Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Spojené státy se připravují na válku s Ruskem na syrské půdě

V úterý 3. listopadu, mluvčí amerického ministerstva obrany Laura Sealová v rozhovoru pro Daily Beast uvedla, že USA vyšlou dvanáct bojových letounů F-15C na tureckou základnu Incirlik k nasazení do Sýrie proti ruským bojovým letounům Su-30.Žádný z těchto letounů nemůže ničit pozemní cíle, ale pouze nepřátelská letadla ve vzduchu.

  • spojene-staty-se-pripravuji-na-valku-s-ruskem-na-syrske-pude
  • Americký letoun F-15C Foto: Wikipedia

Jinými slovy: Americký prezident Barack Obama říká ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi, že pokud Putin nechce jít do války proti Spojeným státům, musí zastavit to, co momentálně dělá v Sýrii. Obama to říká v jazyce, jehož význam nelze popřít nebo nesprávně vyložit: posílá protisílu proti tomu, což již Rusko vyslalo do Sýrie.

Pokud by nebylo skutečností, že jak F-15C tak Su-30 jsou vybaveny pouze pro boj ve vzduchu, pak byl Obamům tah nebyl tak jasný a jednoznačný. Paní Sealová to ještě ujasnila, když dobrovolně řekla reportérovi Daily Beast Davidu Axemu: „Neřekla jsem, že to není kvůli Rusku.“ Axe poté její vyjádření komentoval v článku slovy, že Sealová „naznačila pravý účel nasazení amerických bojových letounů v Sýrii.“ Ale člověk by musel být blázen, aby to neviděl. Jedinou skutečnou otázkou je, důvod, proč Obama učinil toto rozhodnutí.

Dne 11. října moderátor Steve Kroftem dusil Obamu v CBS programu „60 Minutes“ ohledně ruské intervence v Sýrii, kde byl Obama konfrontován Kroftem, zda je příliš „slabý“ v syrské záležitosti.

Steve Kroft: Před rokem, když jsme dělali rozhovor, řešili jsme nějaké řinčení zbraní mezi Spojenými státy a Ruskem na ukrajinské hranici. Nyní se to samé děje v Sýrii. Říkal jste před rokem, že Spojené státy vedou. Jsme nepostradatelný národ. Zdá se, že pan Putin toto vedení zpochybňuje.

Prezident Barack Obama: V jakém smyslu? Pojďme- pojďme o tom přemýšlet- pojďme-pojďme-

Steve Kroft: No, zaprvé, (Putin)přemístil vojáky do Sýrie. Má v zemi své lidi. Ruské jednotky vedou vojenské operace na Blízkém východě poprvé od druhé světové války.

Prezident Barack Obama: Takže to je-

Steve Kroft: bombardování lidí- to my podporujeme.

Prezident Barack Obama: Takže to je hlavní Steve? Dovolte mi, abych vám položil tuto otázku. Když jsem se ujal funkce, Ukrajina byla řízena zkorumpovaným vládcem, který byl loutkou pana Putina. Sýrie byla pouze ruský spojenec v regionu. A dnes, než by se jen spoléhali na jejich podporu a udržovali základnu, kterou mají v Sýrii, která tam je po dlouhou dobu, pan Putin nyní nasazuje jeho vlastní vojáky, jeho vlastní armádu, aby udržel jen stěží pohromadě jeho jediného spojence. A na Ukrajině-

Steve Kroft: On zpochybňuje vaše vedení, pane prezidente. On zpochybňuje vaši vedoucí pozici-

Prezident Barack Obama: No Steve, musím vám říct, pokud si myslíte, že řízení ekonomiky ke dnu a nutnost poslat vojáky za cílem posílení svého jediného spojence, je vedení, pak máte jinou definici vedení. Moje definice vedení bude vedoucí pozice v oblasti změny klimatu, tuto mezinárodní dohodu, kterou potencionálně dostaneme v Paříži. Moje definice vedení mobilizuje celé světové společenství, aby bylo ujištěno, že Írán nebude mít jaderné zbraně. A s ohledem na Blízký východ, máme 60 zemí v koalici, které nečekají na ruskou strategii. Naopak, oni tvrdí, že tato strategie ve skutečnosti nefunguje.

Steve Kroft: Jde mi o to- Ne, že by vedl, můj názor je, že zpochybňuje vaše vedení. A hodně se zapletl do této situace. Dovedete si představit, aby se teď v Sýrii udělalo cokoliv významného, aniž by se na tom podíleli Rusi, nebo nebyli toho součástí?

Prezident Barack Obama: Ale to byla pravda již předtím. Mějte na paměti, že posledních pět let Rusové poskytují zbraně, finance, stejně jako Írán a Hizballáh.

Steve Kroft: Ale nikoho nebombardují a nemají v zemi vojáky-

Prezident Barack Obama: A skutečnost, že to museli udělat není důkaz o síle, je to známkou toho, že jejich strategie nefungovala.

Steve Kroft: Nemyslíte si, že  –

Prezident Barack Obama: Nemyslíte si, že pan Putin by preferoval, aby byl Assad schopen tento problém vyřešit, aniž by musel poslat spousty pilotů a peněz, které Rusko nemá?

Steve Kroft: Věděl jste, že toto všechno chystá, když jste se setkali v New Yorku?

Prezident Barack Obama: No, věděli jsme- měli jsme velmi dobré informace od rozvědky. Sledujeme-

Steve Kroft: Takže jste věděl, že to má v plánu udělat.

Prezident Barack Obama: Věděli jsme, že plánoval poskytnout vojenskou pomoc, kterou Assad potřeboval, protože měli strach z možného zhroucení režimu.

Steve Kroft: Říkáte, že to dělá ze slabosti. Existují pocity na Blízkém východě mezi našimi protivníky, jistě a dokonce i mezi našimi spojenci, že Spojené státy jsou na ústupu, že jsme stáhli naše vojáky z Iráku a islámský stát se pohnul a převzal hodně tohoto území. Situace v Afghánistánu je velmi nejistá a Taliban je opět na pochodu. A islámský stát ovládá velkou část Sýrie.

Prezident Barack Obama: Myslím, že je spravedlivé říci, Steve, pokud –

Steve Kroft: Dovolte mi dokončit myšlenku, Oni tvrdí, že váš –

Prezident Barack Obama: Jste-

Steve Kroft: Říkají, že se ukazujete jako velmi slabý, ne silný-

Prezident Barack Obama: Vy říkáte „oni“, ale nehovoříte za příliš mnoho lidí. Ale tady-

Steve Kroft: Budu, citovat, pokud chcete.

Prezident Barack Obama: Tady- ano, zde-

Steve Kroft: Řekl bych, že Saúdové. Řekl bych, že Izraelci. Řekl bych, že hodně našich přátel na Blízkém východě. Řekl bych, že všichni v Republikánské straně. No, chcete, abych pokračoval?

Prezident Barack Obama: To jo. Já- jste li- pokud citujete Republikánskou stranu, myslím, že je spravedlivé říci, že neexistuje nic, co jsem podle nich udělal správně v průběhu posledních sedmi a půl let.

Zdá se, že americký prezident si bere tuto záležitost tolik k srdci, že je ochoten začít třetí světovou válku proto, aby dokázal, že není „slabý“.

Studená válka nikdy nebyla tak horká, kromě kubánské raketové krize v roce 1962. Ale v tomto konkrétním případě, USA čelily potencionálnímu jadernému útoku ze strany Sovětského svazu jejich raketami umístěnými v blízkosti USA na Kubě. Tentokrát to začíná velmi rozdílně: nehrozí žádné nebezpečí, které by Rusko představovalo pro Spojené státy. Vskutku, Putin opakovaně dokonce žádal o spolupráci s USA při válce proti džihádistům v Sýrii, ale Obama opakovaně odmítl.

Nyní Obama zachází dále, než je jen odmítání spolupráce: Přikazuje Putinovi, zastavit se. Obama to dělá těmito kroky, požadujíc, aby Putin dovolil sunnitským džihádistům převzít kontrolu nad Sýrií, nad národem, který má pod vedením Assadova nesektářská vláda, z které většina představuje šíity (i když je premiér Wael Nader al-Halqi členem Sunnitů) a kde je Ústava zcela nenáboženská, a udržuje bariéru mezi kostelem a státem (jediná na Blízkém východě).

Obama ve skutečnosti nyní říká Putinovi, že Spojené státy jsou ochotné jít do války proti Rusku, aby mohly eliminovat syrskou nedžihádistickou vládu- vládu, která vznikla nejen proti džihádu, ale jako zcela nenáboženská. Obama to říká v nejčistším možném jazyce, ale Putin by jej mohl jednoduše ignorovat. Co bude poté, až američtí a ruští piloti začnou na sebe střílet na syrské obloze, někdo z nich bude přitom zabit, a jeho letadlo se zřítí dolů v plamenech? Zastaví poražený této bitvy (ať již Putin nebo Obama) okamžitě třetí světovou válku předtím, než se z ní stane jaderná? Nebo to neudělá? A pokud ne, jaká bude jeho odpověď? A kdy tato vzájemná zkouška síly skončí a jak?

Důsledky mohou být katastrofické.

 Infowars/ svobodnenoviny.eu

zdroj:http://svobodnenoviny.eu/spojene-staty-se-pripravuji-na-valku-s-ruskem-na-syrske-pude/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 danpoisel@seznam.cz 2015-11-09 12:20
Pokud se vrátíme k samotné podstatě a pustíme si hymny obou velmocí a porovnáme jejich obsah, zjistíme, že hymna USA obsahuje slova jako "rakety, granáty, střílení" zatímco hymna RF mluví o "svornosti, bratrství, vlasti...".
Důkaz toho, že některé národy mají pocit nadřazenosti, vyjimečnosti a jsou to ony, kdo má určovat běh světa. Tento syndrom se nazývá transatlantický mesianismus a slovanské národy jím rozhodně netrpí.
Citovat
#2 Josef Vobřízka 2015-11-09 10:01
Jíro, ty jsi opravdu blbej jak vantroky. Raději se nevyjadřuj k něčemu, na co tvůj ptačí mozeček opravdu nestačí.
Citovat
#1 fr.oplustil@seznam.cz 2015-11-08 16:09
Pokud USA skutečně připravují konfrontaci s Ruskem v Sýrii, pak tato velmi rychle přeroste ve ve válku globální.
Ta asi nebude dlouhá. Zato Země a zbytky dnešní civilizace se z ní budou zotavovat moc a moc dlouho, pokud vůbec ...
Amerika si opět hraje s ohněm. A přitom v rukou nemá hasicí prostředek.
Kéž si zavčas připustí, že tu válku nevyhraje. Nevyhraje ji nikdo, v globální jaderné válce není vítězů, jen poražených.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře