Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

ZASTAVME BABIŠE

Putinovskou strategii pana Andreje Babiše lze vnímat jako největší novodobou hrozbu pro další směřování naší země.

 

Vlastní skupinu Agrofert posouvá do výšin absolutní nedotknutelnosti, ale mezi ostatní podnikatele a zbývající populaci vkládá naprosto bezprecedentně klín nenávisti. On sám tak paradoxně vytváří prostředí, v němž je synonymem pro slovo podnikatel dnes více než kdykoli předtím darebák a zloděj. A ví, proč to dělá.

  • zastavme-babise

 

Své voliče a příznivce pak Andrej Babiš sbírá jako plody zaseté sociální nesnášenlivosti. Tito lidé navíc jako nejlepší možnou alternativu vedoucí z pomyslného sociálního, morálního a ekonomického úpadku, vidí dnes už jen v osvíceném vládci.  Takovéto řízení společnosti jedním osvíceným vládcem je jistě jednou z možných variant. Nicméně tímto osvíceným vládcem rozhodně není a nemůže být pan Babiš.

Zeptejme se našich sousedů na Slovensku, proč pan Babiš nikdy nedostane negativní lustrační osvědčení a proč by ho slovenská veřejnost jen stěží byla ochotna do vrcholové politiky pustit. Pro Andreje Babiše je vstup na naší politickou scénu jen dobře promyšlenou obchodní a mocenskou strategií jak s legální podporou svých příznivců dosáhnout nepředstavitelných výhod pro generování dalších zisků, které by standardním způsobem nebylo možné nikdy dosáhnout. A jeho strategie mu doposud skvěle vychází. Předkládá vlastní návrhy zákonů, které zajišťují dotační příspěvky v oblastech, kde mají jeho společnosti dominantní postavení, skupuje konkurenční společnosti a vytváří struktury s monopolním postavením na trhu, to vše s přezíravým dohledem antimonopolního úřadu, jeho společnosti vyhrávají miliardové státní zakázky, do kterých už se obávají zapojovat jiné společnosti, pokud zjistí, že soupeřem v tendru jim bude Agrofert. Tyto společnosti jsou systematicky zastrašovány a šikanovány stejně tak jako ostatní podnikatelé v této těžké době, kdy se přemotivovaní úředníci finanční správy dle metodiky pana Babiše snaží nalézt cokoli, aby se alespoň minimálně zavděčili. Druhým plánem je pro pana Babiše vytvoření prostředí, ve kterém si každý podnikatel, každá společnost dvakrát ověří, zda při svém počínání nemohou nějakým způsobem zkřížit cestu Babišovu impériu. Neustále se opakující kontroly, jejich záměrné, systematické prodlužování ze strany finančních úřadů, mají dále naprosto destruktivní vliv na ekonomiku jako takovou. Podnikatelé nemají čas na to podnikat a značná část z nich je rozhodnuta pod tíhou frustrace, znechucení a strachu s podnikáním v ČR skoncovat popř. podnikání radikálně omezit.

Konsekvence toho všeho budou vyšší nezaměstnanost, vyšší výplaty sociálních dávek a samozřejmě nižší výběry daní. Ochraňuj nás Bůh, jestliže pan Babiš jako lék naordinuje přitvrzení při finančních kontrolách, popř. jestliže by se i vláda v reakci na tento vývoj rozhodla pro zvýšení daní.

Ale možná si už sám Andrej Babiš v této chvíli uvědomuje, že se mu situace poněkud vymyká z rukou, když se šikana podnikatelů již nyní projevuje nižším výběrem daní. A výběr daní je přece lakmusový papírek, který určuje politický úspěch či neúspěch pana Babiše tak, jak si sám určil.

Je však třeba panu Babišovi složit poklonu za dokonalou přípravu prostředí, když před vstupem do vrcholové politiky pro jistotu skoupil téměř veškerá média, která disponovala kvalitními investigativními žurnalisty. 

Další nespornou zásluhou, kterou nelze panu Babišovi odepřít, je bezpochyby snaha o primární vymýcení korupce jako takové a to především z těch míst a institucí, kde by mohl korupčně ovlivnitelný úředník rozhodovat tím nesprávným směrem a okrádat tak Babišovo impérium.  Sekundárně dnes v přímém přenosu sledujeme snahu o ovládnutí veřejných prostředků jednou finanční skupinou v režii pana Babiše. Tohle už přece není ani korupce, to je snaha o nastolení absolutismu a diktatury jedné ovládající skupiny (popř. strany).

Nenechme se zmást rádoby rozumným, plíživým krokem pana Babiše. S přibývajícím pocitem moci se tento krok postupně změní v rychlý sprint, před kterým uteče málokdo z nás.

Můžeme tak očekávat, že dalším krokem v tomto Babišově plánu je a bude získání křesla předsedy vlády a následné změny v ústavě vedoucí k upevnění absolutní moci premiéra. Dnes už se Babiše bojí podnikatelé, možná novináři, zítra se budou muset bát všichni, kteří nebudou sdílet názor vůdce a dostatečně poklonkovat.

Přátelé, kamarádi, rozumní lidé, zatím je to všechno jen na nás.  Zatím…

ZASTAVME BABIŠE

Emil Strach  - zatím ještě i podnikatel.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 diskus@post.cz 2015-03-31 08:10
Obecne souhlasim. Je zrejme, ze politiku by meli delat politici a ne podnikatele. V pristich volbach uz komercni strany muj hlas nedostanou ...
Citovat
#4 damirr@volny.cz 2015-03-30 20:45
Jiří Pokorný, to nebyl Babiš ani jeho "vlastněná media" kdo vymýval hlavy občanům s "českou závistí" . Pokud zajdeme hlouběji, tak to byla Klausova strana a jejich přívrženci. Tenkráte to bylo na každodenním pořádku. A kdo rozkradl tuto zem? Hlavně pravdoláskaři a jejich ODS. I když "zásluhu" má stejnou i ČSSD a ostatní strany. A tak nemůžeme házet všechny do jednoho pytle. Prostě ti, kteří dokázali chytit příležitost "za pačesy" se dostali k výhodným "kšeftům". Na tom by nebylo až zas tolik špatného. A jedním z těch byl zřejmě i Babiš. Ale co ti ostatní? Ti, kteří z toho jen urvali co se dalo a hlavně rozkradli co se dalo, tam je zakopaný pes. A nesvádět vše jen na Babiše. Miliardové obraty jsou asi něčí zásluha, nebo se obraty jen tak vyklubaly z nějakého "vejce"? Tak je třeba mít pohled z více úhlů. Pocit nespravedlivost i je tady u většiny, ale proč všichni jen mlčky volí pořád stejnou kastu do vládnoucích křesel a do vlády? Jiří Pokorný, přemýšlet asi bolí?
Citovat
#3 jiri.pokorny@seznam.cz 2015-03-30 19:55
Vy jste docela dobře vymytý mozek. Stačí, aby zloději všech zemí světa přes vlastněná média lidem 25 let vymývali duté palice nesmyslem "to je typicky česká závist" a mraky magorů jim na to skočí. To nemá se závistí nic společného !
Ale je to pocit nespravedlnosti , kterou lidé přirozeně cítí. Každý ví, že miliardy a navíc v tak krátké době se jen "vlastní pílí" vydělat nedají. To není o tom, kdo "umí". Babiš neumí ani pořádně mluvit a když otevře ústa, padají tedy vskutku perly. Jak od žáka zvláštní školy. To je o tom, že systém, který neumožňuje lidem jejich osobnostní, kariérní a podnikatelský růst na základě jejich znalostí, zkušeností, inteligenci a pracovitosti, ale jen na bázi intrik, podrazů, zlodějin, korupce a klientelismu, tak je to systém špatný.
Citovat
#2 damirr@volny.cz 2015-03-30 17:30
Emil Strach, už to jméno mi nějak nesedí, a v tom článku je jen veliká závist a tak se nad tím musíme zamyslet, jestli má pan Strach z něčeho strach, nebo je to opravdu jen posedlost závistivého člověka. Mám dojem, že ta závist je nepřekonatelná. A tak zatím nám tenhle pisálek předvedl jen strachem pokáleného pisálka. Proč tolik zloby proti Babišovi? Toť dilema k přemýšlení. Nebyl ten článek psán v "deliriu", nebo v "rauši" drog, či alkoholu? A tak asi na nás tady zaútočil svým článkem podivín plný závisti a tuposti. A když se to vezme kolem a kolem, tak se tady někdy objevují kdejaká "pisatelská" individua, někdy až k zvracení. Strach, strach, strach.......bu bu, bubu. Nebo je to strach z finančních kontrol? Slušný podnikatel by se neměl bát kontrol. A k Babišovi, "kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí". Hloupý článek a ještě hloupější pisatel.
Citovat
#1 danpoisel@seznam.cz 2015-03-30 16:23
Roční obrat Agrofertu před vstupem Babiše do vysoké politiky činil 150 mld Kč., vloni snad nějakých 230 mld Kč.
Nevím, je to už takový rozdíl, aby motivoval Babiše k nekalým obchodním praktikám prosazovaných skrze svoji pozici?
Druhá věc je ta, zda-li netouží po podílu na moci právě kvůli astronomickému majetku a že ze zisku odvádí daň, která v tom objemu peněz, kterou Agrofert generuje, je celkem závratná. A pochopitelně se ptal, jak jsou stovky milionů, které odvedl, efektivně využity.

Hodně diskutabilní je také sdělení, že "...Babiš skoupil téměř veškerá média, která disponovala kvalitními investigativním i žurnalisty." Tak zrovna v "jeho" médiích mnoho těchto žurnalistů nenajdete. Dovolím si tvrdit, že snad ani nevím o žádném.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře