Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Forum 2000 objevilo Ameriku.

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Demokracie v Evropě je ohrožena. V Evropské unii se šíří populismus. Moudré hlavy starších hodnotily alarmické změny v Evropě. Jak udržet nastavená pravidla, když to nikdo nechce?
Demokracie a populismus. Obě slova spolu dost souvisí. Demokracie - vláda lidu, populismus, vox populí - hlas lidu. Populismus v dnešním pojetí je ovšem blbnutí hlav lidu. Jev silně nežádoucí, který se projevuje různými pokusy o projevování vůle lidu - např. referendy. A referenda, která chtějí překreslovat mapu Evropy jsou kontrarevoluční, zlá a nepřátelská.

Velmi dobře to vyjádřil Alexander Vondra, někdejší ministr zahraničí. Překotná snaha Evropské unie o integraci, o ovládnutí všech států, jejich hospodářství, legislativu, životní zvyky, je jenom kontraproduktivní. Vede pouze k pomalému rozkladu. Začal to brexit, to už je nezvratný proces, snaha o separaci Katalánska je jenom pokračování.

  • forum-2000-objevilo-ameriku

A reakce Bruselu? Podrážděná, všichni potřebují napohlavkovat, my chytří a mocní rozhodneme co s vámi. S demokracií to nemá nic společného. Referenda, projevení vůle lidu, vymazat z legislativy všech členských států EU. Mocný stát Evropa s půl miliardou obyvatel je naše priorita. S mocnou vládou v Bruselu. Jak všechny srovnat do řady? Francouzký prezident Macron by asi věděl, jenže jsme dál, napoleonská doba je minulostí. Střílet do lidí, byť gumovými projektily, je nepřípustné. Trestat neposlušné regiony (chudší státy evropské unie), nelze vůbec nijak. Ani vojensky, ani hospodářským vydíráním, ani napomínáním. Možné je pouze jednání, zcela rovnoprávných států. A nejlépe celé Evropy. Ta sahá, jak správně Radě Evropy připomněl pan prezident Zeman, od Atlantiku až po Ural.

Evropská unie se zatím moc demokraticky nechovala. Separatismus při rozpadu Jugoslávie podpořila, vznik Kosova umožnila humanitárním bombardováním. Separatismus by s nadšením podpořila v případě Tibetu, naopak přímo rudě vidí separaci Katalánska, o brexitu nemluvě. A Krym? Jak opět přísně logicky připomněl pan prezident Zeman na zasedání Rady Evropy, Krym je ruský, s tím už nikdo nic neudělá, obyvatelstvo Krymu o tom rozhodlo hlasováním. A dohodnout se s Ruskem, možné i na částečném odškodnění ve formě dodávek ropy a plynu, by pro Ukrajinu bylo řešením. Určitě lepším, než to neustálé, marné nepřátelství. Rusko nelze trestat nějakými sankcemi, to spíš ve své nadutosti nechápe Amerika, s Ruskem je třeba navázat korektní nekonfliktní vztah. Kdo to řekl? Že by opět náš pan prezident?

Jednání Fóra 2000 plno zdaru. Silně populistickému klimatickému alarmismu se opět nevyhnulo. Tentokrát v podání monackého knížete. Tak, jen tak dál.

Autor: Vladimír Zeman

Zdroj: https://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=627984

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-10-11 17:19
Dnešní Evropu vedou idioti v Bruselu. A jsou tam i ti naši a nějakým nedopatřením se množí v naší zemi kvadratickým způsobem. Možná je to "vzděláním" které zřejmě vzali do rukou vzdělaní idioti.

Facebook komentáře