Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

VYVRCHOLENÍ UPRCHLICKÉ KRIZE – FRANCIE NA POKRAJI OBČANSKÉ VÁLKY, POLOVINA ARMÁDY JE V ULICÍCH MĚST

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Podle výpovědi uživatelů sociální sítě Twitter poslala francouzská vláda polovinu vojáků do ulic postižených měst. Dále se uvolnila pravidla pro použití střelných zbraní pro ozbrojené složky. Během posledních hodin se nepokoje rozšířily z předměstí do center měst – zasažená je hlavně Paříž.

  • vyvrcholeni-uprchlicke-krize-francie-na-pokraji-obcanske-valky-polovina-armady-je-v-ulicich-mest

 

Francie uvolnila pravidla pro použití střelných zbraní
Francouzská vláda po vyslání ozbrojených složek do ulic měst uvolnila i pravidla propoužití střelných zbraní. V občanské válce se množí ozbrojené útoky na příslušníky policie, ti se mohou v případě, že na ně útočníci zaútočí například Molotowovými koktejly, bránit i střelnými zbraněmi. Pokud by někdo v Paříži opět na policisty najížděl autem, taktéž mohou užít k sebeobraně zbraň.

Vojenská operace „Sentinelle“ má udržet klid v ulicích
V polovině roku 2016 se ve Francii rozjela vůbec první vojenská operace „Sentinelle“, do které byli nasazeni těžce vyzbrojení vojáci z důvodu zvýšení bezpečnosti proti terorismu. Ti například hlídkují u mešit, synagog, galerií, ve stanicích metra a dalších veřejných místech. Nyní jsou vojáci nasazení i pro účely zklidnění situace ve francouzských ulicích.

Zasaženo na dvacet měst
Německá televizní veřejnoprávní televizní stanice ARD ve své hlavní zpravodajské relaci Tagesschau 16. února informovala o tom, že se nepokoje rozšířily do dalších francouzských měst. Pařížské úřady již před několika dny vyzvaly obyvatele pařížských předměstí, aby zůstali ve svých bytech a nezdržovali se venku.

70 dní před prezidentskými volbami vláda nehodlá výrazně zasahovat
Podle agentury -afp- citované deníkem „Le Figaro“ téměř sedmdesát dní před prezidentskými volbami nelze od nynějšího prezidenta a vedení státu očekávat, že by proti kriminalitě na pařížských předměstích nějak výrazněji zasahoval. Pokud by francouzská vláda vyhlásila bezpečnostní nestabilitu země, budou automaticky zrušeny veškeré volby.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

zdroj:http://freedomeurope.eu/vyvrcholeni-uprchlicke-krize-francii-zasahla-obcanska-valka-polovina-armady-je-v-ulicich-mest/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 danpoisel@seznam.cz 2017-02-19 18:22
Tak s tou "muslimskou" verbeží bych byl opatrný. Verbež ano, ale muslimská? Korán znají asi tak, jako většina Čechů Starý a Nový zákon. Především ti proklamovaní lékaři a astrofyzici z Maghrebu a subsaharské Afriky. Nikdo jiný totiž ve Španělsku, Francii či Itálii téměř není. Alkohol, pašeráctví, drogy, homosexualita, krádeže... - ty jsou jejich doménou a ty v žádné Svaté knize žádného světového náboženství prostě nejsou.
#1 damirr@volny.cz 2017-02-19 14:44
Muslimácká verbež je škodná a tak by se měla podle mysliveckých tradic i odstřelovat. To jediné by pomohlo udržet pořádek v Evropě.

Facebook komentáře