Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nejsem Gretén

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Ukradli jste mi stáří. Nejsem aktivista, nejsem xenofob, jsem obyčejný důchodce. Ale už vážně pěkně naštvanej!

Neměl bych tohle psát, měl bych být dávno pod drnem. Na druhé straně řeky.

Alespoň dle mladé generace scházející se na Letenské pláni. Ale jsem tu stejně, i když vám proti vůli, přestože jste přesvědčeni, že jsme přítěží.

  • nejsem-greten
  • nejsem-greten

Nejsme nadějí budoucnosti, jenom vyprazdňujeme státní kasu svými důchody a jsme na obtíž. Nejsme z Prahy, ale z Vidlákova a ničemu nerozumíme.Navíc volíme nějakého Babiše, Zemana. Prostě jsme nesvéprávní idioti. Tak to vidíte?
Svými prázdnými slovy a dehonestací mi kradete stáří, sny o důchodovém věku.

Přesto jsem já jedním z těch šťastnějších. Staří lidé trpí, umírají, ale lékařské prověření mého stavu řeklo, že jsem zdráv. Nemám cukrovku, nemám snížený, zvýšený, krevní tlak, nemám náběh na infarkt, mozkovou mrtvici ani rakovinu.

Neberu dokonce ani žádné léky. Kromě Starého myslivce. Přesto se kolem mne hroutí spousta stejně starých, i mladších. Ano naše generace je na prahu masového vymírání. A jediné, o čem dokážete mluvit, jsou peníze. A pohádky o blahobytu, který nemáme! Celý život jsme pracovali, platili daně, sociální a zdravotní pojištění, daně a často i několikeré zdanění. A na stará kolena si musíme platit injekce do kolen, léky, některá vyšetření, lázně, rehabilitace.......

Zatímco jiní, co do systému neodvedli z práce ani haléř, pro mladší ročníky jeden haléř byla setina koruny, protože jsou celé roky a to několik generací na dávkách, dostávají veškerou zdravotní péči zdarma.

Vaše pohádky o ekonomickém růstu, který dopadne i na důchodce?! Vždyť vaše politika a řešení, které jsou potřeba, jsou stále v nedohlednu. Říkáte, že nás posloucháte, že rozumíte naléhavosti podporovat ty, kteří celý život pracovali. A přitom? Podporujete stávající systém dávek a imigrační politiku. Podporujete netáhla, okupanty a vrahy. Vrahy, kteří prý za nic nemohou, protože jsou dle vás psychicky nemocní.

Ne, neplavil jsem se přes oceán, abych vám toto sdělil. Nedělal jsem defekaci do kýble, abych zachránil svět. Myji se každý den i vícekrát a snažím se nepáchnout.

Neplatí mě žádný Maďar ani jiný mecenáš. Platí mě stát, dostávám důchod. Proč? Protože jsem makal 16465 dnů svého života. Tj. 45 roků a 40 dní. Celou tu dobu jsem já odevzdával daně do systému. Do systému, který dnes mě dává sotva 43,7% průměrného platu.

Nestěžuji si. Jiní jsou na tom hůř a taky si to nechválej. Ale dávat okupantům, jak jinak nazvat většinu imigrantů, flákačů a nemakačenků na dávkách za 0 produkce až třikrát víc?

Neměl bych tohle psát, měl bych být dávno v penále a neužírat svým důchodem tolik potřebné sociální dávky.

Tak to je pro mě téma. Nikoli autista v rukou nenasytných a všehoschopných opatrovníků, rodičů. Je mi tak nějak zle, z tohoto světa.

A konče optimisticky – do toho penálu se celkem těším.

Autor: Tomáš Kysela

Zdroj: https://tomaskysela1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=729596

 

%MCEPASTEBIN%

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře