Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Česká televize opět pochlebovala + video CFP "Stálo to za to!"

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Ivo Bubeník

Tentokráte hned ráno ČT 24 opěvovala Madeleine Albrightovou, která, považte, přesně před 20 lety nastoupila do funkce šéfky Clintonovy diplomacie. I ona se zřejmě hodí do neustálého vzpomínání na všechny protikomunistické opory, ikdyž jsou dávno v penzi.

Dr. Emil Karásek v roce 1998 v Nedělním hlasateli vydávaného v USA na Madeleine Albright, roz. Korbelovou (Körbelovou), t.č. U.S. Secretary of State, vzpomínal docela jinak. Cituji:

„V začátcích svého amerického exilu jsem znal Korbelovy osobně. Prof. Korbel (Körbel) vydal dobrou, pravdivou knihu o komunistickém puči v Československu. Pak se dostal na University of Denver jako profesor a rychle postřehl, že dělat karieru bude snazší na levé straně barikády. Za vietnamské války už dal denverským novinám prohlášení, že USA nemá pomáhat Vietnamcům proti komunistům. Noviny oznámily, že pan profesor je „prominentní člen československé komunity.“ Znělo to, jako že mluví za všechny zdejší Čechy a Slováky. Československý klub proto poslal novinám prohlášení, že Korbel (Körbel) má právo na své přesvědčení, ale že mluví jen za sebe. Že naopak všechny nekomunistické národy . ty, které už svobodu ztratily, ty které jsou právě napadené, i ty, které to teprve čeká – si musí vzájemně pomáhat proti komunistické rozpínavosti. Noviny sotva vyšly z tiskárny a paní Korbelová (Korbelová) (matka, na kterou je Madlenka podle vlastních slov „neuvěřitelně“ hrdá) už byla na telefonu, aby všem , kdo podepsali to protikomunistické prohlášení, vynadala do „nacistů.“

  • ceska-televize-opet-pochlebovala

Madlenka vystudovala na stipendium levičáckého feministického spolku, do CFR (Council for Foreign Relations), organizace s cílem odbourat státní suverenitu USA. Albraithová do této organizace později sponzorovala Clintona, který se jí odměnil jmenováním na velvyslankyni ke Spojeným národům a pak na ministryni zahraničí). A začala dělat poradce pro zahraniční politiku levičákům kandidujícím na presidenta. V době, kdy prezident Reagan označil Sovětský svaz jako „říší zla“ Madlenka podporovala politiky, kteří na ten popis prohlásili Reagana za blázna. Kdyby v té době jeden nebo dva z těch levičáků, pro které se Madlenka mohla přerazit, byl vyhrál prezidentské volby, Sovětský svaz by zabíral jeden národ po druhém dodnes.

Nemám dost místa na všechny další osudy, kterých se Madlenka dopustila. Ale v díle zkázy pokračuje i nadále. Clinton nedávno zradil našeho dlouholetého spojence, demokratický Taiwan. Rudé Číně, která si ho koupila nelegálními finančními příspěvky jeho volební kampani, odpapouškoval, že prý „Amerika je proti“ konceptu samostatného a svobodného Taiwanu i protitaiwanskému členství v mezinárodních organizacích. (Ptal se Vás někdo?) Dal tím čínským komunistům zelenou, aby v západním Tichomoří rozpoutali válku. Možná s použitím jaderných zbraní. Mezitím posílá Clintonova administrativa rudým Číńanům technickou pomoc, aby měli co nejdříve rakety s doletem až na naše hlavy. A nemáme ( a v dohledné době nebudeme mít) absolutně nic, čím by se proti nim Amerika mohla bránit. A naše oslavovaná Madlenka? Ta ani nedutá. Zřejmě se jí to líbí.“ Konec citátu.

Samozřejmě dnes je situace světa i Ameriky jiná než byla v roce 1998, a nejlépe by bylo na Madlenku už moc nevzpomínat. Tahle politička se od té doby dovybarvila přes „Americkou“ OSN, až k tvrdé nálepce „Balkánská řeznice“. Koho tedy chtěla ČT 24 touto smrští chvály Mandlenky ovlivnit, oblbnout či podpořit? Havlovce, pražskou kavárnu, US ambassy, nebo knížete, Klvaňu, Vondru, Žantovského, Koláře a podobné amerikanofily?

Ač komentář ČT opatrně přešel její „prohřešky“ a pěl jen ódy na její účast na našem vstupu do NATO, víme, jak se zasloužila na území Srbska, aby zde mohli Američané vystavět obrovskou „demokratickou“ vojenskou základnu Camp Bondsteel a jen tak mimochodem si tam později „zapodnikala“. Většina veřejnosti je dnes lépe informovaná o Americké zahraniční politice a dostatečně poučená o skutečných úmyslech USA ve světě.

Amerika s novým prezidentem nyní zahájí zcela určitě jinou politiku než tu dosavadní, postavenou v podstatě na té nekompromisní ideologii nadvlády, prosazované i prý u nás oblíbenou Madlenkou nebo Hillary.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 petrs222@seznam.cz 2017-01-24 11:27
ČT je Amerikanofyl,je ště k tomu lže a lže a my ji musíme platit.
#1 danpoisel@seznam.cz 2017-01-24 11:03
Paní Albrightová je jen politovánihodný příklad duševního mrzáka. Bohužel zastávala funkce, které byly pro mnohé národy fatální. Moc srbských a iráckých přátel asi mít nebude.
-r.1994, kdy zasedala v RB OSN, ignorovala výzvu, aby OSN zasáhlo proti genocidě ve Rwandě, což vysvětlila později tím, že situace byla nepřehledná
-r.1996 v rozhovoru pro CBN na otázku, zda mělo smysl embargo v 90.letech na Sadámův režim, které se týkalo mj. léků a v jehož důsledku zemřelo na 500.000 dětí na banální choroby, odpověděla-ano, přineslo to určité oběti, ale "stálo to za to".
-přátelství s velitelem UCK a pozdějším premiérem Hashimem Thacim obviněným z terorizmu, páchání válečných zločinů, obchodu s bílým masem a obchodu s lidskými orgány, vyneslo společnosti Albright group podíl hlavního mobilního operátora v Kosovu, který zanedlouho prodala se ziskem několika mld USD.

V současné době je předsedkyní Komise pro posílení práv chudých :-)

Facebook komentáře