Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mattonka se mstí na bezbranných důchodcích

KyselkaDůchodci Magda Formánková (66) a Antonín Stark (68) si nového bydlení dlouho neužijí. Karlovarské minerální vody je chtějí vystěhovat ze stávajících prostor, do kterých je přestěhovali koncem minulého roku. Důvodem je jejich poděkování ASORKD za pomoc při upozorňování na nedůstojné podmínky, ve kterých řadu let žili. O tzv. „domu hrůzy" média v minulosti psala několikrát. Několik let prasklé stoupačky způsobovaly výtok exkrementů do sklepa památkově chráněného domu. Vždy v létě, poté, co ve sklepě zaschly, je musel pan Stark lopatou seškrabovat a vyhazovat do přistavěného kontejneru, který vypravil majitel domu – nápojářský gigant Karlovarské minerální vody. 

 

Život v nedůstojných podmínkách

Generální ředitel KMV a přítel prezidenta republiky Václava Klause don Alessandro Pasquale zažaloval ASORKD za poškozování dobrého jména. Mj. tvrdí, že dům Stallburg průběžně opravoval. To však vyloučili nájemníci Magda Formánková a Antonín Stark. Ve svém poděkování asociaci napsali: „Již více jak deset let jsme coby nájemníci obytného domu č.p. 53 v Kyselce, tzv. Stallburg, žádali Karlovarské minerální vody, a.s. o opravu komínu, střechy a kanalizace. Nikdy nám nebylo vyhověno a za posledních dvacet let majitel do objektu v rámci údržby neinvestoval žádné prostředky." 

Děkovné dopisy jako důkaz

A právě děkovné dopisy asociace se svolením obou nájemníků předložila soudu coby jeden z důkazů. To zřejmě dona Pasqualeho rozžhavilo natolik, že na nájemníky poslal právníka KMV a předsedu dozorčí rady Poděbradky Mgr. Martina Hanzla. Ten si dnes v poledne oba nájemníky pozval aby jim oznámil, že je vystěhuje. „Řval na nás, proč jsme to psali. Já jsem mu řekla, že je to všechno pravda a že jsem přeci i poděkovala za to, jak s námi slušně jednal. Zařval, že ho to nezajímá a že nás vystěhuje. Ještě teď se mi klepou ruce. Co s námi bude? Nemáme kam jít." , ptala se důchodkyně Magda Formánková Martina J. Kadrmana, viceprezidenta ASORKD.

„Paní Formánkovou jsem se snažil uklidnit. Nemohou je vystěhovat na ulici. Naši právníci prostudují nájemní smlouvu a dohodli jsme se, že oběma důchodcům zajistíme právní servis zdarma," řekl Martin J. Kadrman.

„Je to hyenismus. Ti lidé se neumí bránit a pánové Pasquale a Hanzl to moc dobře vědí. Měli bysme se začít bouřit, tohle je už za hranicí únosnosti," odsoudil praktiky KMV Ladislav Gerendáš.

„Pokud se Mattonka takto chce mstít na bezbranných důchodcích, kteří jen řekli pravdu, svoláme před stáčírnu v Kyselce demonstraci. Nemůžu tomu uvěřit, tohle už hraničí s mafiánskými praktikami," dodal Pavel P. Ries.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře