy se schodkem státního rozpočtu, financováním důchodů, sociálních služeb, zdravotnictví, výstavby a modernizace silnic a železnic i nezaměstnanosti a ještě by zbylo na splácení státního dluhu.

Přesto jsou i dnes ve světě politici, kteří se nebojí to slovo vyslovit a následně proces, který vyjadřuje, zahájit  a provést. Vnímaví čtenáři už tuší. To slovo zní:  ZNÁRODNĚNÍ.

Kdo se odváží vyslovit je před volbami nahlas jako první?

Aliance národních sil jako jediná! ZDE 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 jelvl@seznam.cz 2017-07-28 21:18
daliborkonrad - za ty idioty si polib (_I_) !!!
Citovat
#2 daliborkonrad@seznam.cz 2017-07-24 18:03
jevl, jsi asi nemocný. Nikdo nebere nikomu hlasy. To jen tvoje hlava nebere. A ještě tady chybí tvůj kámoš, blázen z Brna Miroslav Petr. S ním si podej ruku. A budete dva za idioty.
Citovat
#1 jelvl@seznam.cz 2017-07-24 17:59
NEBERTE HLASY - S P D - !!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře