Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ponorka „soudného dne“ vyplouvá

Co Západ brzdí, aby se již ve válce angažoval úplně otevřeně, je překročení červené linie stanovené ruským vedením. Například útok na Krym by aktivoval ruské válečné ponorky k odvetnému úderu, což by znamenalo rozšíření bojů prakticky na všechny druhy zbraní.

Proto je Západ tak znepokojen bojovým nasazením ponorkového křižníku Bělgorod s torpédy Poseidon, proti kterým Západ dosud nemá protizbraň.

  • ponorka-soudneho-dne-vyplouva
  • ponorka-soudneho-dne-vyplouva

Stačí dvě torpéda Poseidon, aby se Anglie ponořila do moře. Celý palebný úder Bělgorodu by spláchl celou Ameriku,“ píše se v americkém vojenském tisku. Západní experti odhadují, že čtyři 100 megatunové bomby nebo jedna 150 megatunová stačí k tomu, aby celé britské souostroví zmizelo pod mořem.

Atomová ponorka Bělgorod proto nedává spát především Američanům. Nikdo na světě nemá něco podobného. Bělgorod má torpéda s atomovou hlavicí Poseidon a neomezený rádius působnosti. Je to nehlučná ponorka, zjistit ji je prakticky nemožné. V autonomním režimu může ležet někde na mořském dně třeba 10 měsíců. Její torpéda dokáží proplout zadanou trasu a dorazit do jakéhokoli bodu na zeměkouli. Poseidon je v podstatě autonomní neobydlený ponorkový aparát, který se umí pod vodou pohybovat rychlostí až 200 km/hod.

Američané nazývají Poseidon „atomovým megatorpédem“, které umí dopravit do cíle hlavice s kalibrem několika megatun. 

Poseidon má unikátní atomový pohybový agregát, mohutný reaktor, který je přitom velmi kompaktní. Jeho hlavice je velmi vysokého kalibru. Poseidon vybuchuje pod vodou, zpočátku vytvoří obrovskou nálevku, a vzápětí se zvedne vlna tsunami do 50 metrů. Proto je jasné, že stačí dvě tři taková torpéda, aby byla Anglie celá zatopená. Dva takové drony stačí i na to, aby bylo do moře spláchnuto celé Japonsko. Při využití celé palebné síly Bělgorodu (šest torpéd) by byly „utopeny“ celé Spojené Státy.

Poseidon lze odstartovat ze vzdálenosti stovek mil, přičemž atomové torpédo se bude prodírat mimo pobřežní obranu po mořském dně.

Poseidon je nehlučný. Neexistuje žádný radar, který by jej dokázal slyšet. V systému má program, který různými způsoby oklame protivníka. Pokud bude třeba, oběhne celou zeměkouli, než dojde do místa určení, kde vybuchne. Zachytit ho nikdo nedokáže. V moři neexistují prostředky, které by se daly porovnat se vzdušnou protiraketovou obranou. Žádná antiraketa nemůže toto torpédo dohnat a zneškodnit,“ říká ruský admirál Vjačeslav Popov.

Tato zbraň „soudného dne“, jak se ponorce Bělgorod přezdívá, v prosinci vyplula ze svého domovského přístavu a je plně připravena plnit bojové úkoly.

Konflikt mezi Moskvou a Washingtonem může kdykoli přejít do nové fáze. Bojištěm ale v tom případě již nebude jen východní a střední Evropa, ale moře a oceány. Pro pobřeží USA a Velké Británie znamená nasazení Poseidonu katastrofu – i bez použití jaderných zbraní. Nemluvě o tom, že také v jejich nosičích má dnes Rusko jasnou převahu.

Bude to znamenat dostatečnou odstrašující sílu pro ukončení bojů na Ukrajině nebo právě naopak? Odpoví nám události roku 2023.

Zdroj: protiproud.info

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Vlastimil Čech 2023-01-07 15:47
Snad na tu hrůzu nedojde!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře