Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Putin: Palubní záznamník pomůže dozvědět se pravdu o sestřeleném Su-24.

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Ruským vojákům se spolu se syrským útvarem rychlého nasazení podařilo objevit palubní záznamník ruského bombardéru Su-24, sestřeleného 24. listopadu tureckými vojáky.

Ministr obrany RF Sergej Šojgu předložil černou skřínku vrchnímu veliteli, ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, který nařídil, aby byla otevřena pouze za přítomnosti mezinárodních expertů, aby se celý svět mohl přesvědčit o tom, jaká byla pravá příčina katastrofy.

  • putin-palubni-zaznamnik-pomuze-dozvedet-se-pravdu-o-sestrelenem-su-24
  • Turecká stíhačka F-16

V průběhu schůzky s Putinem mu ministr ukázal parametrický záznamník, který byl v důsledku aktivní činnosti ruských a syrských vojáků objeven v oblasti pádu letadla. Vnější plášť skřínky byl poškozen — jeden roh je promáčknutý.

„Parametrický záznamník nám umožní přesně zjistit celou dráhu letu Su-24 od okamžiku jeho startu až do chvíle pádu: rychlost, výšku, veškeré obraty během letu. Bude tedy možné zjistit, kde se nacházel a kde na něj tak zrádně zaútočily letouny tureckého vojenského letectva", řekl Putin během schůzky s ministrem Šojgu.

Podle jeho slov se Rusko musí dozvědět všechno, ve všech podrobnostech. „Proto je třeba pracovat s tímto přístrojem velice pozorně, pečlivě, na vysoké profesionální úrovni spolu s mezinárodními experty. V každém případě musíme pozvat všechny, všechny, kdo by se chtěli do této práce zapojit", řekl Putin.

„Žádám vás, abyste ho zatím neotevírali, aby byl otevřen až společně se zahraničními odborníky, a aby bylo všechno pečlivě zaznamenáno", řekl prezident Sergeji Šojgu.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 fr.oplustil@seznam.cz 2015-12-10 08:44
A i pokud záznam prokáže, že ruský bitevník ani na okamžik nenarušil vzdušný prostor Turecka, změní to něco?
Vždyť to letadlo ještě nespadlo, a už v místě byly mediální hyeny, ba celé jejich štáby, aby natáčeli, jak se zmetkové radují nad "úlovkem". A ve stejnou chvíli dvojhlasem Obama i Stoltenberg zakejhali, že turek má přece to právo!!! hájit svrchovanost svého území.
Ti, kteří vedou dnes a denně zločinné agrese proti několika státům, jejichž hranice bezdůvodně denně překračují, státům, které rozvrátili a vybili tam statisíce lidí, vyvolali tam všechny druhy chaosu a nenávisti ... i utečenectví, tak ti se tak budou spolu s turkem jistě omlouvat za sestřelení letadla? ....
Vždyť tito mají vepsáno porušování mezinárodním norem snad i v genomu svého chování, a jsou tím nebezpeční jako dřevomorka. Která také neumí jinak než rozežírat. A tu je možno zlikvidovat jedině plamenem. Ne přemlouváním či argumentací.

Facebook komentáře